Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore YazılımPRG formatında popüler C64 oyunları paketi yok muydu?
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PRG formatında popüler C64 oyunları paketi yok muydu?  (Okunma Sayısı 1094 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
arnavutrafet
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 20, 2017, 22:39:23 ÖS »

Çok teşekkürler Hakan Bey, liste çok güzel, tavsiye ederim.
KNG
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Nisan 21, 2017, 00:11:39 ÖÖ »

Hakanats çok teşekkürler. Daha önce gamebase indirdim ama o kadar çok şey varki içinde neye bakacağını şaşırıyorsun. Birisi böyle bir "best of" yapsa diyordum
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 21, 2017, 18:48:10 ÖS »

GameBase950

C64 kullanırken gaza gelen adam
Cydonian
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 21, 2017, 20:32:30 ÖS »

https://yadi.sk/d/TtVZC3QT3HBmv8

Game Base arşivindeki 17000 dosyayı İnternet üzerindeki puanlamalara bakarak elimine ettiğim 950 oyunluk liste ektedir.

emeğiniz için teşekkürler, peki bu sizin 950 oyunluk listedekiler PRG uzantılı mı yoksa D64/T64 uzantılı mı? sanırım IRQHack64'te PRG uzantılılar çalışıyor, yanılıyor muyum?

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
hakants
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 22, 2017, 00:08:03 ÖÖ »

https://yadi.sk/d/TtVZC3QT3HBmv8

Game Base arşivindeki 17000 dosyayı İnternet üzerindeki puanlamalara bakarak elimine ettiğim 950 oyunluk liste ektedir.

emeğiniz için teşekkürler, peki bu sizin 950 oyunluk listedekiler PRG uzantılı mı yoksa D64/T64 uzantılı mı? sanırım IRQHack64'te PRG uzantılılar çalışıyor, yanılıyor muyum?

Herhangi bir kartuş sahibi değilim, hatta en son C64'üm yıllar önce rahmetli olduktan sonra bir daha almadım, emulasyon ile takılıyorum.

Commodore 64 dünyada en çok yazılıma sahip platformu, yetersiz programcılık bilgisiyle, sıfır grafikerlikle eline klavyeyi alan oyun yapmış, fazlasıyla berbat oyuna sahip, Elimden geldiğince adil şekilde eledim, bir başkası belki 1500-2000 oyunlu şekilde eleyebilirdi.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Nisan 22, 2017, 00:52:05 ÖÖ »

Bu konuda kartuş sahipleri imece yapabilir aslında, Sallıyorum bu 2000 oyun içinden harf harf bölüşülüp tek parça dosyalar çıkarılıp emülatörde denenebilir.

Hatta emülatörde crack intro'ları sonrası freeze edilmiş halleri çıkarılırsa IRQHack64 ile bir nevi instant yüklenebilen mini arşivimiz olur.

Şahsen ben alternatifleri aramak yerine aklımda yer etmiş oyun arayışına girmiştim daha çok. Oyun satın aldığım dönemde disk sürücüm olmadığı ve biraz da pintilikten içinde 20 küsür oyun olan kasetleri tercih ettiğimden özlediğim oyunlara kolayca erişebildim.

Ha oynayabildin mi derseniz adam  akıllı oturup hala oynayamadım. Bir gün bizim ufaklıkla bir retro turu yapmayı istiyorum ama.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: