Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetRetro Mucize (Retro Bir Anım - 8)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro Mucize (Retro Bir Anım - 8)  (Okunma Sayısı 526 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knighTeen87
Üye3

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 09, 2017, 13:53:13 ÖS »

Chase The Express, ya da Amerika ve Japonya’daki adıyla Covert Ops: Nuclear Dawn bende çok anısı olan, çok özel bir oyundur. Lise yıllarında abimle beraber soluksuz oynardık, hey gidi günler.  Ayrıca bana göre hakkı da gayet yenmiştir aldığı notlara bakılırsa. 1-2 sene önce oyunun orijinali elime geçti. İçime nasıl bir nostalji ateşi düştü anlatamam. Lakin şöyle bir sıkıntı vardı, oyunun kitapçığı, ön-arka kartonetleri ve bandrolü tam, fakat kutusu bildiğiniz haşat vaziyette ve en fenası da ilk CD’si eksikti.

Oyunu yollayan kişiye ilk CD’nin eksik olduğunu söyleyip mümkünse bulup bana yollamasını rica ettim fakat bir daha ses soluk çıkmadı. Neyse diyip halime şükrettim. Sonuçta benim için varlığı bile yetecek bir nostalji cihazıydı. Elimdeki diğer orijinal PSX oyunlarından birinin kabını kullanarak kabını yeniledim, kartonetleri oturttum, kitapçığını ve CD’sini de yerleştirerek raftaki yerine kaldırdım. Her ne kadar ilk CD’sini bulmak için herhangi bir umudum olmasa da en azından bu kadar saygıyı hak ediyordu.

Olayın üzerinden birkaç hafta geçti. Ben de bir gün sahibinden üzerindeki ilanlarda geziyordum. Bir de ne göreyim? Adamın birinin sattığı PS1 ile beraber verdiği oyunlardan biri Chase The Express’in orijinal ilk CD’si! Düşünebiliyor musunuz, bende kutusu, kitapçığı, her şeyi tam, sadece ilk CD’si eksik bir CTE, adamda ise sadece ilk CD’si var! Galaksi üzerinde böyle bir denk gelme olabilir mi?

Hemen adamı mesaj yağmuruna tuttum, telefon ettim, cebine mesaj attım. Dedim parası neyse vereceğim, ben koleksiyoncuyum, o CD’ye acil ihtiyacım var, lütfen bana sat falan. Adam önce set halinde vereceğim dedi, sonra çılgın ısrarlarıma dayanamadı ve sembolik bir ücret karşılığı yolladı. Resmini aşağıda görebilirsiniz.

Gerçekten böyle bir şeyin nasıl denk geldiğine, bu oyunu nasıl bu şekilde tamamlayabildiğime inanamıyorum. Artık nasıl istediysem, nasıl bir dilek anına denk geldiyse (TED’in canlanması da böyle bir şeydi herhalde), ya Türkiye standartlarında halledilmesi imkânsız bir olay gerçekleşti, ya da hem bana eksik seti veren hem de sadece ilk CD’yi veren kişi de aynı kişiden almış ve ben her ikisine de 70 milyonluk ülkede mucizevî şekilde ulaşabilmiştim. Her iki ihtimaldede yaşanan gerçekten inanılmaz bir olay öyle değil mi?

Şu an bu oyunu tek CD’si eksik haşat halinden kurtarıp kusursuz bir tam set haline getirmenin mutluğunu yaşıyorum. Lakin şu reddedilemez bir gerçek ki hayatıma eşim girdiğinden beri şansımda bariz bir artış var, zira kendisi de tarif edilemez seviyede ballı bir insan. Böyle bir olayı ilk kez de yaşamıyorum. Şöyle ki, Wii'mi ilk aldığım dönemlerde elimde kutusu eksik bir Wii Sports ve kitapçığı eksik, kutusu kötü bir Red Steel vardı. Didem’e PSX almak için evine gittiğimizde dostum fasa ise bana ne hediye etti biliyor musunuz? Wii Sports kutusunun yanı sıra Red Steel’in kitapçığı ve cillop durumdaki kutusu (kendisine tekrar sonsuz teşekkür). Üstelik ben nelerin eksik olduğunu falan da saymamıştım, sanki bu anı bekliyormuş gibi çıkarıp vermişti adam. O da inanılmaz bir şanstı şimdi düşününce.

Ne diyeyim, darısı sizin de tüm eksik arşivlerinize dostlar!

oguzog
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2017, 23:02:34 ÖS »

God of war'a kadar ps'ci değildim. Halen de çok sayılmam sayılı oyunu oynarım. MGS bile çok sarmamıştır veya becerememişimdir (bok atmayayım hemen)

PS1'de oynayıp uğraşıp bitirdiğim tek oyun buydu İsmini hatırlayamıyordum ama senin mesajı görünce hatırladım

Oyun,Steven Seagal'in Under Siege 2 filmini anımsatırdı bana.

http://www.imdb.com/title/tt0114781/?ref_=nm_knf_i3

Amiga 450
Commodore 63
Atari 1035
Sega dreamgear
Nintendo wiitch
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2017, 23:53:30 ÖS »

Kısmet Geçen kısmet hikayesini boşuna yazmadık...O CD sonuçta sana gelecekmiş.. Sadece biraz uzun yol kat etti.

Gokhan Ozkan
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2017, 08:40:52 ÖÖ »

Hayırlı olsun. Hakikaten de kısmetmiş.
knighTeen87
Üye3

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2017, 16:11:37 ÖS »

Kısmet Geçen kısmet hikayesini boşuna yazmadık...O CD sonuçta sana gelecekmiş.. Sadece biraz uzun yol kat etti.

Zaten senin hikayeyi okuyunca ben de yazmak ihtiyacı hissettim hocam. Bir be böyle kitapçığı falan eksik oyunları parça parça tamamlayınca insan bir ayrı mutlu oluyor sanki bir imkansızlığı aşıyor gibi.

eemiroglu84
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2017, 11:42:56 ÖÖ »

2000 öncesi konsollarda çok diskli oyunlara hep zaafım olmuştur nedense, sizin için sevindim gerçekten hoş bir tesadüf olmuş.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: