Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bad Sector Sorunu  (Okunma Sayısı 1231 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 17, 2017, 15:17:23 ÖS »

Dağınık olmayaydı diski bölümlendirip bi süre daha idare ederdi ama kanser sarmış bi kere. Düzelteyim derken daha da çok artacak bad sectorler.
Bena kalırsa hiç uğraşma

Bir şansımı deneyeyim. Olmazsa içindeki mıknatıslarını alır kalanı hurdaya veririm artık. Kahkaha

ogün
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Şubat 17, 2017, 16:17:09 ÖS »

300gb diskimde bad sector çıkmıştı. Low level format atınca bad sectorler düzelmişti. Fakat 1 aya kalmadan yeniden aynı sorun çıkmıştı.
Eğer low level format atarsanız sorunuz düzelmiş gibi görülürse de düzelmemiş olabilir. Kritik verilerinizi o diskte tutmayın derim.
Voltron
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 17, 2017, 17:11:19 ÖS »

@Agony, sanki diskin ara ara bağlantısı kopuyor gibi. Sata bağlantı soketi, güç soketi, kısaca kartı inceledin mi hiç ? Hatta PSU nu da bir control et.

Ben hiç bir sebep yokken durup durup içi bad sector dolan ve sürekli HDD regenerator ile düzelttiğim ki adet 500gb diskimi 2 senelik kullanımın ardından çöpe atıyordum az daha, ta ki PC güç kaynağını değiştirene kadar. O HDD leri hala kullanıyorum ve bad sector, kafa vurma, kuş gibi ötme, kilitlenme kalmadı. Üstüne üstlik sector bilgilerini içeren S.M.A.R.T verileri de düzeldi nasıl olduysa.

A1200 1D4 3.1 Blizzard 1234IV-30@50 128MB | A1200 2B 3.9 Blizzard 1260+SCSI KIT IV 060@50 256MB | A600 6MB 3.1 4GB MiniSD Gotek | C128/C64/C64C SwinSID | 1541II+ | Atari 800XL 256K | Atari 600XL | MyIDE-II, Turbo Chameleon 64, 1541 Ultimate II+ - SD2IEC, SIO2SD, IRQHack64, Tapuino
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 17, 2017, 17:27:35 ÖS »

@oguzog,  Kahkaha

@Voltron, üstad son taramayı yaparken bende şüphelendim ondan. 1 adet delay buldu. Tam olarak ne manaya geliyor bilemiyorum. ama kelime anlamı itibari ile gecikme ile ilgili bir sorun olmalı. Bad sector bulamadı.

Ha bu arada ben diski harici bağladım bilgisayara.

Belki sabah yaptığım low formatın bir etkisiydi (Her ne kadar tamamlanamasa da.)

Bu delay nedir acep ne olaki? Görsel ektedir.

* delay.JPG (48.05 KB, 635x322 - Görüntüleme: 83 kez.)

arkas
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 17, 2017, 17:41:55 ÖS »

@Agony, sanki diskin ara ara bağlantısı kopuyor gibi. Sata bağlantı soketi, güç soketi, kısaca kartı inceledin mi hiç ? Hatta PSU nu da bir control et.

Ben hiç bir sebep yokken durup durup içi bad sector dolan ve sürekli HDD regenerator ile düzelttiğim ki adet 500gb diskimi 2 senelik kullanımın ardından çöpe atıyordum az daha, ta ki PC güç kaynağını değiştirene kadar. O HDD leri hala kullanıyorum ve bad sector, kafa vurma, kuş gibi ötme, kilitlenme kalmadı. Üstüne üstlik sector bilgilerini içeren S.M.A.R.T verileri de düzeldi nasıl olduysa.
+1
Ben olsaydım önce PSU'ya bakardım. Harici bağladığını söylediğine göre harici enstrümanın adaptörü de şüpheliler arasında.
Bu resimde HDD'nin gücü kesildi diyor.

* index.jpg (30.96 KB, 770x534 - Görüntüleme: 66 kez.)

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 17, 2017, 18:11:26 ÖS »

+1
Ben olsaydım önce PSU'ya bakardım. Harici bağladığını söylediğine göre harici enstrümanın adaptörü de şüpheliler arasında.
Bu resimde HDD'nin gücü kesildi diyor.

Aynen öyle hocam, onu bende farkettim. Sanıyorum adaptörde bir sıkıntı var. Ya da kazara iş yerinde biri dokandı o an.

Ama delay hatası nedir acaba?

arkas
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 17, 2017, 18:54:28 ÖS »

...
Ama delay hatası nedir acaba?
Delay hatası veren sektöre erişimin gecikmeli olması demek. Her ne kadar bir veya bilemdin iki adedi önemli görülmese de miktarlı olduğunda bad sektör gibi felaket habercisi.

Commodore 64G
Amiga 500
PS2
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: