Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PSP için PS2 Emulatör?  (Okunma Sayısı 183 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
segaa
Üye4

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 19, 2017, 00:26:48 ÖÖ »

Selamlar,
PSP sürekli kullandığım sevdiğim bir el konsolu, her türlü Retro konsollar içinde iyi bir cihaz, PS1 oyunlarını da rahat oynuyorum.

PS2 konsolum da var ama diğer konsollarım da kurulu olduğundan ve oda müsait olmadığından sürekli kurup kaldırmak zor geliyor, bende acaba PSP için düzgün çalışan tamin edici bir PS2 emulatörü var mıdır diye bir arayışa girdim, özellikle oynamak istediğim bir dövüş oyunu var Street Fighter EX3.

Şöyle bir video buldum, PSP de PS2 oyunlarını açabiliyor ama nette başka ilgili bir şey bulamadım, var mı bilen eden, bu oyunu PSP'ye uyumlu hale getirebilecek?

Fitzgerald
Üye4

68040

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2017, 06:43:31 ÖÖ »

Olan tüm videolar fake'tir. Hani mimari farkını geçtim her şekilde PSP çom güçsüz. Video'da arkadaş boot videosu hszırlamış PSP ekran boyutlarında, hold' almış zaten o kısmı da göstermiyor, sırayla tuşlara basmış
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2017, 06:45:59 ÖÖ Gönderen: Fitzgerald » Logged

CD32
eemiroglu84
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2017, 11:34:52 ÖÖ »

Psp nin ps2 oyunlarını kaldırabileceğini pek sanmıyorum tam tersi olsa olabilir.

Faradrim
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2017, 21:22:33 ÖS »

Videoda yaptığı şey custom gameboot, yani normalde pspde bir uygulama yada oyun açınca PSP şeklinde gelen animasyonu Ps2 videosu ile değiştirmiş.
segaa
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2017, 22:49:47 ÖS »

Videoyu sonuna dikkat etmemiştim, oyunu açtığında PS2 boot ekranı girince bir an PS2 oyununu çalıştırdığını sandım, meğerse PSP emulatör dosyası çalıştırıp PS2 boot ekranıyla giren snes emulatörüymüş.

Heveslenmiştim o kadar, aslında PSP donanım özellikleri PS2 donanıma azda olsa yakın, yapmak isteselerdi bir emulatör yapabilirlerdi ama tabi stabil çalışacağını bende zannetmiyorum, çok düşük fps ile belki çalışabilirdi.

Faradrim
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2017, 01:34:56 ÖÖ »

Aslında benzer performansda oyunlar var örneğin GTA:LCS GTA:VCS, Silent Hill Origins. Benim beklentim aslında PSVita ya ps2 klasikleri olarak gelmesiydi. O zaman hem ps2 hem psp oyunları ve emulatorler olacaktı.

Böyle bir çözümde olabilir
https://youtu.be/8LKOCO0-Xeg

Diğer bir çözüm
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2017, 01:41:57 ÖÖ Gönderen: Faradrim » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: