Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Emülasyon için en iyi konsol?  (Okunma Sayısı 24014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 13, 2017, 23:56:08 ÖS »

Wii Retroarch 240p çözünürlük veriyor tüplü tvde. Yanına birde ucuzundan ps2 slim alırsanız ps1 emulasyonu orjinal ps1 gibi cd derdi kalmıyor. Wii'de tek sıkıntı bazı romlar çalışmayabiliyor ve N64. Arcade stick bağlantısı yapabilirsin çeviriciler ile.

Ps2 de ps1 emulasyonunu ile deneyimin çok var mı acaba? İlgimi çeken bir husus.

Emulasyon bile denmez birebir aynı fark yok, 5 dakikayı geçmeyen yöntemle usb'ye at oyna, zibilyon tane cd ile PS1 de oyun oynamaya uğraşmak saçmalık.

<a href="http://www.youtube.com/v/mkMeUOYMiM0&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/mkMeUOYMiM0&rel=0</a>
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Nisan 13, 2017, 23:58:15 ÖS »

Wii Retroarch 240p çözünürlük veriyor tüplü tvde. Yanına birde ucuzundan ps2 slim alırsanız ps1 emulasyonu orjinal ps1 gibi cd derdi kalmıyor. Wii'de tek sıkıntı bazı romlar çalışmayabiliyor ve N64. Arcade stick bağlantısı yapabilirsin çeviriciler ile.
Ps2 de ps1 emulasyonunu ile deneyimin çok var mı acaba? İlgimi çeken bir husus.

Emulasyon bile denmez birebir aynı fark yok
Sağol, mesut ettin!

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
Faradrim
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 14, 2017, 02:35:12 ÖÖ »

Aynen emulasyon dedim aslinda yontemin adi popsloader ps2 lerin icinde bulunan ps1 donanimi ile. Surekli gelisiyor bir kac oyunda grafiksel glitch disinda ps1 den fark yok.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Nisan 14, 2017, 08:26:38 ÖÖ »

Aynen emulasyon dedim aslinda yontemin adi popsloader ps2 lerin icinde bulunan ps1 donanimi ile. Surekli gelisiyor bir kac oyunda grafiksel glitch disinda ps1 den fark yok.
Ben bir ara denedim, doğru dürüst hiç bir oyun çalışmadı, görüntü donmaları, kaplama hataları, müzikte takılmalar v.s v.s.

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Nisan 14, 2017, 08:32:31 ÖÖ »

Hangi model PS2'de denediniz adaptörsüz, budana budana kuşa dönmüş içinde kibrit kutusu kadar devre olan PS2 ilemi.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Nisan 14, 2017, 08:39:28 ÖÖ »

Hangi model PS2'de denediniz adaptörsüz, budana budana kuşa dönmüş içinde kibrit kutusu kadar devre olan PS2 ilemi.

Orjinal disk de  olsa bazı uyumluluk sorunları varmış, genelde önemsiz bulunan.
 Bu yöntemle oyunlar direk iso at, oyna değil sanırım ya da benim gördüğüm video eskimiydi acaba. Son durumnasıl ps1 isolarıyla ilgili. Bi dönüştürme vb gerekiyormu.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Nisan 14, 2017, 08:45:58 ÖÖ »

Kahkaha Kahkaha Kahkaha

30004 matrix çip + net adapter
30004 çipsiz+FMCB+net adapter
30004 matrix çip + usb harddisk
30004 çipsiz+ FMCB + usb harddisk
39004 matrix çip + net adapter
39004 çipsiz+FMCB+net adapter
39004 matrix çip + usb harddisk
39004 çipsiz+ FMCB + usb harddisk
50004 matrix çip + net adapter
50004 çipsiz+FMCB+net adapter
50004 matrix çip + usb harddisk
50004 çipsiz+ FMCB + usb harddisk

Yeni bir versiyonu çıktıysa linkini paylaşırsanız sevinirim

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 14, 2017, 08:56:30 ÖÖ »

Kusurlu yaptığınız Fmcb+usb(yada ethernet)+OPL+Bin(Disk imajı) setini bütün makinalarda test etmişsiniz tebrikler.
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 14, 2017, 08:58:05 ÖÖ »

Yada desteklenmeyen oyunu denemişsiniz, PS2 de oynanabilen PS1 oyunları listelerine bakmanızı tavsiye ederim.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Nisan 14, 2017, 09:09:20 ÖÖ »

Benim de deneyimlerime göre Wii müthiş bir alet. Tavsiye ederim.
PSP'de tanışabilir emulasyon canavarı olarak kullanılabilir. Özellekli PS1 oyunlarını ben PSP'de oynama taraftarıyım.

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Nisan 14, 2017, 09:11:36 ÖÖ »

Yada desteklenmeyen oyunu denemişsiniz, PS2 de oynanabilen PS1 oyunları listelerine bakmanızı tavsiye ederim.
Şansızlık sanırım Uyumluluk listesi gibi bir şey var mı?

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Nisan 14, 2017, 09:13:12 ÖÖ »

Benim de deneyimlerime göre Wii müthiş bir alet. Tavsiye ederim.
PSP'de tanışabilir emulasyon canavarı olarak kullanılabilir. Özellekli PS1 oyunlarını ben PSP'de oynama taraftarıyım.

sony tarafında emulatör canavarı olarak ps vita deniyordu genelde. PSP daha mı iyi?

Bir de PSP konusu açılmışken. Ben bir ara psp almıştım kırılabilir diye. HEr tam kapamda açınca bir kaç işlem gerekiyordu. İşlem gerekmeyenler hangi model oluyor? Kalıcı fw'si olabilen?

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Nisan 14, 2017, 09:39:00 ÖÖ »

Şansızlık sanırım Uyumluluk listesi gibi bir şey var mı?

Arcade Party Pak,
Atari Arcade Greatest Hits,
Fighter Maker,
Final Fantasy Anthology,
International Track and Field,
Judge Dredd,
Monkey Hero,
Mortal Kombat Trilogy,
Tomba.

Denediğiniz oyun bunların arasında var mı.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Nisan 14, 2017, 10:21:16 ÖÖ »

sony tarafında emulatör canavarı olarak ps vita deniyordu genelde. PSP daha mı iyi?

Bir de PSP konusu açılmışken. Ben bir ara psp almıştım kırılabilir diye. HEr tam kapamda açınca bir kaç işlem gerekiyordu. İşlem gerekmeyenler hangi model oluyor? Kalıcı fw'si olabilen?
1-Ps Vita, PSP'den daha pahalı, daha güncel bir alet. Ama el konsolunda dokunmatik, 3g, titreşim ve fiyat çok olunca bana gelmiyor PSP bana daha klasik ve hoş geliyor. Ha param olsa Vita alırım o da ayrı konu.
2-Kırık versiyonu kalıcı hale getirebiliyorsun. Eski fat (1000) kasalarda bu oluyordu. Yenilerde de oluyor ama ben kendi cihazlarımda uğraşmadım. Tamamen cihazı kapattığımda, bir kere uygulama çalıştırıp devam ediyorum. Uğraşmadım. Ama artık bu işler basit işler.

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Nisan 14, 2017, 10:30:19 ÖÖ »

1-Ps Vita, PSP'den daha pahalı, daha güncel bir alet. Ama el konsolunda dokunmatik, 3g, titreşim ve fiyat çok olunca bana gelmiyor PSP bana daha klasik ve hoş geliyor. Ha param olsa Vita alırım o da ayrı konu.
2-Kırık versiyonu kalıcı hale getirebiliyorsun. Eski fat (1000) kasalarda bu oluyordu. Yenilerde de oluyor ama ben kendi cihazlarımda uğraşmadım. Tamamen cihazı kapattığımda, bir kere uygulama çalıştırıp devam ediyorum. Uğraşmadım. Ama artık bu işler basit işler.

bende PSP 3000 vardı. Sistemi açınca resimler klasörüne inip en alta iniyorduk alet sapıtıp restarty ediyor. Sonra bir program çalıştırıyorduk. yine restart ediyordu ondan sonra oynayabiliyordun BU saçmalığı aştılarsa ne ala

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: