Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDükkan varmış yine İstanbul'da
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dükkan varmış yine İstanbul'da  (Okunma Sayısı 11602 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 22, 2016, 07:49:14 ÖÖ »

Dükkan ilgimi çekti. O taraflara geçtiğim bir gün uğrayacağım.
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Şubat 14, 2017, 16:34:36 ÖS »

Murat Bey'in dükkanı İstanbul'da nerede tam olarak ?

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 14, 2017, 16:45:37 ÖS »

Belki de retro ürünlerle alakalı tek dükkandır. Feriköy antika pazarı ve ayda 1 kerede Ankarada (ayın ilk pazar günü sanırım) tezgah açıyor bildiğim kadarıyla. İyi bir arkadaştır...Tavsiye olunur.

Abi Ankara'da nerede acaba biliyor musun?

@onursapci, ücretsiz oyun çekimi yapıyordum ben. Fakat disketlerim bitti. Disket varsa, yolla çekip göndereyim sana.

Devastator
Uzman

Ziyaretçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 14, 2017, 18:13:44 ÖS »

Ankarada ibrahim okumuş var. Genelde ses ve görüntü ürünleri satar. Pahalı ama temiz cihazlar satar.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-antika-makine-philips-discoverer-retro-renkli-37-ekran-tv-397582896/detay
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 15, 2017, 07:59:58 ÖÖ »

@Agony atlamışım yazını kusura bakma . Çok teşekkürler teklifin için . Aslında elimde istediğim bütün oyunlar var. Benim içimdeki uhde istediğim zaman gidip dükkandan oyun eskisi gibi çektirememek artık.Bu arada kadıköyde joy bilgisayarla yazıştım öneri üzerine A500 oyunları çekmeye devam ediyormuş. Tavsiyeler üzerini mailleştik. bir ara kadıköye geçerek biraz çektireceğim 3 5 disket. Parasını vererek Zaten disket başı 3 TL alıyormuş . Nostalji olacak bana.Keşke C64 de çekseydi ama . Tabi benim isteğim dükkan olması yoksa sizin gibi çok değerli arkadaşlar her zaman destek olur biliyorum.

C64 ve A500 gerisi teferruat
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Şubat 15, 2017, 08:26:33 ÖÖ »

Şu televizyonlar ne hava yapmıştı yahu çıktığı zaman, ama kaskı kapatınca görüntü bence çok fazla karardığı için açık izlemeyi tercih ediyordum o da bütün havasını bozuyordu o yüzden aşkımız kısa sürmüştü Kahkaha

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 15, 2017, 08:41:23 ÖÖ »

Ankarada ibrahim okumuş var. Genelde ses ve görüntü ürünleri satar. Pahalı ama temiz cihazlar satar.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-antika-makine-philips-discoverer-retro-renkli-37-ekran-tv-397582896/detay

Evet bu satıcıyı yıllardır takip ederim. Favorilerimde her zaman 3-5 ilanı olur ama bugüne kadar bir alışveriş bile yapamadım. Çünkü fiyatları yüksek değil uçuk bence.

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 15, 2017, 08:54:53 ÖÖ »

@Agony atlamışım yazını kusura bakma . Çok teşekkürler teklifin için . Aslında elimde istediğim bütün oyunlar var. Benim içimdeki uhde istediğim zaman gidip dükkandan oyun eskisi gibi çektirememek artık.Bu arada kadıköyde joy bilgisayarla yazıştım öneri üzerine A500 oyunları çekmeye devam ediyormuş. Tavsiyeler üzerini mailleştik. bir ara kadıköye geçerek biraz çektireceğim 3 5 disket. Parasını vererek Zaten disket başı 3 TL alıyormuş . Nostalji olacak bana.Keşke C64 de çekseydi ama . Tabi benim isteğim dükkan olması yoksa sizin gibi çok değerli arkadaşlar her zaman destek olur biliyorum.

Estaf. Nostalji amaçlı, disk çektirmek çok daha keyifli tabi. Ama günümüzde Amiga ile uğraşan eski mekanlara disk çektirmeye gidince o eski havayı bulamayabilir insan. Olsa da Ankara'da da gidebilsek.

Eskiden, icabında bir kaç arkadaş disketleri alır toplu halde gidilirdi. İçeri de baya kalabalık olurdu hani. O zaman internet yok forum yok. Millet oyun muhabbetini orada yapardı. "Abi oyun çektirecez" "Ver çekelim!" diyalogları...vs vs. Ah be ne günlerdi....

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 16, 2017, 07:50:15 ÖÖ »

Estaf. Nostalji amaçlı, disk çektirmek çok daha keyifli tabi. Ama günümüzde Amiga ile uğraşan eski mekanlara disk çektirmeye gidince o eski havayı bulamayabilir insan. Olsa da Ankara'da da gidebilsek.

Eskiden, icabında bir kaç arkadaş disketleri alır toplu halde gidilirdi. İçeri de baya kalabalık olurdu hani. O zaman internet yok forum yok. Millet oyun muhabbetini orada yapardı. "Abi oyun çektirecez" "Ver çekelim!" diyalogları...vs vs. Ah be ne günlerdi....

Dükkana girersin. Abi Amıgaya yeni oyun geldimi veya Oyun listesini alabilirmiyim.
Lisateyi inceler sonra sorarsın. Bu oyun nasıl? Bu araba yarışı nasıl gibi. Disketleri veririsin. Beklersin beklmeye. Bir bakarsın ne kadar zaman geçmiş.

İşte keşke olsa yine dediklerim.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 16, 2017, 07:55:22 ÖÖ »

Ben de onu diyorum . Dükkan atmosferini yaşamak çok farklıydı. Ama söz ,sayısal çıkarsa  bir dükkan açacağım

C64 ve A500 gerisi teferruat
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: