Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımRetrobright (Hidrojen Peroksit - Saç Açıcı) Denemeleri
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retrobright (Hidrojen Peroksit - Saç Açıcı) Denemeleri  (Okunma Sayısı 6273 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #45 : Temmuz 12, 2018, 20:49:28 ÖS »

Retrobright çalışmalarında bu sene değişik bir fikri test ettim. Daha doğrusu test etmek zorunda kaldım...

İşyerimizde benim bulunduğum oda direkt güneç ışığı almıyor. Öğleden sonra belki 10-25 dakika...Küçük cihazlara erişecek kadar bir güneş..

Son adlığım bilgisayarın kasası biraz büyük olunca direkt güneş ışığına koymak benim için çok mümkün olmadı. Fakat sabahları karşı binaya (50 metre uzakta belkide) vuran güneşin yansıması aradaki boşluğu oldukça aydınlatıyordu. Bu yansımanın UV ışınlarını da yansıtabileceğini, direkt güneş almasa bile retrobright işleminin olabileceğini düşündüm...ve denedim... Sonuç aşağıdadır...(sadece kasaya uygulanmıştır)

Not: Fotoğraflar aynı ışık ve ortamda çekilmedi ama sonuç açık kanımca. Direkt güneşe maruz kalamasa da yansıyan güneş ışığı olan yerlerde retrobrigt yöntemi işliyor.

* retrobright1.jpg (53.32 KB, 1024x576 - Görüntüleme: 198 kez.)

* retrobright2.jpg (65.62 KB, 1024x576 - Görüntüleme: 215 kez.)
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 20:51:33 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #46 : Temmuz 12, 2018, 21:08:57 ÖS »

Abi gayette olmuş bence. Benim oda düzenimde otursa yıllık retrobrightlarımı yapacağım Monitörümü boyamayı denedim. Local parçalarda başarı sağladım ama büyük parçada batırdım. Bazı durumlarda sanırım boyamakta fena olmuyor.

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
onursapci
Üye4

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Temmuz 12, 2018, 21:49:27 ÖS »

Elinize sağlık gayet iyi olmus

C64 ve A500
phoenix
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Temmuz 12, 2018, 21:54:49 ÖS »

Bu renge bayılıyorum nedense çok güzel bir denem olmuş ince görmüşsün @LW3D
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #49 : Temmuz 12, 2018, 22:29:53 ÖS »

Bu renk plastikte zaten iyi sonuç veriyor. koyu renk,grimsi (Atari ST/MegaST) türü hafif kırık kasalarda biraz sıkını çıkarabiliyor.

Yöntemin daha homojen bir beyazlama sağladığını düşünüyorum. Bunu ilerleyen günlerde direkt güneş ışığına maruz kalıp leke oluşan kasalarda da denemeyi düşünüyorum... Atari TT030 klavyesinde çok iyi sonuç alamamıştım.

Oğuzhan
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Temmuz 12, 2018, 22:42:28 ÖS »

Bu renk plastikte zaten iyi sonuç veriyor. koyu renk,grimsi (Atari ST/MegaST) türü hafif kırık kasalarda biraz sıkını çıkarabiliyor.

Yöntemin daha homojen bir beyazlama sağladığını düşünüyorum. Bunu ilerleyen günlerde direkt güneş ışığına maruz kalıp leke oluşan kasalarda da denemeyi düşünüyorum... Atari TT030 klavyesinde çok iyi sonuç alamamıştım.

Katılıyorum. Atari st mouse’umun rengi sacma sapan bir beyaz oldu her pixeli ayri bir ton oldu
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: