Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 7 8 [9]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: MS-DOS Sistemleriniz  (Okunma Sayısı 3645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #120 : Ağustos 10, 2017, 15:21:58 ÖS »

Siz büyükşehirdesiniz herhalde. Bir arkadaş yazmıştı geçende, oralarda iş biteli çok olmuş diye anlamıştım. Son bir yıl içinde bitpazarına uğrayabildiğim 3 ya da 5'dir. Şimdiye kadar fena değildi meraklısına birşeyler çıkıyordu. Geçen aylarda hp brio ba600 denk geldi 50tl'ye aldım. P3 650, matrox g200 onboard ekran kartı var. Ama pahalı, sırf meraklısı olduğum için aldım denebilir. Geçen yıl da 20tl'ye 166 mmx gibi birşey denk gelmişti.

Öyle yazmamın bir sebebi de son zamanlarda herkes laptop'a yöneldi. Masaüstü kasa olayı tamamen bitiyor. Monitör bitti zaten artık TV var. Yakın zamanda öyle ucuza kasa vb de kalmayacak ya da kalmadı, parçalayıp satmayı tercih ediyorlar

C64 kullanırken gaza gelen adam
integer
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #121 : Ağustos 10, 2017, 16:01:41 ÖS »

Bu iş bitten olmaz hocam. Bit ile ilerlemek isteyen hem zaman hem de zahmet harcamak zorunda. Fiyat avantajı olup olmadığı zaten tartışmalı bir hale geldi. Ben şu ana kadar bitten bir kaç ufak tefek (yani bok püsür) parça haricinde retro koleksiyonuma bir şey katamadım. Elimdeki bir çok parçayı forumdan veya arkadaşlarımdan edindim. Az para da harcamadım ama en azından elimden çıkarmayacağım, büyük tamir işlerine gerek duymayan, çalışan ve kozmetik olarak iyi parçalar edindim.

Evet bencede öyle. Çünkü bitten çıkacak şeyin çalışacağı mechul. Ayrıca şans işi bit biraz çünkü bazen çok güzel şeyler denk geliyor bazen hiç birşey.
Eğer retro pc ile ilgileniyorsanız bilgisayarcı arkadaşınız varsa tamamdır.   
Birde eğer pc ile uğraşıyorsanız konu komşu tanıdıklar bir şeyler getirdiğide oluyor. Tecrübeyle sabittir komşu ayşe teyzenin evinden hazine çıkabiliryor. Örneğin vodoo 3dfx gibi
Sayfa: 1 ... 7 8 [9]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: