Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)
Sayfa: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 96   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)  (Okunma Sayısı 574097 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #720 : Eylül 12, 2018, 21:29:36 ÖS »

Önemli olan boyu değil işleviymiş Nejat. 2,5mm'nin lafı mı olur.

7.5 ile 10 arası için doğru diyosun, 1 sıkıntılı ama 

Muhabbete bak yahu, Oğuzhan, ibeser bu sizin eseriniz  Kahkaha

Ps: yazarken de dikkat ettik ama...

Ben bunu kaçırmışım yahu Ne ara dahil olmuşuz biz konuya Neler oluyor

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #721 : Eylül 12, 2018, 23:46:01 ÖS »

Önemli olan boyu değil işleviymiş Nejat. 2,5mm'nin lafı mı olur.

7.5 ile 10 arası için doğru diyosun, 1 sıkıntılı ama 

Muhabbete bak yahu, Oğuzhan, ibeser bu sizin eseriniz  Kahkaha

Ps: yazarken de dikkat ettik ama...

Ben bunu kaçırmışım yahu Ne ara dahil olmuşuz biz konuya Neler oluyor

Akşam uyurken rüyanda HDMI Scandoubler gördünmü ? gördün.

hah işte ordan bir bağlantı kur. rüyanda işler karıştırmışsın   

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL,130XE
Nintendo wii,Nes,Snes,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #722 : Eylül 13, 2018, 00:57:09 ÖÖ »

Bunun haricinde, gerek yakın çevremden gelen istekler, gerek yurt dışından tanıdığım bazı arkadaşların baskıları sonucu muhtemelen retro adına yaptığım bazı projeleri ticari olarak satma yönünde girişimlerim olacak. Tabi bu şartlar altında kendim elde dizebilmem mümkün değil, doğru da değil. Bu sebeple parçaların ithalatı, dizgisi, testleri, olması gerektiği gibi firmalara outsource edilecek. Bu durumda minimum adetler, vergiler, firmalara ödenecek hizmet bedelleri, yurt dışına satış için gerekli yasal düzenlemeler vb konularında hazırlık ve sermaye planlaması yapılması gerekiyor. Bunlar da çok kısa vadede sonuçlanacak işler değil.

Bunlar çok güzel haberler. Profesyonel imalatın hem kalite, hem devamlılık anlamında artısı olacaktır. Sana da ufak da olsa bir katkısı olursa ne güzel. Kim bilir belki de bu sayede yerli bir Jens Schönfeld'imiz olur.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #723 : Kasım 23, 2018, 06:42:04 ÖÖ »

Yılın son ayına yaklaşırken acaba bu yıl bir gelişme olur mu umuduyla bir kez daha hortlatmak istedim

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #724 : Kasım 23, 2018, 08:05:10 ÖÖ »

Olacak

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #725 : Kasım 23, 2018, 08:48:01 ÖÖ »

Vallahi çinden gelen parça elime geçtikçe bu ne işe yar diye düşünüyordum. Sonra hatırladım.

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #726 : Kasım 23, 2018, 10:21:06 ÖÖ »

bende almıştım o parçayı programlayıcısınıda almıştım hiç bir işime yaramıyor çekmecede yer işgal ediyor.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #727 : Kasım 23, 2018, 11:04:18 ÖÖ »

İşi “bana bunu aldırdınız” sitemine çevirmeyelim bu projenin başarılı olacağının bile garantisi yoktu erken alanlar riski bilerek yatırım yaptı..

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #728 : Kasım 23, 2018, 11:05:29 ÖÖ »

O parçalar lazım olacak arkadaşlar az daha sabır

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #729 : Kasım 23, 2018, 15:01:36 ÖS »

İşi “bana bunu aldırdınız” sitemine çevirmeyelim bu projenin başarılı olacağının bile garantisi yoktu erken alanlar riski bilerek yatırım yaptı..

acaba öylemi ? önceki mesajları okumayan biri yazıyor bunu ön sipariş vs vs muhabetlerini okumayan biri yazıyor bunu sanırım bence bunu yazmadan önce kim neden almış onu anlaman lazım sonra bunu yazmazssın bile çünkü durum senin dediğin gibi değil  madem konuyu açtın isteyen istediği kadar kızabilir adap ve saygı kuralları içinde ancak delimavi kaç tane poje yaptı hepside birbirinden süper başlıklar açtı kim ne kadar alıcak sizce nasıl olmalı taleb nedir vs vs gibi bilgileri aldı ama sonuçta kendine bir tane yaptı parası ile isteyenler avucunu yaladı sanki bedeva ver dediler parası ile  ama olmadı yani deli mavi tasarım açısından süper insanların ağzının suyunu akıtma işinede çok iyi beceriyor isteklendiriyor ama iş icrata gelince bi numara görmedik henüz Sadece bu projesi için yazmıyorum diğer projeleri içinde yazıyorum yorum yapıcak arkadaşlar konuyu bilmeden okumadan saçma sapan yorumlar yazmasınlar lütfen.
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #730 : Kasım 23, 2018, 15:22:38 ÖS »

Delimawi abi projeyi herkese açık yaptı, lehimleme işi kolay bir iş değil. Entegrenin bacakları çok ufak. Ayrıca proje için parca alimi bireyselde ucuz olsada toplu alımlarda butçeyi zorluyor. Bu konuda ben yardımcı olacağımı söyledim. Ama malesef beklediğim paralar bir türlü gelmiyor. Geldiği anda proje için gereken devre elamanlarini alip. Lehim için ücretli yardım alıp Delimawi abinin izniyle dağıtıma başlayacağız. Sizin elinizde para var ise yardımcı olun parçalari alalım süreç hızlansın.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #731 : Kasım 23, 2018, 15:44:47 ÖS »

Burada bir haksızlık söz konusu...

"Parasıyla" tanımlaması burada gerçekleştirilen projeleri tanımlamak için doğru değil. Amiga HDMI-520 gibi bir projeyi "parasıyla" bizim alacağımızı planladığımız seviyede alamazsınız. Kaldı ki, işlem kolay olsun, hem üretim, hem maliyet uygun olsun diye tasarımı bile, Aliexpress'den kolayca alınabilecek kitler üzerine taşıdı...
Üretim kolay değil, üretimi olabildiğince ucuz tutmak için çabalamanın takdir edilmemesi de cabası. Kendisinin iş değişikliği vb. bazı sorunlar nedeniyle süreç uzamış olabilir ama herhangi bir şekilde serzenişte bulunabileceğimiz bir durum söz konusu değil... Yaparsa ne ala...yapmazsa, bulabilirseniz başka alternatiflere bakınız (ki alternatif yok).

Not: Eğer aldığı kitlerin elinde kaldığını, işine yaramadığını düşünen arkadaşlar varsa, ben kendi adıma o kitleri ücreti mukabili almaya hazırım...

emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #732 : Kasım 23, 2018, 16:07:06 ÖS »

Hatırladığım kadarı ile @delimawi bu konuda zaten garanti vermemiştir. Proje kendisine göre eksiklikleri olmasına rağmen bize göre bitmiş sayılan demolarını izlettirmiştir. Ben de ürünleri aldım bekliyorum. Herşeyde bir hayır vardır biraz daha sabretmek dervişleri anlamak için empati kurmak gerek.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #733 : Kasım 23, 2018, 17:13:01 ÖS »

@AmigaEsref delimavinin tek bir projesi bile açık kaynaklı değil burda yanlışın var. bir aralar montaj işini ben yapıcaktım o şekilde konuşuyorduk vs vs ancak sonradan tutupta forumda yok programlanmış fpga gönderirim yok pic'ini ben programlarım vs vs gibi şeyler yazınca nerdeyse direk olarak bana hırsız demiş gibi olunca bende üstüne düşmedim bi daha dahada işim olmaz montaj anlamında.

@LW3D parasıyla yada ücretsiz yada adına ne dersen de delimavinin bu projeleri sözünü verdiği yada forumdan yazarak bizlere anlattığı gibi yapmadığı çok ortada tamam türk olması becerikli olması vs vs güzel bir şey ama burda bir forum dolusu yaşı başını almış insanlara yaptığı bence pek hoş bir durum değil eminim benim gibi yada bana yakın düşünen bir dünya insan vardır.

@emarti yapma bi forum dolusu insan durduk yeremi fpga ya para verdi benmi yanılıyorum konuyu bende tam hatırlamıyorum ama garanti vermedi ama yapılıcak diye bakılıyordu konuya bu saaten sonra yapılacağını pek sanmıyorum herhangi bir projenin ancak yapılsa bile bu kadar ara olucağını gerçeten hiç kimse tahmin etmiyordu yazdıkça aklıma geliyor delimavinin yok kartları sipariş ettim şurdan burda şunları aldım vs vs gibi forumda mesajları olması lazım.

Yapmayın arkadaşlar yani bir laf vardır eğri oturun doğru konuşun diye ben yanlış konuştuğumu düşünmüyorum aslında konusu açılmasa aklımda bile değil çokta tın ama yapılan yanlışı dile getiriyorum sadece yani neyse gereğinden fazla yazmışım çokta tın çok şükürki delimavinin projeleri tek değil alternatifleri var yoksa halimiz perişandı bu anlamda .
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2018, 17:15:18 ÖS Gönderen: ibo1973 » Logged
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #734 : Kasım 23, 2018, 17:47:07 ÖS »

Valla forumda çok güzel bir projeye tanıklık ediyoruz. Süreçlerine birebir tanık olmak. Ülkemizden böyle güzel projelerin çıkması. Buluşmalarda tartışacak güzel gündemlerin çıkması çok güzel. Onur verici. Tabiki projenin bazı kısımları gizli kalabilir. Sonuçta çok güzel bir ürün yurtdışına satılma durumuda var. Buna saygı göstermemiz lazım bence. Sabırsızlanıyoruz güzel ürün hak veriyorum sana abi inşallah kalkacağız altından.

Sayfa: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 96   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: