Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PolyMega Oyun Konsolu - Yeni retro konsolu  (Okunma Sayısı 7368 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Haziran 08, 2017, 15:12:13 ÖS »

PolyMega, eski oyun konsollarını, modern dünyaya taşımayı amaçlayan yeni bir konsol... Tasarımı oldukça modüler ve hoş görünüyor. Henüz ürünle ilgili bir duyuru fiyat bilgisi paylaşılmamış ama diğerlerinden farklı ve sağlam bir görüntüsü var gibi...

http://polymega.com/

* Polymega_AllModules.jpg (70.53 KB, 1920x1080 - Görüntüleme: 2286 kez.)

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2017, 15:16:47 ÖS »

Retroblox (eski ismi)

BillBull
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2017, 15:20:49 ÖS »

Bence muhtesem bisey. Fiyat ucuk degilse almayi ciddi olarak dusunurum. Yer problemine care, kablo karmasasina son, orijinal controller larla uyumlu.

Gercekten cok hosuma gitti.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2017, 01:16:46 ÖÖ »

Ee yani? sonuçta emulasyon. Bunun yerine "rasberry pi 3"+"recallbox" kullanmak varken niye bu ürünü alalım ki? Her sistem için birer tane de usb joypad dönüştürücü veya klasik görünümlü usb joypad de alırsak oldu bitti.

cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2017, 04:33:50 ÖÖ »

Peh. Cilalı RasPi3. Gerçi tasarım ve mühendislik kısmı göz alıyor. FPGA gibi benim "tam" emülasyon dediğim cihazlardansa çok, çok güzel ama ARM kılıklı bir emülatörse sırf görsel.

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2017, 10:59:09 ÖÖ »

Elinizdeki kartuşları, Playstatipn, SegaCD ya da PC Engine CD'lerini raspberry Pi'de nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

ya da şöyle düşünelim...emulasyon yapan bir çok cihaz daha küçük bir kasada bir sürü çıkış sağlamışken, raspberry Pi varken, bunlar neden modüler bir yapı düşünmüş olabilirler? Oysa ki bir kasa içerisinde hepsini emulasyon yapmak mümkünken?

Detaylarını araştırmadım ama, kasa bir dock gibi işlem görecek, düşüncesi uyandırdı...

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2017, 11:15:35 ÖÖ »

Cihaza; Wii remote' lara classic controllerin bağlandığı gibi bir sistem ayarlasalar fena olmazdı.

Üzerinde reset tuşu vb bulunan BT bir cihaz ve konsolların joypad/joystick çeviricilerinin takılabiliceği bir yuva.
Konsolların girişleri farklı olduğu için; her konsol için ayrı cihaz yerine, tek bir cihaza çeviriciyle farklı joypad vb takılabilir.

Bu cihazla oyunlar, uzaktan çok daha rahat oynanabilirdi

BillBull
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2017, 14:17:20 ÖS »

Ürünü çok beğenmemin sebebi orijinal oyun kartuşları ve cd leri çalıştırabilmesi.25 yıllık bir oyunun kutusunu açıp,manual ini okuyup cihaza takıp oynama durumu,benim gözümde cihazı retro hissini tam olarak öldürecek bir emülatör olarak görmememi sağladı  . Ama pratikte nasıl hissettirir bilememem tabi.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2017, 14:20:06 ÖS »

orjinal cihazlardan yana olmama rağmen beğendim.

C64 ve A500 gerisi teferruat
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Haziran 09, 2017, 16:45:24 ÖS »

Cihaz ilk bakışta android tabanlı bir emulasyon sistemi gibi görünüyor. Retron'dan sonra orjinal kartuşları takıp oynatabileceğiniz bu tip cihazlar poülerleşmeye başladı zaten. Ön yargılı olmamak adına cihazın web sayfasından ipucu bulmaya çalıştım ancak cihazın nasıl çalıştığı hakkında hiçbir bilgi yok. Forum kısmındaki tahminlere verilen üstü kapalı yanıtlardan ne anlarsanız o.

Üstten takılan modüller sadece kontrolcü ve oyun medyası için mekanik arayüz görevi mi görüyor yoksa içinde FPGA veya SoC emulasyon katmanı da mı var, diye bakındım ama hiç bir şey bulamadım. Ancak MAME frontendi tarzı oyun seçmi arayüzü ve dock'un arkasındaki SD kart girişi bana yetti. Hangi emulatör yazılımlarının kullanılacağı hakkında tartışmalar var. Bunlara da kullanılan yazılımların tamamen legal olduğu yönünde yanıtlar verilmiş.

Sonuç olarak orjinal kartuşunuzu arşivden çıkartıp bu cihaza takmanızla, internette indirip SD karta kaydetmeniz arasında hiç bir fark olmayacak gibi. "En azından teknik olarak bendeki kartuştan oynuyorum." bile diyemezsiniz. Çünkü taktığınız kartuşu bir defalığına okuyup belleğe alacak ve oradan çalıştıracak.

Uzun lafın kısası beni çok heyecanlandırmadı.

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Haziran 09, 2017, 18:06:53 ÖS »

Elinizdeki kartuşları, Playstatipn, SegaCD ya da PC Engine CD'lerini raspberry Pi'de nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Rom ve ISO ile. Orijinal kartuş ve CD'ler de rafta elleşilmeden daha güzel değerlenir.

ya da şöyle düşünelim...emulasyon yapan bir çok cihaz daha küçük bir kasada bir sürü çıkış sağlamışken, raspberry Pi varken, bunlar neden modüler bir yapı düşünmüş olabilirler? Oysa ki bir kasa içerisinde hepsini emulasyon yapmak mümkünken?

Her modülü ayrı ayrı satacaklardır belki de...

Ayrıca cihazın donanımı hakkında hiçbir bilgi verilmemesi bence iyiye işaret değil. FPGA falan olsaydı eğer bahsederlerdi diye düşünüyorum.

cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2017, 23:36:18 ÖS »

Düşünüyorum da base içinde olacaksa asıl hardware, veya modüler kısımlar sadece oyun kaynağını okumak içinse fazla fantezi bazlı geldi bana. Zaten öyle koleksiyon yapacak birinde mutlaka cihazların kendileri de vardır ve eminlerdir ki cihazların kendileri her zaman emülasyondan çok daha zevklidir. Bana az biraz ekstrem ve hayal şartları geldi

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 12, 2017, 20:53:57 ÖS »

Ne oldu bu arkadaşlara bilen var mı...

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: