Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetİzmirMaster ve forumdan uzaklaştırmalar hakkında
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İzmirMaster ve forumdan uzaklaştırmalar hakkında  (Okunma Sayısı 15026 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Haziran 16, 2017, 00:57:04 ÖÖ »

Herşeyden önce yurdumuzda böyle bir  çatı altında insanları toplayacabilecek bilgi,beceri, kaynak v.b. unsurlara sahip kaç kişi var?
LW3D ile birlikte bu işe gönül vermiş kişilerin (bildiğim kadarı ile)  hepimizin geçmişine yazılı kaynak olarak ucundan dokunmuşluğu,küçük yaşlardaheveslenip yolumuzu çizip meslek edinmemizi sağlamışlığı vardır eminim ki bu da biz okurların bir adım geride olduğumuzu gösterir.
Sonuç burada kim kimdir diye anlatmaya zaten gerek yok. Hepimizin ortak ilgisi olan bu platformu politika v.b. konular ile zehirlemeye de gerek yok.
Yoğun hayat koşturmacası içinde rahat nefes almamızı sağlayan en güzel alanlardan biri burası ve daha özenli olmamız gerektiği kanısındayım.
Son olarak da Daima Retro diyorum
Saygılarımla

maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Haziran 16, 2017, 01:36:25 ÖÖ »

Herşeyden önce yurdumuzda böyle bir  çatı altında insanları toplayacabilecek bilgi,beceri, kaynak v.b. unsurlara sahip kaç kişi var?
LW3D ile birlikte bu işe gönül vermiş kişilerin (bildiğim kadarı ile)  hepimizin geçmişine yazılı kaynak olarak ucundan dokunmuşluğu,küçük yaşlardaheveslenip yolumuzu çizip meslek edinmemizi sağlamışlığı vardır eminim ki bu da biz okurların bir adım geride olduğumuzu gösterir.
Sonuç burada kim kimdir diye anlatmaya zaten gerek yok. Hepimizin ortak ilgisi olan bu platformu politika v.b. konular ile zehirlemeye de gerek yok.
Yoğun hayat koşturmacası içinde rahat nefes almamızı sağlayan en güzel alanlardan biri burası ve daha özenli olmamız gerektiği kanısındayım.
Son olarak da Daima Retro diyorum

Aynen katılıyorum. Saygı ve sevgi çerçevesinde daima retro!

Foruma ekmek kutusu C64 bulmak için dahil olmuştum, çok geçmeden buldum ve epeyce sevindim. Daha sonraları da ya ne güzel bir forummuş takibata devam dedim ve bir türlü kopamadım. O kadar güzel konular, anlatımlar mevcut ki hayran kaldım. Donanım tasarlayan arkadaşlar, mükemmel koleksiyonerler, süper ötesi coder'lar, retro ve eski hatıralarımız adına herşey ve fazlası, ikinci el pazarlarında artık görmemiz mümkün olmayan ve dört gözle aradığımız eski ürünler (hiç bir kazıklanma ve dolandırılma şüphesi olmadan ürünlerin satın alınması v.b.) ve aklıma gelmeyen dahası bu ortamda mevcut.

Harika bir ortam ve kıymeti bilinmeli diye düşünüyorum. Saygılarımla.

| Amiga 1200 | C= 64 | PS1 | PSone | Commodore Dergileri |
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Haziran 16, 2017, 02:04:13 ÖÖ »

Bugün bu forumda 1 kişi dahi kalmasa, içeriği sayesinde yıllarca bu konuya ilgili insanlara rehberlik yapacak kadar dolu bir içeriğe sahip bu platforma sahip çıkmak, kişisel ihtiras ve kavgalarimizdan daha değerli bence. Dolayısıyla bunun kıymetini bilmek, halen daha bu değer elimizdeyken çok önemli. Sahip çıkalım.
fakcakaya
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Haziran 16, 2017, 15:54:26 ÖS »

bu forumun bende yıllardır üyesiyim...ufak tefek adaletsizlikler olabiliyor...fakat seviyorum burda olmayı, 80'ler ve 90'ları burda dile getirebiliyoruz...

bir dönem lw3d ve blastreal nick'li bir arkadaş ile ufak tefek ileri geri yapmıştık ama yaşımız gereği uzatmadan çözmüştük! bu arada sevgili yöneticimiz lw3d ile tartışmayan varmıdır:))

bu arada blastreal arkadaşımız nerelerdeyse?uzun zamandır göremiyorum forumda, epey bilgili bir arkadaştı amiga konusunda!
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2017, 15:58:36 ÖS Gönderen: fakcakaya » Logged

Amiga 1200 3.9rom+aca1221ec+cf+Aga mk2cr+wifi
Amiga 500 6.5 Mb + Gotek
Amiga m1438s & 1084s-P1
Commodore 64+1541 II
Mega Drive II
Dreamcast
redfett
Üye

Paylaş ki çoğalsın! Koleksiyon paylaşmaktır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Haziran 16, 2017, 19:20:32 ÖS »

Bu forumu çok temiz ve ilkeli buluyorum yıllardır. Çizgisini de hiç bir zaman bozmadı.
Ben facebook grubundan örnekleyim. Onlarca adam banladım şimdiye kadar. 10 sene de 10 kişi zaten forumun niteliğini özetliyor.
Kıymet bilmek lazım.

Olayı bilmem ancak yaptırım gerekli görülmüş ki uygulanmış. Gökhan abi fevri davranmaz.

Gameboy DMG-01 / Gameboy Color / Gameboy Pocket / Gameboy Advance / Gameboy Advance SP -001 /
Amiga 500 / Commodore 64 / Sega Game Gear /
CaiSSoN
Uzman

C64 Fan

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Haziran 16, 2017, 20:15:24 ÖS »

Yine görünce böyle uzaklaştırma konusu falan, yazmak istedim 3-5 cümle.

Ben LW3D ile tartışmadım mesela Tartışmam da. Ama bu onun tarafını tuttuğumu ya da yancısı olduğumu göstermez. Bana ters gelen bir şey olursa burda veya başka bir yerde, yüz yüzeyken dile getiririm, oturur konuşarak çözeriz, karşımdakini değiştirmeye çalışmam. Adaletsizlik dediğimiz şey neye göre kime göre? Forumun yazılı kurallarına aykırı bir şey varsa adaletsizlikten bahsedilemez değil mi? Zaten neyin, nerede ve nasıl konuşulacağını hepimiz iyi biliyoruz da işte araya kaynaklar oluyo bazen.

Bir kere "siz yokken de biz vardık" cümlesi çok doğru ve düzgün kurulmuş bir cümle. Buna alınıp tepki gösterirseniz ben bunun altında art niyet ararım. Çünkü Uzunca süre 20-30 kişi yazıştık. Zamanla bize güvenen, ortamı güzel bulan arkadaşlarla da büyüdük...
cümlelerini okuyup ANLAMANIZ gerekiyor. Tek başına çekip çıkartırsanız ilk cümleyi tabii ki bir çok yanlış anlamaya mahal verebilecek bir yapıya sahip. 

Burda 3 konudan arıza çıkıyor gözlemleyebildiğim kadarı ile. 1- satış , 2- din, 3- siyaset.
Genel olarak fikrim de şudur:

Birader ben kimsenin siyasi görüşünü ya da dinini merak etmiyorum ve İLGİLENMİYORUM BUNLARLA. Bana ne sizin dininizden kitabınızdan ya da siyasi görüşünüzden? Ben buraya "kim ne yapmış, yeni haber var mı, güzel konu varsa konuşayım" diye bakıyorum ve dikkat ediyorsanız da satış kısmı açıldığından beri çok bir şey yazmıyorum. Gelelim satış kısmına. Ben başından beri bir forumda satış olmasına karşıydım aslında, çünkü muhabbet abuk subuk yerlere gelebiliyor. gönlümden geçen ebay gibi doğru düzgün bir platform olmasıydı ama tr'de sanırım olamıyor böyle bişey. Neyse bu ayrı bir konu.

Bir forumun sizce kuralları, duruşu olması çok normal değil mi? Kurala uymayan uyarılır, devam ederse atılır. Bu kadar basit. Burada çözülmesi gerektiğini düşündüğüm şey; insanlar bir yerden sora muhabbeti siyasete dine getiriyor. yapmayın abicim işte, susmayı bilin. Herkesin görüşü kendine olsun başkasına kendi düşüncelerinizi empoze etmeye çalışmayın. Tartışma adabı öğrenin (bunu demek biraz sert ama napalım) Milletçe susmayı bilmiyoruz sanıyorum bundan kaynaklanıyor tüm problem.Din ve siyaset konuşmak isteyen gitsin gazetelerin yorum bölümlerine yapıştırsın dursun ordakilerle deşarj olsun...

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Haziran 16, 2017, 20:31:01 ÖS »

Bu konu hakkında bir şey yazmak istemiyordum fakat, CaiSSoN kardeşim o kadar güzel özetlemiş ki eline sağlık demek istedim.

Konu, forumdaki diğer konuların önüne geçmeye başladı. izmirmaster arkadaşımızın neden belli süre uzaklaştırıldığını merak eden arkadaşlarımız için, açıklama mesajıydı. Sanırım herkes nedeni öğrendi. Artık konuya mesaj yazmayan/yazmak istemeyen/ilgilenmeyen diğer arkadaşlarımızı da düşünerek kilitliyorum.

Saygılarımla
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: