Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi?
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dünyanın en üçkağıtçı milleti sizce hangisi?  (Okunma Sayısı 2968 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
amstrader
Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Nisan 09, 2020, 22:26:36 ÖS »

Zebramodan müzik cd'si aldım.
Eski bir albüm artık yeni baskısı yok. Gittigidiyorda filan bazen oluyor 50-60'a satılıyor.

Bu satıcıda da 75 liraydı. Sevdiğim albümdü aldım.

Hastalandım 4 gün işe gidemedim. Şirkete teslim edildi. Adam mesaj atıp duruyor (zebramocuların sevdiği bir şey) "abi ürünü aldın onaylamayacak mısın?"

Hadi dedim parasına el koymayayım. onayladım.

4 gün sonra baktım cd bildiğin 2 liralık kopya cd.

satıcıya mesaj attım. dedim bu cd kopya.

şu yanıtı verdi "Orijinal yazmış mıyım ilana?"

Döver misin sabaha mı bırakırsın?

knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Nisan 10, 2020, 11:11:59 ÖÖ »

Zebramodan müzik cd'si aldım.
Eski bir albüm artık yeni baskısı yok. Gittigidiyorda filan bazen oluyor 50-60'a satılıyor.

Bu satıcıda da 75 liraydı. Sevdiğim albümdü aldım.

Hastalandım 4 gün işe gidemedim. Şirkete teslim edildi. Adam mesaj atıp duruyor (zebramocuların sevdiği bir şey) "abi ürünü aldın onaylamayacak mısın?"

Hadi dedim parasına el koymayayım. onayladım.

4 gün sonra baktım cd bildiğin 2 liralık kopya cd.

satıcıya mesaj attım. dedim bu cd kopya.

şu yanıtı verdi "Orijinal yazmış mıyım ilana?"

Döver misin sabaha mı bırakırsın?

Büyük geçmiş olsun, iyi niyetinin kurbanı olmuşsun. Aldığın ilanın linkini paylaşır mısın lütfen? Kimmiş merak ettim bu arkadaş.

Bu arada Zebramocu'ların onay isteği sitenin ilgisizliği kaynaklı. Çünkü sitede otomatik bir onay sistemi yok. Alan kişi isterse aylarca onay vermesin para öylece duruyor, bu durum da Zebramo'nun işine geliyor tabi. Satış iptal ettirmek ya da günlerden bekleyen onay için siteden onay almak büyük zahmet. Halbuki diğer satış sitelerinde 3-4 gün içinde onay gelmezse otomatik olarak onaylanıyor alışveriş.

EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Nisan 10, 2020, 12:17:15 ÖS »

sosyal medyada on numara yorumları yazılı, uzak doğuda üretilmiş ucuz iphone xs max satan kişiden arkadaş para yollayıp 1/10 fiyatına ürünü alıyor. ertesi gün kargo bilgisi gelir diyor gelmiyor. durumu yazıyor ok yarın yollayacağım diyor ve yolluyor. baştan korkup dolandırıldığını düşünen arkadaşın içine su serpiliyor. tabi bir kaç gün sonra kargo geliyor ve kargocuya teşekkür edip kargo ücretini de ödeyip ürünü alıyor. açınça içinde bir iphone 4 kutusu ve onun içinde da bir telefon pili ile kapak çıkıyor:) kargo neden yaparlar onu bilemedim. mahkemelik olursa ben yolladım diye demek için mi acaba.

this is amiga speaking.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Nisan 10, 2020, 13:35:22 ÖS »

Aziz Nesin'in tek yol kitabında anlattığı Fil Hamdi lakaplı (aslında Sülün Osman) dolandırıcının bir lafı var. "Ben dolandırmak istemedim onlar beni dolandırmaya kalktı , ben kazançlı çıktım." der. Aynı ürünü onda biri fiyata alabileceğini düşünen adamın dolandırılmasına kızamıyorum. Hayat tecrübesi edinmiş.

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Nisan 10, 2020, 14:17:07 ÖS »

Bir ara LG'nin resmi sitesi gibi site açıp, milleti bu şekilde dolandırmışlardı.

Hatta aynı kişiye ikinci kez kananlar bile var.
3-4 bin TL'lik TV yi 1000 liraya aldığını sanıyor.
Teslim edilmeyince, satıcı kargonun kaza yaptığını, sigortaya para ödeyip yenisini alabilmek için; 500 lira daha göndermesini istiyor ve bu kişi o 500 lirayı da gönderiyor.

Gerçekten ilginç insanlar var.

Aziz Nesin'in tek yol kitabında anlattığı Fil Hamdi lakaplı (aslında Sülün Osman) dolandırıcının bir lafı var. "Ben dolandırmak istemedim onlar beni dolandırmaya kalktı , ben kazançlı çıktım." der. Aynı ürünü onda biri fiyata alabileceğini düşünen adamın dolandırılmasına kızamıyorum. Hayat tecrübesi edinmiş.

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: