Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetTURK . NET ile ilgili tecrübeleriniz.
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: TURK . NET ile ilgili tecrübeleriniz.  (Okunma Sayısı 4194 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 22, 2023, 10:45:04 ÖÖ »

Turknet aboneliği sonrası bir başka konuta daha uygun fiyatlı bir internet alma ihtiyacım oldu 2 ay önce. Bir başka arkadaşın tavsiyesi ile Comnet'e başvurdum, Türk Telekom altyapısı kullanıyor. Neyse, birkaç gün içinde kurulum yapıldı, 1 yıllık 1300 TL ödeme yaptım, fiber için. Kurulumdan 2 gün sonra Wifi sinyal vermemeye başladı. Kendi uygulamasından arıza bildirimi yaptım, bu sorunun kendilerini bağlamadığını, Türk Telekom modeminin kalitesizliğinden kaynaklandığını söylediler. Durum böyleyse bu aboneliği istemiyorum şeklinde mesaj attım, birkaç saniye içinde aboneliği kapatmışlar! Cihazları kargo ile gönderdim, parayı aynen iade ettiler! Neyse, Comnet'i de sorunsuz kullanan birkaç arkadaş var, göz atabilirsiniz. Ben de tekrar yeni abonelik denemesi yapacağım.

https://www.comnet.com.tr/evde-internet-hiz-sorgula/

Edit: 1 yıllık, 35Mbps fiber 1068 TL'den aldım, 100Mbps ise 1309TL.
« Son Düzenleme: Ocak 22, 2023, 11:54:46 ÖÖ Gönderen: witchdoktor » Logged
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 22, 2023, 13:17:09 ÖS »

Comnet ben kullanıyorum. Biraz tuhaf bir firma.
Ben sorun yaşamadım. Ama azıcık takışınca sorunu çözmek yerine, sorgusuz sualsiz direkt aboneliği sonlandırıyorlarmış. Telegram gurubunda epey bu şekilde yazanlar oldu.
Peşin ödeme yaptığınız aylar için; (Eğer 14 günü geçtiyse) geri ödeme de yapmıyorlarmış. Tüketici hakem heyetine başvurup alabilenler olmuş sanırım. Eğer abone olacak olan olursa, bu durumları gözden geçirsin bence.

Turknet aboneliği sonrası bir başka konuta daha uygun fiyatlı bir internet alma ihtiyacım oldu 2 ay önce. Bir başka arkadaşın tavsiyesi ile Comnet'e başvurdum, Türk Telekom altyapısı kullanıyor. Neyse, birkaç gün içinde kurulum yapıldı, 1 yıllık 1300 TL ödeme yaptım, fiber için. Kurulumdan 2 gün sonra Wifi sinyal vermemeye başladı. Kendi uygulamasından arıza bildirimi yaptım, bu sorunun kendilerini bağlamadığını, Türk Telekom modeminin kalitesizliğinden kaynaklandığını söylediler. Durum böyleyse bu aboneliği istemiyorum şeklinde mesaj attım, birkaç saniye içinde aboneliği kapatmışlar! Cihazları kargo ile gönderdim, parayı aynen iade ettiler! Neyse, Comnet'i de sorunsuz kullanan birkaç arkadaş var, göz atabilirsiniz. Ben de tekrar yeni abonelik denemesi yapacağım.

https://www.comnet.com.tr/evde-internet-hiz-sorgula/

Edit: 1 yıllık, 35Mbps fiber 1068 TL'den aldım, 100Mbps ise 1309TL.

omrgms
Üye

nintendo

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 22, 2023, 13:42:41 ÖS »

Turknet'te cayma bedeli vs var mı?
250 tl fazla oldu biraz
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 22, 2023, 14:46:29 ÖS »

Turknet'te cayma bedeli vs var mı?
250 tl fazla oldu biraz

Yok. Zaten çoğu kişi taahhütsüz kullanıyor. Arayıp aboneliği sonlandırıyorsunuz, kullanmadığınız gün kadar para iadesi oluyor. Modemi de kargo ile gönderiyorsunuz.

@Cengiz Demir
Evet, Comnet'te adamların eyvallahı yok, sorunu bildirmemle aboneliği bitirmeleri arasında 2 dk yoktur, birkaç mesajlaşma ile oldu. Ama arıza varsa hemen gideriyorlar, kullanmadığınız sürenin daha fazlasını sürenize ekliyorlarmış. Her referans için 1 ay ekliyorlar, başvurana ve referans olana. Turknet'e ek olarak yine başvurdum ama bu sefer sorun çıkarsa alttan alıp sularına gideceğim
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 23, 2023, 09:29:55 ÖÖ »

Comnet pamuk ipliği gibi.
İnşallah çok takışacak şekilde sorun çıkmaz.

Gerçi telekom efendi, başkalarının hattındaki sorunu düzelteceğim diye, benim
hattın içinden geçmezse öyle büyük sorun çıkacağını sanmıyorum.

Turknet'teyken öyle bir sorun yüzünden iptal etme noktasına kadar gelmiştim.

@Cengiz Demir
Evet, Comnet'te adamların eyvallahı yok, sorunu bildirmemle aboneliği bitirmeleri arasında 2 dk yoktur, birkaç mesajlaşma ile oldu. Ama arıza varsa hemen gideriyorlar, kullanmadığınız sürenin daha fazlasını sürenize ekliyorlarmış. Her referans için 1 ay ekliyorlar, başvurana ve referans olana. Turknet'e ek olarak yine başvurdum ama bu sefer sorun çıkarsa alttan alıp sularına gideceğim

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Ocak 23, 2023, 10:21:50 ÖÖ »

İki haftadır Türknet aboneliği için uğraşıyorum. Daireye gelmesi gereken fiber kablo çekilmemiş. Türknet aboneliği olunca Telekom başından savıyor. Tesisat için ilk bulduğum elektrikçi Telekom'un kablo vermediğini görünce kaçtı. Şimdi yeni bir elektrikçi buldum. Bu hafta kurulumu halledebilirsem sonucu yazarım.

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 23, 2023, 11:11:56 ÖÖ »

İki haftadır Türknet aboneliği için uğraşıyorum. Daireye gelmesi gereken fiber kablo çekilmemiş. Türknet aboneliği olunca Telekom başından savıyor. Tesisat için ilk bulduğum elektrikçi Telekom'un kablo vermediğini görünce kaçtı. Şimdi yeni bir elektrikçi buldum. Bu hafta kurulumu halledebilirsem sonucu yazarım.
Fiber geldiğinde binaya dairemin içine kadar çektiler fiber kabloyu hatta modemin kurulumunuda yaptılar yani tam bir kurulum yapıldı bence sen acele etme türknet sırası geldiğinde her şeyi yapar diye düşünüyorum.
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Ocak 23, 2023, 12:13:22 ÖS »

Fiber geldiğinde binaya dairemin içine kadar çektiler fiber kabloyu hatta modemin kurulumunuda yaptılar yani tam bir kurulum yapıldı bence sen acele etme türknet sırası geldiğinde her şeyi yapar diye düşünüyorum.

Acele edip etmeme meselesi değil. Kurulum ekibi kabloyu halledince arayın dedi gitti. Yeni elektrikçi bulmaya çalışıyorum. Bulunca piyasadan kablo tedarik edip çekeceğiz.

Bu süreçte Telekom iki kez arandı ve ilgilenmeyeceklerini söylediler. "Madem öyle siz Turk.net'de kendi imkanlarınızla halledin. Sorun çözülünce bize haber verin." diyorlar.

« Son Düzenleme: Ocak 23, 2023, 12:23:07 ÖS Gönderen: wizofwor » Logged

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ocak 23, 2023, 13:25:33 ÖS »

Çoğu binada Superonline veya Türk Telekom altyapısı olduğu için, Comnet, TurkNet gibi şirketler sadece modem ve router'larını kurup aktivasyon yapıyorlar (bunu da çoğunlukla anlaşmalı küçük yerel şirketlere yaptırıyorlar). Daha önce TTnet aboneliğin olsaydı, pratik olacaktı kurulum. İşin hamallığıyla uğraşmak pek istemiyorlar. Bu arada Superonline ve Türk Telekom, ikisi de kamu şirketi oldular borçları ödenmeyince. Büyük özel şirketlerden bir Vodafone var, onun da tarifeleri bayağı yüksekti. Fiyatlar abartı yükselmeye başlayınca herkes taahhütlü paketlere yönelmeye başladı. Aralık ayında Vodafone ile görüşmüştüm, adamlar ne yapın edin taahhütlü aboneliğe geçin, bakın 2022'de Turk.Net fiyatları nasıl yükseltecek, şaşıracaksınız demişlerdi de inanmamıştım. Şimdilik hizmet kalitesi nedeniyle bir aboneliğimi Turk.Net'e devam ediyorum ama 300TL'lere çıkartırsa alternatiflere yöneleceğim.

Bu arada Turk.Net kullanıp da modeme bağlı USB belleği internet üzerinden kullanan var mı? (Sabit IP kullanıyorum)
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Ocak 23, 2023, 15:49:24 ÖS »

Yeni bina olduğu için, tesisatla uğraşmamak adına Superbox kullanıyordum. Taahhüt bitince 500TL yaptılar fiyatı. Faturayı görünce arayışa girdim ben de.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ocak 23, 2023, 15:54:36 ÖS »

Yeni bina olduğu için, tesisatla uğraşmamak adına Superbox kullanıyordum. Taahhüt bitince 500TL yaptılar fiyatı. Faturayı görünce arayışa girdim ben de.

Ne kadar oldu zam geleli? Ben şimdilik 208 TL (10 Mbps sınırsız) ödemeye devam ediyorum, belki de artmıştır, otomatik ödemede idi.
murtek
Üye

DO-IT-YOURSELF (AMIGA FOREVER)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ocak 23, 2023, 20:28:28 ÖS »

Arkadaşlar eğer kapatma talimatı verirseniz, müşteri hizmetleri tarafından aranıyor ve faturanızı hesaplı seviyelere çekiyorlar.

Bende Türknet vardı, 2022 de bir süre kullandım, sonra aynı altyapıyı(ttelekom) kullanan ve aynı hizmeti daha ucuza veren milenicom aboneliği yaptırdım bu arada turkneti kapatmadım dondurma işlemi yaptırdım. Dondurma işlemini 6 aylık yapabiliyolar süresi bitince kapatmalarını talep ettim. Kapatma sebebini fiyat olarak belirttim , Eğer kapatmazsam faturayı 169 dan 90 lara kadar indirdiler. Bir süre sonra milenicom da zam yapınca onuda kapatmak istedim onlarda fiyatı 160 dan 89 a çektiler. Şimdi türknet yaptığı indirimi çok kullanamadan yine zam yapmış faturama 250 tl olmuş. iptal edip milenicom dan devam edeceğim 139 tl den

DO-IT-YOURSELF
wizofwor
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Ocak 24, 2023, 07:24:00 ÖÖ »

Ne kadar oldu zam geleli? Ben şimdilik 208 TL (10 Mbps sınırsız) ödemeye devam ediyorum, belki de artmıştır, otomatik ödemede idi.

Benim 10 Mbps olan paketi 500TL/Ay yaptılar. Bu iyi fiyat. Tarife sayfasında 10 Mbps sınırsız paketlerde görünmüyor. 15 Mbps olanı 800TL.

Commandate
Üye

Ruhunu Özgür Bırak O kalbine Giden yolu Bulacaktır

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Ocak 25, 2023, 00:23:20 ÖÖ »

Arkadaşlar eğer kapatma talimatı verirseniz, müşteri hizmetleri tarafından aranıyor ve faturanızı hesaplı seviyelere çekiyorlar.

Bende Türknet vardı, 2022 de bir süre kullandım, sonra aynı altyapıyı(ttelekom) kullanan ve aynı hizmeti daha ucuza veren milenicom aboneliği yaptırdım bu arada turkneti kapatmadım dondurma işlemi yaptırdım. Dondurma işlemini 6 aylık yapabiliyolar süresi bitince kapatmalarını talep ettim. Kapatma sebebini fiyat olarak belirttim , Eğer kapatmazsam faturayı 169 dan 90 lara kadar indirdiler. Bir süre sonra milenicom da zam yapınca onuda kapatmak istedim onlarda fiyatı 160 dan 89 a çektiler. Şimdi türknet yaptığı indirimi çok kullanamadan yine zam yapmış faturama 250 tl olmuş. iptal edip milenicom dan devam edeceğim 139 tl den

kapatma talimatı verdim millenicom a geçtim turknetten arayıp size indirim yapalım diyen olmadı 12 yıllık türknet abonesiyim ve beni küstürdüler arasalarda geçmem artık. her yıl % 70 zam yapıp duruyorlar aç gözlü şirket.

Onurum Sadakatimdir !
1975-1995 Arası Oyun Konsolu Mod-Restorasyon-Tamir
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Ocak 25, 2023, 08:38:08 ÖÖ »

BU fiyatlar nedir. Ben Turkcell Superonline Fiber limitsiz 1000Mbps kullanıyorum 260 TL içine TV+ filan dahil.

Amiga 500/500+/1200/CD32
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600/XE/800XL
Vectrex
Roland MT-32
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/Vita/PVM 20"/9"
Sega SMS/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/N64/DMG/GB Color/GBA/GBA SP
Mattel Intellivision
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: