Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPhotobucket'ın ayıp etmesi ve alternatif çözümler hakkında
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Photobucket'ın ayıp etmesi ve alternatif çözümler hakkında  (Okunma Sayısı 5819 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« : Temmuz 17, 2017, 18:14:47 ÖS »

Siz de illa ki farketmişsinizdir. Photobucket forumlarda fotoğraf yayınlamak için artık 400$ istiyor. Sürpriz bir şekilde böyle bir hareket yaptılar.

Sizin kullandığınız alternatif görsel yükleme siteleri neler? Görsellerin hiç silinmeyeceği bildiğiniz bir yöntem var mı?

Bu konuda bir kaç deneme yaptım, ancak kalıcı çözümler mi bilemiyorum.

---------------oooooooooo--------------------------

Bu Yandex disk denemesi

--------------oooooooooooo----------------------------------

Photobucket indirme bağlantısı kopyalayarak yaptığım

------------oooooooooooo-------------------------------

Şimdilik bunları denedim. Siz de tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2017, 18:27:10 ÖS »

Ben de imageSafe diye bir siteyi kullanıyordum. Onlar daha büyük bir ayıp etmişler... Yüklediğim tüm resimlerimi silivermişler.

Alper
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2017, 18:54:24 ÖS »

@FatihHazretrlerinden görüp, Google drive'daki bir image'ımı aşağıya ekledim. Ama önce shareable link alıp, browserda açıp, image linkini alarak (copy image location) aşağıya yerleştirdim. (daha kolay bir yolu mutlaka vardır). Ama bir şekilde kullanılabilir gibi...

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2017, 19:02:46 ÖS »

@LW3D Görsel gözükmüyor. Google hesabının açık olmadığı bir browserda veya gizli sekmede test etmen lazım.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2017, 19:22:34 ÖS »

Başarılı olamamışım... Demek ki... En iyisi kendinize ait, sınırsız alan veren bir hosting kiralamak... Forumla alakalı yüklemeler için attachment olarak eklenen yeterli olmazsa, özelden bana ulaşırsanız yardımcı olabilirim...

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2017, 21:28:50 ÖS »

Uzun yıllardır photobucket'i kullanıyordum, çoğu kişiye de tavsiye etmiştim, şimdi baktım paylaştığım tüm resimler gümlemiş. Bari daha önce paylaşılan resimler silinmeseydi iyi olurdu.

bkz; imza resmim  Kahkaha

toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2017, 22:32:39 ÖS »

www.tinypic.com kullanıyorum.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 18, 2017, 11:56:22 ÖÖ »

çoğunu bu forumda paylaştığım 5000 e yakın foto patlamış durumda. photobucket ve tüm "bedava" resim hosting servisini lanetliyorum. şerefsizler 10-20 dolar istese verecektim, hatta biaz daha fazlasını ama 400 dolar verecek enayi bulabileceklerini düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar.

ggolem
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2017, 12:51:17 ÖS »

ben de niye yavuzg nin resimler yok diyorum...

nasil bir kapasite lazim acaba bant genisligi, ve disk ihtiyaci nedir, bilen var mi?

ben bizim isler icin aylik 10€ civarina VPS sunucu kiraliyorum almanyadan, oyle birsey kiralayip oraya bi web erisimli file server ayarlasak kurtarmaz mi acaba. kullanmak isteyen uyelere yillik $10 desek, 10 kisi kullansa parasini cikarir zaten.

bedava cozumlerin bir gun yok olma riski hep var, 5000 tane resim, nasil tekrar upload edilecek daha onemlisi nasil o kadar yazinin icindekiler ile yeni linkler replace edilecek. O kadar post bosa gidecek degil herhalde?

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2017, 13:18:33 ÖS »

@FatihHazretleri: Yandex denemesi de başarısız oldu galiba. Resim dün vardı, bugün uçmuş.

Alper
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2017, 13:40:19 ÖS »

Bende photobucket ne güzel bir servis bedava hizmet veriyor diyip orda burda yazıp duruyordum, meğer adamlar yıllardır bedava hizmet veriyoruz diye göz boyayıp ücretli geçiş için bunun alt yapı hazırlıklarını yapıyorlarmış.

Hesapta bir kaç yıl ücretsiz hizmet vermek sonra ücretli hale getirip köşeyi dönmek, istedikleri ücrette az değil, hesap başına yıllık 400$, bu tutar mı peki bence tutmaz ama iyi para kaldıracakları kesindir.

Amazon'u bile çaresiz  bırakmış, gerçi bu daha çok Amazon satıcılarının sorunu, çok fazla ürün listeleyen mağazalar resimlerinin görüntülenmesi için mutlaka bu parayı ödemek zorunda kalacaktır.

http://shiftdelete.net/photobucket-amazon-gibi-sitelerden-fidye-istiyor-83292

Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Temmuz 18, 2017, 14:19:53 ÖS »

@FatihHazretleri: Yandex denemesi de başarısız oldu galiba. Resim dün vardı, bugün uçmuş.

Evet öyle olmuş maalesef. Diğeri duruyor şimdilik.

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 18, 2017, 15:41:18 ÖS »

Daha önce bir başlıkta da paylaşmıştım
Resim için googledrive ı kullanıyorum ben
klasör değiştirilse dahi resimlerde sorun çıkmıyor

Forumda yayınlayacağınız resimleri Google drive üzerinden paylaşma adımları :

1) Öncelikle Google drive üzerinde bir klasör oluşturun ve bu klasörü herkese paylaşıma açık hale getirin

2) Paylaşmak istediğiniz resmi drive yükledikten sonra resmi drive da açın ve yukarıda bulunan paylaş butonuna basıp bağlantıyı kopyalaya tıklayın bu işlem panoya link i kopyalayacak

3) farklı bir tarayıcı sekmesinde urlye https://docs.google.com/uc?id= yazıp arkasına kopyaladığınız linki yapıştırın

şu şekilde olucak

https://docs.google.com/uc?id=https://drive.google.com/file/d/0B8rG9Be9SBpgSmszaUtyRWQzVDQ/view?usp=sharing

bunun içerisinden gereksiz kısımları silip linki şu şekle getirin

https://docs.google.com/uc?id=0B8rG9Be9SBpgSmszaUtyRWQzVDQ

bu linki forumda resim paylaşırken kullanabilirsiniz

uzun zamandır bu şekilde paylaşım yapıyorum, herhangi bir sorun olmadı umarım olmaz daha sonra da
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Temmuz 18, 2017, 16:32:39 ÖS »

Teşekkürler evreno. Güzel çözüm.

Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Temmuz 18, 2017, 20:06:20 ÖS »

Ben dosya paylaşmak ve mesajlarımda resim görüntülemek için Dropbox kullanıyorum. Dropbox 2GB boş alan veriyor, bence gayet yeterli. Forum mesajlarımdaki resimler için önceden ImageShack kullanıyordum. ImageShack'dekiler uçtu, ama Dropbox şu ana kadar iyi gidiyor. Dropbox'ın kullanımı hakkında biraz bilgi vereyim:

Bir dosyayı paylaşmak için dosyayı seçerek sırasıyla Share, Create a Link, Copy Link yapın. Link windows'un clipboard'una kopyalanır.

Bu linki forum mesajınıza yapıştırdıktan sonra linke tıklandığında dosya için bir preview sayfası açılır. Dosya buradan download yapılabilir. Örneğin:
https://www.dropbox.com/s/omasp7egwesfi76/realtek.jpg?dl=0

Linke tıklandığında preview sayfası açılmasın, doğrudan dosya indirilmeye başlansın istiyorsanız linkin sonundaki 0'ı 1 yapın. Yani dl=1 olmalı.
https://www.dropbox.com/s/omasp7egwesfi76/realtek.jpg?dl=1

Link bir resim dosyasına aitse ve tıklandığında ayrı bir sekmede görüntülensin istiyorsanız, sevgili cdemir'in benim için hazırladığı Excel dosyası ile linki çevirmeniz gerekli. Çevrilen link şu hale geliyor:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/omasp7egwesfi76/realtek.jpg

Link bir resim dosyasına aitse ve resim doğrudan forum mesajınızda görüntülensin istiyorsanız, çevrimini yaptığınız linki forum mesajınıza Resim Ekle'ye tıklayarak img tag'lerin arasına eklemeniz gerekli. Sonuç aşağıdaki gibi oluyor:

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: