Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 19 Mayıs Kutlu Olsun  (Okunma Sayısı 1545 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Mayıs 19, 2017, 20:43:25 ÖS »

Benzeri eleştirileri sesli olarak çok yaptık ama bazı arkadaşları devamlı olarak uyarmak gerekiyor. Ayrıca yeni üyelerin oryantasyonuna da katkıda bulunuyoruz...

Retroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Mayıs 19, 2017, 20:52:47 ÖS »

...
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2017, 21:48:28 ÖS Gönderen: Retroman » Logged

FaceBook Hobi-Koleksiyon Sayfası :
https://www.facebook.com/retromantr.scavus

FaceBook Fazlalık Satış Sayfası:
https://www.facebook.com/RetroManiaTr
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Mayıs 19, 2017, 21:20:35 ÖS »

Bu münasebetsizlik iyice can sıkmaya başladı artık!

Bu forumda yaptığım son 500 yorumun hiçbirinde herhangi bir inanç üzerine herhangi bir imada dahi bulunmuş değilim!

Bu şahsın derdi nedir?

Benimle din mi tartışmak niyetinde bu arkadaş? Öyleyse efendice buyursun gelsin, özelden tartışalım!

Bana "benimle muhattap olma" dedikten sonra, her fırsatta gelip benim yorumlarıma sataşarak nereye varmayı hedefliyor bu zat?

Akşam akşam uğraştığımız mevzuya bak ya!

Alper
emarti
Uzman

emarti@Amiosnux:~$ make bzImage █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Mayıs 19, 2017, 21:25:42 ÖS »

@Alpyre abi canını sıkma nöronlarına yazık.

READY.
https://github.com/emartisoft  *  http://csdb.dk/scener/?id=26786  *  http://emarti.sf.net  <RETURN>
?SYNTAX  ERROR
READY.

LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Mayıs 19, 2017, 21:27:53 ÖS »

@Retroman: Öncelikle, bu mesajı foruma taşıyarak büyük bir risk aldığını hatırlatayım. abini forumda mesaj yazıp, ortalığı daha çok karıştırmasın diye belli bir süre uzaklaştırdık. Ama senin vasıtanla konuya mesaj atmaya devam ederse (bir daha benzeri bir şey olursa), seni de uzaklaştırmaktan başka seçeneğimiz kalmaz.

Forumda her konu konuşulabilir. Ama bazı konular hassas ve ne yazık ki bazı arkadaşlar, konuşmayı sataşmakla, kavga etmekle karıştırıyorlar. Buna izin veremeyiz...

Milli ve dini bayramlar kutlamak, özel günleri anmak çok doğal ve olması gereken konulardır... Bence önceki sayfadaki tatsızlığı unutarak, yazışmaya devam etmekte fayda var...

19 Mayıs hepimiz için önemli ve değerli bir gün... Kutlu olsun...

segaa
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Mayıs 19, 2017, 21:44:37 ÖS »

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Mayıs 19, 2017, 21:50:12 ÖS »

@LW3D serzenişimin anlamı ne biliyormusun abi? Ben müslüman bile olmayan kişilerin sen namazını ibadetini yapsana dediklerini biliyorum. Elin adamı kadını benim dinime sahip çıkıyor da din deyince, maşallah inşallah deyince birileri sıkıntı yapıyor. Ülkeye millete laf çarpıyor. Konu siyasete girmesin diye özellikle dikkat ediyorum ama şunu söylemem lazım: bu ülkede herşey harika gidiyor ve inşallah çok daha iyi olacak. Sıkıntı yapan arkadaşları da anlıyorum: herşey bu kadar kötü giderken şu kişi nasıl böyle konuşur diyorlar. Gerçekten anlıyorum ama kesinlikle aynı fikirde değilim. Benim hazmetmekte zorlandığım nokta bir şekilde ülkenin, milletin, devletin aşağılanması. Kötü bir sıfatın biz Türklere bağlanması, güzel Türkiyem'e bağlanması. Bunun da bir şekilde dindarlığa bağlanması. Olabilemez birşey. Ama oluyor işte, neyse. Esas mesele dini hassasiyeti yüksek kişilerin düşüncelerinin 'kabul edilemez' olarak kestirilip atılması. Bunu da nedense net cümlelerle söylemiyorlar o da dikkatimi çekiyor. Mesela @alpyre bu durumun tipik örneği: "şu yazdıklarınıza bakıyorum da... ", gerisi yukarıda. Ne demek bu abi ne demek istiyorsun? Tam olarak ne anlamam gerekiyor bu cümleden? Ne olduğu belirsiz birşeyler ima etmeyin abi açık açık yazın ona göre icap ediyorsa uygun bir cevap yazayım. Böyle tepeden imalı konuşmalar, elit tavırlar, karşısındakini tanımamalar, muhatap almamalar nedir bu allah aşkına? Yapmayın abi şunu. Ben bana yada bir başkasına böyle bir tavır gösterilmesini kabullenemiyorum. Alttan alta 'biz Türkler' le  'güzel Türkiyem' le millete devlete ülkeye laf sokulmasını da kabullenemiyorum. Birileri birşeylerin kötü gittiğini düşündüğü için kendisi gibi düşünmeyenlere katlanamamalarını da kabullenemiyorum. Düşünce özgürlüğü yokmuydu en son? İş düşünce vandallığına çoktan varmış belkide geçmiş.

Son olarak yazdığımı tekrar okudum, milli ve dini bayramları birbirine alternatif ya da birinin diğerinden daha önemli olduğumu iddia ettiğime dair birşeye rastlayamadım. Din konusunun bu dünya ile ötesini ve çok daha uzun bir zamanı temsil ettiği için doğal olarak milli konudan daha fazla önemli olduğunu yazdım, bunun için dini bayramların da milli bayramlar gibi coşkuyla paylaşılması dileğimi yazdım. Ama bundan fazlasını da kastetmiş değilim. Bir şekilde yanlış anlaşılıyorsa demek istediğim şudur: dini bayramlarımız da bizimdir öksüz bırakmayalım, bu durum da gerginliğe yol açmasın. Hatta gerilen arkadaşlar varsa (kimseyi kastetmiyorum, varsa..., olmayabilir de, ben var olduğunu düşünüyorum) inanın onları çok iyi anlıyorum ama olay gerilecek bir olay değil, barışıp kaynaşacak bir olay, onlar da bu coşkuya katılsınlar isterim.

C64 kullanırken gaza gelen adam
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Mayıs 19, 2017, 21:57:53 ÖS »

@Segaa : teşekkürler... En azından forumda duyarlı insanların olduğunu görmekte güzel...

@Levent (Lvnt) : Hazım sorunları bizi çok ilgilendirmiyor. Bunu siyasilerle halletmeniz gerekir... Bu bizim forumun konusu değil. Konuşmak ya da tartışmak istediğimiz bir konu hiç değil...

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Mayıs 19, 2017, 22:31:01 ÖS »

@Levent (Lvnt):

1)
Mesela @alpyre bu durumun tipik örneği: "şu yazdıklarınıza bakıyorum da... ", gerisi yukarıda. Ne demek bu abi ne demek istiyorsun?
Ben aslında o cümlemle daha çok bu ülkede artık 19 Mayıs bayramını kutlamanın bir anlamı kalmış gibi kutlama yapan arkadaşları anlayamadığımı ifade etmek istemiştim.

İşlerin yolunda gittiği, refah ve huzur içinde yaşanılan, Cumhuriyet döneminin fiilen sona ermediği bir Türkiye'nin bulunduğu bir paralel evrende olsalar gerek diye düşündüm!

Tabi yazdıklarından anlaşıldığı üzere sen hepten başka bir evrende yaşıyor olmalısın. Mantık kurallarının dahi farklı işlediği bir evren olmalı bu.

Öyle bir evren ki, (senin sözcüklerinle) "herşey bu kadar kötü giderken" bile "herşey harika gidiyor" olabilen bir evren.

2)
Kötü bir sıfatın biz Türklere bağlanması, güzel Türkiyem'e bağlanması.

Alttan alta 'biz Türkler' le&nbsp; 'güzel Türkiyem' le millete devlete ülkeye laf sokulmasını da kabullenemiyorum.

Bak bu da sanki başka bir evrenlerde yaşadığımızı hissettiriyor. Ben bu başlığı en başından sonuna kadar okudum. Burada hiç kimse Türkiye'yi, Türkleri kötülememiş, millete, devlete, ülkeye laf sokmamış.

Ancak senin yaşadığın evrendeki commodore.gen.tr'de sayfada başka iletiler var galiba ki bunları yazıyorsun!

3)
Son olarak yazdığımı tekrar okudum, milli ve dini bayramları birbirine alternatif ya da birinin diğerinden daha önemli olduğumu iddia ettiğime dair birşeye rastlayamadım.

Hadii ama dostuuum! Sen de bunu yapma işte!
Bir ulusal bayramla ilgili bir başlığın altına gelip, hiç gereği yokken din konusunu gündeme getiren ilk ve tek kişi sensin!

Yani senin evrende aslında sen başka şeyler yazıyorsun, bu evrende başka görünüyor filan heralde... ben başka türlü mantığa oturtamıyorum bu başlık altında yazdıklarını senin!

Varsa senin daha iyi bir açıklaman yardımcı ol!

Alper
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Mayıs 19, 2017, 22:38:58 ÖS »

Sonuçta her şey forum üyelerinin gözünün önünde oluyor... Neyi anlatamadığımızı, insanların inatla neyi anlamadıklarını örneklerle görüyoruz... Sokakta, mahalle kahvesinde, otobüste, trende, mahale arasında yapılacak geyikleri CGTR'ye taşıyarak, vatan kurtacaksınız... Ha gayret... Neredeyse olacak...

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #40 : Mayıs 19, 2017, 22:48:47 ÖS »

Sokakta, mahalle kahvesinde, otobüste, trende, mahale arasında yapılacak geyikleri CGTR'ye taşıyarak, vatan kurtacaksınız... Ha gayret... Neredeyse olacak...
Benim bulunduğum gerçeklikte bu vatanın kurtarılabilmesi tümden olası görünmüyor. O yüzden öyle bir niyetim hiç mi hiç yok!
Ben sadece bizzat benim kullanıcı adım anılarak bana yöneltilen soru ve ithamlara yanıt veriyorum. Hepsi bu.

Alper
phantom
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Mayıs 19, 2017, 23:29:04 ÖS »

Aslında birşey yazmamak, ya da çok şey yazmak lazım ama...

Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az demiş atalarımız

Eğer 19 mayıs olmasaydı, dini bayramlarımızı da özgürce kutlama imkanımız olmayacaktı...

İşte bu milli bayramlarımız bu yüzden çok değerli, çok önemli

Üzülerek izliyorum bunu anlayamayanları....

Ama ne yazık ki bunu anlayamayanlar ne yazık ki 19 mayısların , 23 nisanların, 30 ağustosların değerini, dini bayramlarını kutlayamadıkları gün geldiğinde anlayacaklar....

Herkesin 19 mayıs Atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramı kutlu olsun...
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Mayıs 20, 2017, 00:24:16 ÖÖ »

İnandığımız ve büyüdüğümüz ortam bizi biz yapar. Farklılıklar başka açılardan bakıldığında, bizi kötü örnek misallerinden ötürü rahatsız edebilir. Önemli olan bunu fark edip iyi insan olmayı seçmektir. Bizim gibi çoluk çocuğu olan aklı başında insanların. Birbiriyle tartışmaktan ziyade bu durumu fark edip birbiriyle empati kurması yakışa kalır. Bu arada 19 mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun. İçinde birlik sevgi olan bütün bayramlar kutlu olsun.
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2017, 00:37:40 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Mayıs 20, 2017, 03:11:42 ÖÖ »

Her ne kadar elimden geldiğince yanlış anlamaya mahal vermeyecek şekilde net yazmaya çalışmış olsam da alpyre ve genel olarak yazdıklarımda olabilecek yanlış anlamaları düzeltecek birşeyler daha yazma ihtiyacı duydum

Mesela @alpyre bu durumun tipik örneği: "şu yazdıklarınıza bakıyorum da... ", gerisi yukarıda. Ne demek bu abi ne demek istiyorsun?
Ben aslında o cümlemle daha çok bu ülkede artık 19 Mayıs bayramını kutlamanın bir anlamı kalmış gibi kutlama yapan arkadaşları anlayamadığımı ifade etmek istemiştim.

İşlerin yolunda gittiği, refah ve huzur içinde yaşanılan, Cumhuriyet döneminin fiilen sona ermediği bir Türkiye'nin bulunduğu bir paralel evrende olsalar gerek diye düşündüm!

Tabi yazdıklarından anlaşıldığı üzere sen hepten başka bir evrende yaşıyor olmalısın. Mantık kurallarının dahi farklı işlediği bir evren olmalı bu.

Öyle bir evren ki, (senin sözcüklerinle) "herşey bu kadar kötü giderken" bile "herşey harika gidiyor" olabilen bir evren.
Herşey kötü gidiyor tarzında düşünenleri anladığımı yazdım, ama buna katılmadığımı ve herşeyin harika olacağını düşündüğümü yazdım. Farklı işleyen paralel evren mantığı derken kastettiğin bu galiba ama gördüğün gibi gayet basit herkesin anlayabileceği bir mantık. Bu arada başta dediğim gibi birşey yazarken ne demek istediğini açıkça yazarsan daha iyi anlaşabiliriz.

Kötü bir sıfatın biz Türklere bağlanması, güzel Türkiyem'e bağlanması.
Alttan alta 'biz Türkler' le&nbsp; 'güzel Türkiyem' le millete devlete ülkeye laf sokulmasını da kabullenemiyorum.

Bak bu da sanki başka bir evrenlerde yaşadığımızı hissettiriyor. Ben bu başlığı en başından sonuna kadar okudum. Burada hiç kimse Türkiye'yi, Türkleri kötülememiş, millete, devlete, ülkeye laf sokmamış.

Ancak senin yaşadığın evrendeki commodore.gen.tr'de sayfada başka iletiler var galiba ki bunları yazıyorsun!
Konu milli bayramların önemsizleştirilmesi meselesinden çıktı. Dedim ki milli bayramların önemsizleştirildiğine katılmıyorum. Evet sürekli böyle bir algı işlenip duruyor, sanki milli bayramlar ya da milli olan ne varsa yok ediliyor da yerine dini birşeyler konuyor. Öyle değil mi? Yanlış mı yazdım? Önemsizleştirme meselesine benzer diğer bir yorum da 'ülkemizi birarada tutacak pek birşeyin kalmadığı' ile ilgiliydi. Neden ki? Bizi bir arada tutan hem milli hem de dini birçok şey var. Ve dedim ki, isterdim ki dini bayramlarımız da milli bayramlarımız gibi şevkle kutlansın. Her ne kadar birbirine zıtmış gibi anlayan birileri olsa da hayır, milli ve dini değerlerimiz bayramlarımız hepsi de önemli ve gerekli.

Bu başlıktaki ülkeye, millete, devlete laf sokmaları yazıyorum: "diğer milli bayramlarımız gibi unutturulmaya çalışılsa da...", "ülkemizi bir arada tutacak pek birşey kalmasa da...", "şu yazdıklarınıza bakıyorum da...", "benim bulunduğum evrendeki ülkemde herşey berbat...", "19 mayıs bayramını kutlamanın anlamı kalmış gibi...", "cumhuriyet döneminin fiilen sona ermediği...",... senin bana karşı alaycı ve aşağılayıcı üslubunla olay devam ediyor.

Son olarak yazdığımı tekrar okudum, milli ve dini bayramları birbirine alternatif ya da birinin diğerinden daha önemli olduğumu iddia ettiğime dair birşeye rastlayamadım.

Hadii ama dostuuum! Sen de bunu yapma işte!
Bir ulusal bayramla ilgili bir başlığın altına gelip, hiç gereği yokken din konusunu gündeme getiren ilk ve tek kişi sensin!

Yani senin evrende aslında sen başka şeyler yazıyorsun, bu evrende başka görünüyor filan heralde... ben başka türlü mantığa oturtamıyorum bu başlık altında yazdıklarını senin!

Varsa senin daha iyi bir açıklaman yardımcı ol!
Yukarıda yazdığım gibi, mesele bu milli bayramda da ülkeye, millete, devlete alttan alta laf dokundurulmasıyla başladı. Sıkıntı o zaten açık açık söylenmiyor, alttan alta laf dokunduruluyor. Ama herkes lafın nereye gittiğini çok iyi biliyor. Biliyoruz değil mi? Milli bayramlar önemsizleştirilince ne oluyor? Dini birşeyler onun yerine geçiyor. Öyle değil mi? Asıl söylenenin bu olduğunu hepimiz çok çok iyi biliyoruz. Fazlasını yazmadım, örnekler çoğaltılabilir

@LW3D hazım konusunda, evet, gerçekten de bu forumun konusu değil, kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2017, 03:18:46 ÖÖ Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

C64 kullanırken gaza gelen adam
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #44 : Mayıs 20, 2017, 08:44:25 ÖÖ »

Bu arada başta dediğim gibi birşey yazarken ne demek istediğini açıkça yazarsan daha iyi anlaşabiliriz.
Bu forumda, her konuda, herhangi bir şey yazarken, her bir sözcüğün üzerinde defalarca düşünüp öyle yazmaya çalışıyorum. İfademe incelik katmaya, genele hitap eder şekilde tutmaya, mantıklı ve tutarlı olmasına çaba sarf ediyorum.

Böylece okuyan üzerinde düşünebilir, kendinde bir şey bulabilir, kendi eleştirisini yapabilir, empati kurabilir. Bazı gerçekler bodoslama yazılınca hakaret olarak algılanabilir bu da iletişimi kopartır.

Göründüğü üzere bu işe yaramıyor. Özellikle senin için işe yaramadığı ortada. İlle de kalın kalın bodoslama yazılsın istiyorsun! Al öyleyse. Sadece sana özel olarak bir kereye mahsus yazıyorum:
Sen Levent (Lvnt), sen MANTIKSIZ birisin.

Yazdıklarımdan senin çıkarabilmeni beklediğim buydu. "-Acaba ben mantıksız şeyler mi yazıyorum buraya?" diye kendini bir sorgulamanı beklemiştim. Ama olmadı. Olmadığına göre eleştirel düşünebilen birisi de değilsin.

Bak tam istediğin gibi açık açık yazdım. Şimdi daha mutlu musun?

Devam ediyorum...

Sen insanların "Milli bayramlar unutturulmaya çalışılıyor" ifadelerinden...
"Biz dini bayramlara karşıyız, bundan rahatsızız" çıkarımı yapan birisin.

Bu en hafif tabiriyle MANTIKSIZ'lıktır. Üstünde biraz daha düşünürsen bir KOMPLEKS belirtisidir. Diğer ifadelerinle bağdaştırıp biraz daha analiz edersek daha ağır yerlere doğru gider bu.

Bunlar yüzüne açık açık yazılsın mı istiyorsun? İstediğin gerçekten bu mu?
Benim istediğim bu değil. İstenilen insanın eleştirildiğinde kendi mantıksızlıklarını kendinin görebilmesidir.

Buna yanaşmıyorsun bile. Yanaşmayabilirsin de. Bu da senin tercihindir.
Ama niyetin buysa, forumlarda bizzat kişilerin kullanıcı adlarını anarak tartışma başlatmasan daha iyi olur. Çünkü işaret ettiğin kimse sana bir yanıt yazmayı tercih edebilir. O yanıtı kaldırabileceksen bunu yap...

Alper
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: