Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeyapıştırıcı tavsiyesi
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: yapıştırıcı tavsiyesi  (Okunma Sayısı 14160 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mayıs 18, 2017, 18:32:36 ÖS »

https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-plastic-welding-rods.html
june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2017, 09:51:22 ÖÖ »

dün laptopun ekran kasasında kül+japon formülünü denedim. ekran kasanın dış kapağındaki çatlakları mükemmel yapıştırdı. ancak ekran kenarındaki çıta ince kısım başta sağlam oldu ama kasaya oturturken yapıştırdığım yerden tekrar ayrıldı.
kısmen onarım oldu. bugün tekrar devam edeceğim.
kül kokusuda leş gibi kokuyor bu yüzden karbonat kullanacağım

Geliştirme kartları: Raspberry Pi2, Arduino Uno R3
El konsolları: Ngage,DS Lite,Nintendo 3DS cfw
Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2017, 23:46:07 ÖS »

hırdavatçıya sunfix varmı diye sorum fotoğraftaki ürünü önerdi. yavaş donuyor ve baya güçlü bir yapıştırıcı. kullanımı sunfix gibi oyun hamuru mantığında değil. reçine katılığında. laptopun menteşelere uyguladım ve bir saatten fazla dokunmadım. sonuç güzel, baya sağlam tuttu menteşeleri. ama ekran önündeki çıtanın çatlağı sağlam yapıştırmadı.

Sorum şu olacak arkadaşlar;
ekran ön çıtayı oturtunca kenarlarda açıklık kaldı ve çıtanın çatlak hiç iyi görünmüyor. şimdi iki seçenek var yapacak ya böyle kullanacağım yada aynı epoksi ile ön çıtayı komple yapıştıracağım tabi sonuç güzel olacak ama kuruduktan sonra bir daha geri dönüş yok. çıtayı geri sökme şansı kalmıyor. siz olsanız ne yapardınız?

Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 27, 2017, 11:24:11 ÖÖ »

404 Plastik çelik. 24 saatte sertleşeni, en eskisi. Ben daha dün kasası menteşe dibinden kırık bir laptopu yapıştırdım bununla. Normalde başka bir yapıştırıcı (rapid epoxyler, japon,spreyliler vs) deneseniz kapak açıldığı an kasa çat diye yine kırılır. Fakat bu 24 saat içinde kemikleşiyor.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 28, 2017, 00:01:00 ÖÖ »

ön çıtayı komple çift taraflı bant ile yapıştırmayı düşünüyorum bakalım sonuç nasıl olacak

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mayıs 28, 2017, 21:22:29 ÖS »

Ben artık cihazlardaki tüm yapıştırma ve tamir işlerimi sıcak silikonla yapıyorum. Yanlış işlem yapınca tertemiz sökülebilmesi büyük bir avantaj.

june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mayıs 29, 2017, 00:07:29 ÖÖ »

bölgeyi güçlendirmek için plastik çubuklar ve ataç kullandım. baya sağlam olacağını düşünüyorum. çerçeveyi kasaya yapıştırmak için çift taraflı bant yerine commander64'ün dediği sıcak silikon ile  yapmak daha mantıklı gibi.

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: