Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga için midi/org ?  (Okunma Sayısı 99 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 19, 2020, 09:28:59 ÖÖ »

Şu sıra bir org arayışına girmişken aklıma amiga tracker müzikleriyle eş çalışabilecek "bir midimi alsam?" fikri geldi.Sonra hem org hem midi işini yapabilen workstation tipleri olduğunu öğrendim,bütçem max 1000 tl,acaba bu paraya f/p ürünü bir cihaz alabilirmiyim?

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2020, 11:56:23 ÖÖ »

Amiga'nın midi bağlantısı için seri porta baglanan bir arabirim karta ihtiyaç var. Bu arabirim ile 80 sonlarından kalma birkaç yüz tl'ye alınabilecek midi baglantısı olan klavye/org/synthesizer'lere bağlanıp klavye kontrolü ile amiga 'dan ses alabilir ya da amiga kontrolü ile klavyeden ses alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz herhalde böyle birşey, doğru mu anlıyorum?

Eğer öyle ise 2.el tuş bakımları yapılmış bir cihaza bakın. Bir ara @i_r_on technics marka birşey satılığa koymuştu örneğin. Bir de amiga için o seri porta bağlanan arabirimden bulmanız lazım.

Hazır yeri gelmişken, benim böyle bir kartla uğraşmışlığım var. Aslında kart şu anda hazır olmalıydı ama maalesef yoğunum, şema üzerinde analiz aşamasında bekliyor. Yakında inşallah.
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2020, 11:59:03 ÖÖ Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2020, 16:18:33 ÖS »

Aslında elimde amiga yok şu an ama winuae midi bağlantısı ile belki kullanırım diye düşünüyorum,sahibindende technics kn2000 buldum nostaljik bir cihaz hem midi hem org,anlayan biri olsada bilgi alsam.

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2020, 18:21:04 ÖS »

Emin olmamak ile beraber gerçek bir Amigan olmadan da MOD yaratabilirsin. Duymuş olmalısın  https://openmpt.org/features  bu adresteki program ile MIDI aygıtı ile haberleşiyor. Dediğim gibi hiç denemedim.

"Record live from your MIDI keyboard directly into the patterns or send pattern notes to any external MIDI device"

Ayrıca şimdiki MIDI arayüzler hep USB. Bu konuda da zorluk çekilmeyebilir. Arada Amiga olmalı, emulator kesmez dersen işin biraz zor gibi.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

My Retros
     Atari 600XL | 800XL | 1040STFM,
     C128, C64C, C64G, 1541, 1541-II, 1571,
     A500, A600x2 (Furia, Std), A1200x2 (Microbotic, Std)
     ZX Spectrum 48K
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: