Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ps2 slim hd pro harddiskli kasa yardım  (Okunma Sayısı 397 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
supremenothing
Üye3

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 16, 2017, 10:35:38 ÖÖ »

Selamlar herkese dün elime fotolarda gördüğünüz kasadan geçti fakat sanıyorum ki harddisk elektrik almıyor yani harddisk malfunction. 

muhtemelen harddisk kutusunda arıza mevcut tamir edilir gibi..

asıl merak ettiğimse fat kasalardaki gibi freemcboot hd loader şu bu fln kurmak zorundamıyız acaba buna da ? 

çalıştırdığımda cihazı matrix logosu geliyor sonrasında harddiski ve cdrom u olmadığı  göremediği için memory card setup ekranına geçiyor.

hakanats
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2017, 10:42:05 ÖÖ »

Bu sistem 2 adaptörle çalışır, PS2 8.5V ve 5-12V çıkışlı HD pro adaptörü, her ikisinide temin ettiğinizi ve HDpro bağlantılarının sağlam olduğunu varsayarsak ihtiyacınız olan Winhiiple formatlanmış ve oyun atılmış ide harddisk.

Adaptörünü bulamazsanız bunun ucu uydurularak kullanılabilir.

« Son Düzenleme: Şubat 16, 2017, 10:47:44 ÖÖ Gönderen: hakanats » Logged
supremenothing
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2017, 11:10:53 ÖÖ »

Bu sistem 2 adaptörle çalışır, PS2 8.5V ve 5-12V çıkışlı HD pro adaptörü, her ikisinide temin ettiğinizi ve HDpro bağlantılarının sağlam olduğunu varsayarsak ihtiyacınız olan Winhiiple formatlanmış ve oyun atılmış ide harddisk.

Adaptörünü bulamazsanız bunun ucu uydurularak kullanılabilir.

merhaba evet dediğiniz gibi çift adaptörle kullanıyorum cihazı ve cihaza elektrik geliyor ışığı yanıyor fakat harddiskten ses gelmiyor çalıştığına dair

pc ye bağlıyorm sorunsuz çalışıyor winhiip ile formatta attım denemek için içine bir adet oyun iso su da koydum tabi harddisk e erişemediği için ps2 anlamı kalmadı..
hakanats
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2017, 11:28:20 ÖÖ »

Harddiskte Free HD boot kurulu olsada, Slimler çipli değilse yada çipli olsa bile hd 'den boot etmeyebilir, Free MC boot kurulu MC kartla açıp OPL ile harddiske erişin.
supremenothing
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2017, 11:38:26 ÖÖ »

Akşam memory card ile de deneyeyim dediğiniz gibi teşekkür ederim
perpetual_007
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2017, 14:02:32 ÖS »

Bu konuyla alakasız ama ben de yaşadığım bir sorunu danışayım buradan; ps2'im memory card'larımı (8mb'lık olanları) 122kb görüyor.Bunun sebebi ne olabilir ? 
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: