Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)
Sayfa: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 96   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)  (Okunma Sayısı 574235 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #765 : Kasım 26, 2018, 11:35:40 ÖÖ »

yani arkadaşlar yazmıyım diyorum ama maksat muhabbet olsun herkezi bu yazdıklarımdan tenzih ederim.

ancak insanlar birbirlerini terbiye kuralları içerisinde kırmadan sövmeden eleştirebilmelidir keza yerinde ve adabına uygun yapılan eleştiri eleştirilen insana zarar vermez bence tam aksine bir açığını görüp düzeltmesini sağlar.

Gelelim konumuza her nekadar eleştirdiğime pişman olduysamda ( keza forumca  pek eleştirilmeye açık değiliz gibi geldi bana ama olmamız lazım küfür etmiyorum hakaret etmiyorum sövmüyorum ) yazdıklarımdan dolayı kimseyi incitmek niyetiyle yazmadım incittiysemde özür dilerim incinen kimse varsa öyle biri.

şimdi bence delimavide eleştirilebilir eleştirmemiz lazım hatalı gördüğümüz yerlerini sen mükemmelsin diyerek delimaviye yağcılık yapmaktan öteye geçemeyiz faydamızda olmaz diye düşünüyorum bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum ?.

Benide eleştirin varsa hatamı söyleyin ama terbiye kuralları içinde incitmeden sövmeden.

neyse çok uzatmıyım  bu konuyuda daha fazla kirletmiyelim.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2018, 11:37:25 ÖÖ Gönderen: ibo1973 » Logged
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #766 : Kasım 26, 2018, 13:01:54 ÖS »

yani arkadaşlar yazmıyım diyorum ama maksat muhabbet olsun herkezi bu yazdıklarımdan tenzih ederim.

ancak insanlar birbirlerini terbiye kuralları içerisinde kırmadan sövmeden eleştirebilmelidir keza yerinde ve adabına uygun yapılan eleştiri eleştirilen insana zarar vermez bence tam aksine bir açığını görüp düzeltmesini sağlar.

Gelelim konumuza her nekadar eleştirdiğime pişman olduysamda ( keza forumca  pek eleştirilmeye açık değiliz gibi geldi bana ama olmamız lazım küfür etmiyorum hakaret etmiyorum sövmüyorum ) yazdıklarımdan dolayı kimseyi incitmek niyetiyle yazmadım incittiysemde özür dilerim incinen kimse varsa öyle biri.

şimdi bence delimavide eleştirilebilir eleştirmemiz lazım hatalı gördüğümüz yerlerini sen mükemmelsin diyerek delimaviye yağcılık yapmaktan öteye geçemeyiz faydamızda olmaz diye düşünüyorum bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum ?.

Benide eleştirin varsa hatamı söyleyin ama terbiye kuralları içinde incitmeden sövmeden.

neyse çok uzatmıyım  bu konuyuda daha fazla kirletmiyelim.

@ibo1973 abi forumda kimsenin bu haklı şu haksız diye mahkeme kurup yargıç kesilmeye hakkı olamaz, arada çıkıyor elbet, okuyor henüz birşey yazmıyorlar. Senin şu anki durumuna kaç kez düşürüldüğümü hatırlıyorum. Cevap verdikçe iyice haksız duruma düşüyorsun. En güzeli boşver gitsin kafanı fazla meşgul etme. Herkes kendine göre haklıdır. Önemli olan burada seni rahatsız etmiş bir durumu kendince ifade etmiş olmandır. Delimawinin anlayışı ile uyuşmamış olabilirsin ve bunu dile getirdin olarak görüyorum seni.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #767 : Kasım 26, 2018, 14:36:09 ÖS »

Bir adım sonra Forum nedir? sorgulamaya başlayacağız... Hata yapana hata yaptın demeyelim mi ? Herkes kendine bir başlık açsın orada yazsın, diğer üyelerle etkileşmesin isterseniz Kahkaha Bir kişi, iki kişi belki birine sataşır. Ona bile izin vermeyiz forumda... Diğer forumlar ya da diğer siteler hakkında eleştiriye de izin vermez, üye olmadıkları için, cevap veremeyecek olanlara dahi sataşmayı hoş görmeyiz... Ama eğer çoğunluk karşınızda, yaptığınız iş yanlış diyorsa, temel misali, herkes ters yönde gidiyor tutumunun da bir faydası olmaz. Burası forum. Kurallar içerisinde kalındığı, hakaret vs. edilmediği sürece herkes eleştirisini getirebilir. Bu eleştiriler de eleştirilebilir. Herkesin ters yönde gittiğini iddia etmek, Temel fıkralarında kalsın...

"Temel otoyolda ters yöne girer.. Bunu gören trafik polisi, sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır. Bu arada ters yolda ilerleyen Temel de radyo dinlemektedir..

Polis radyodan:

Lütfen dikkat, ters yönde ilerleyen bir araç var!
Temel bağırır, ne bir tanesi hepsi hepsi.. "

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #768 : Kasım 27, 2018, 08:09:03 ÖÖ »

"Temel otoyolda ters yöne girer.. Bunu gören trafik polisi, sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır.

Fıkralarda anons yapıyor trafik polisi. Gerçek hayatta polis ters yöne gideni durdurur, ceza yazar, mükerrer ise aracını bağlar.

Alper
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #769 : Kasım 27, 2018, 11:57:18 ÖÖ »

"Temel otoyolda ters yöne girer.. Bunu gören trafik polisi, sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır.

Fıkralarda anons yapıyor trafik polisi. Gerçek hayatta polis ters yöne gideni durdurur, ceza yazar, mükerrer ise aracını bağlar.

Temel değil ama Ahmet varmış https://www.youtube.com/watch?v=WwolpZKyqQw

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
blackturk
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #770 : Kasım 29, 2018, 17:11:45 ÖS »

6 Ay sonra görüşmek üzere , Herkese iyi dinlenmeler.Bazen Canınız  sıkıldığında burayı açıp okuyun.  

A1200 | APOLLO 1240 32 MB | CNET PCMCIA | SYSINFO SPEED TEST 30 MIPS
SM1,SEGA MEGA CD,SM2,SMS II,Sega Saturn Mod ve AR 4MB,PSX Mod ve Mpeg ,PSX2 ,SNES ,ATARI 800XL,SPECTRUM 128K +2,YAMAHA CX5M MSX,ATARI 520 STFM,1040 STF,C64,C128,1541 II,1571,RAM 1764 ,A500,A500+,A600,A590,IDE68k,2X1084S,1084P
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #771 : Şubat 03, 2019, 00:38:12 ÖÖ »

Herkese Selamlar,

Son toplantıda konuştuğumuz üzere, depodan bu proje ile ilgili malzemeleri çıkarttım ve sayımlarını yaptım. Son durumda elimde;

- 40 adet V1.0 PCB
- 20 adet V1.1 PCB mevcut.

EDIT: Rakamlar ters yazılmış. Doğrusu aşağıdaki gibidir. 06.02.2019
- 20 adet V1.0 PCB
- 40 adet V1.1 PCB mevcut.

(Bunun haricinde farklı miktarlarda, video processor, hdmi konnektör, bazı pasifler vb. de mevcut.)

Öncelikle V1.0 ve V1.1 PCB arasında şu fark var: V1.0 PCB'de FPGA besleme hattını yanlış yere bağlamışım. Bu sebeple PCB üzerinde bir yolun kazınarak, doğru yere jumper atılması gerekiyor. Bunun haricinde elektriksel bir fark yok, iki tip PCB de aynı şekilde çalışmaktadır.

Şu aşamada, ön siparişte oluşan listeyi güncelleyerek, halen ürünü satınalmak isteyenlerin nihayi listesini oluşturmak niyetindeyim. Nihayi listeye göre, ayın 15'inde Çin tatili bitince, eksik parçaların siparişlerini açacağım.

Kartları 10'lu lotlar halinde üretip, test edip, paketleyip gönderimi sağlayacağım. Bu aşamada toplantıda konuştuğumuz üzere GEOS arkadaşımızdan destek beklemekteyim. Liste oluşup parçaları sipariş ettikten sonra kendisinden tekrar teyit alacağım.

Sizden ricam, eğer halen HDMI-520 almak istiyorsanız bu mesaj altında belirtmeniz. Ön sipariş listesinde olanlar öncelikli olmak üzere, eski listede olmayanlar da isim yazdırabilir. Ancak dediğim gibi 10'lu lotlar halinde üreteceğim, ön sipariş listesindeki sıralama öncelikli olacaktır.

Siparişlerinizi, V1.0 veya V1.1 şeklinde belirtmenizi rica ediyorum. Dediğim gibi iki PCB de fonksiyon olarak aynı şekilde çalışmaktadır. V1.0 PCB ler çöpe gitmesin diye bu opsiyonu ekliyorum, keza V1.1 PCB sayısı yetmeyebilir ve bir parti daha PCB siparişi açmam gerekebilir. V1.0 PCB tercih edenlere bir miktar indirim uygulayacağım.

Piyasadaki son dalgalanmalardan sonra, ürün fiyatını tekrar hesaplamak durumunda kaldım. Fiyatlar aşağıdaki gibidir:

V1.1 PCB 200TL
V1.0 PCB 180TL

- FPGA kartı, DB23 konnektör ve kargo dahil değildir.
- Kartlar dizilmiş ve test edilmiş olarak gönderilecektir.
- Eğer dizilmemiş kit olarak almak isterseniz tüm parçalar poşetlenip etiketlenip gönderilecektir ve 30TL ek indirim yapılacaktır.
- Elinizdeki DB23 konnektörü gönderirseniz, karta lehimlenmiş olarak geri alacaksınız.
- Elinizdeki FPGA kartını gönderirseniz, FPGA programlanmış ve test edilmiş olarak geri alacaksınız.
- PROJE OPEN SOURCE DEĞİLDİR. Ancak, FPGA kodu bu sayfalardan anlatımlı olarak final hali ile tekrar paylaşılacaktır.
- Compile edilmiş FPGA binary dosyası paylaşılacaktır, bu sayede isteyener kendi FPGA kartlarını programlayabilirler.
- PIC Kodu yani ADV7181C Video Processor entegresine ait kaynak kod ve binary dosya PAYLAŞILMAYACAKTIR.
- PIC'ler programlanmış olarak gönderilecektir.

Bilgi için, FPGA Kartı yaklaşık $11 olarak Aliexpress üzerinde satılmaktadır. FPGA Kartı alıp projeyi almaktan vazgeçenlerin FPGA kartlarını güncel fiyatından satınalabilirim.

Son not olarak, proje son hali ile, Amiga progressive modlarını başarılı bir şekilde desteklemektedir. Interlaced modları da destekliyor olmasına rağmen, her marka ve model TV/Monitör, HDMI üzerinden iletilen interlaced modları GÖSTERMEMEKTEDİR. Genel olarak, monitor statüsünde olan ekranlarda interlaced modlar kapatılmış olmaktadır. Dolayısı ile TV statüsünde olan ekranlarda kullanılmasını önermekteyim.

Cihazın çalışmasını bir kısımınız toplantılarda gördü diye tahmin ediyorum. Eğer almak istediğinizden emin değilseniz, bir sonraki toplantıda inceleyip o şekilde karar verebilirsiniz. Yada ilk partide teslim alan bir arkadaşınızda inceleyebilirsiniz.

Projeye teknik olarak eklemek istediğim bazı başka yenilikler de var ancak elimde olmayan bazı sıkıntılardan ötürü ilerleyemiyorum, bu süreçte de ürüne sahip olmak isteyen kişileri daha fazla bekletmek istemedim. İleriki süreçte gelişmeler olursa, bir şekilde toplantılarda vb ürünleri güncelleme fırsatı bulabileceğimize inanıyorum.

Teşekkürler...
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2019, 21:11:13 ÖS Gönderen: delimawi » Logged

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #772 : Şubat 03, 2019, 00:46:01 ÖÖ »

Güzel haber...Biz teşekkür ederiz... Ben sanırım 2 tane istemiştim...Kaç tane istediysem ok'dir... 1.0 ya da 1.1 fark etmez. Senin uygun gördüğün, elinde olan kabulumdur...

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #773 : Şubat 03, 2019, 00:51:55 ÖÖ »

2 adet 1.1 PCB rica ediyorum. FPGA ve DB23F'leri gönderebilirim.
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #774 : Şubat 03, 2019, 00:54:29 ÖÖ »

Harika haber.

Bende varım. Bir adet. Sürüm farketmez. Çalışsın yeter FPGA ve konnnektörler bekliyor bende

NOT: İlk listede de zaten vardım Kahkaha
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2019, 11:29:55 ÖÖ Gönderen: Agony » Logged

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #775 : Şubat 03, 2019, 00:56:53 ÖÖ »

Evet gerçekten güzel haber ben 1 tane istemiştim isteğim geçerli v1.0 olabilir fpga kartını programlama şansım yok o yüzden programlama işinide senden rica edicem db23 konnektör makerhane toplantısında vermiştim oda lehimli olursa tadından yenmez tüm olumsuzluklara rağmen projenin bitme aşamasına gelmiş olması sevindirici teşekkürler İlker.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #776 : Şubat 03, 2019, 01:00:37 ÖÖ »

Çok güzel haber abi. Emeğinize sağlık. (Ben yanlız evde FPGA'larımı bulamadım. Sana vermiş olabilir miyim abi?) Yoksa hemen 2 tane sipariş edeyim. Bende bu arada 2 tane rica edeceğim. 1.0 veya 1.1 versiyon benim içinde fark etmez.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #777 : Şubat 03, 2019, 01:00:49 ÖÖ »

Emeğine sağlık, bende 1 adet rica etmiştim. Sürüm farketmez. FPGA ve DB23 gönderebilirim. Teşekkürler.
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #778 : Şubat 03, 2019, 01:01:25 ÖÖ »

1 tane de ben almak istiyorum mumkun ise

Voltron +1 v1.1 PCB

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
perpetual_007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #779 : Şubat 03, 2019, 02:11:16 ÖÖ »

Ben de bir adet 1.1 PCB rica edeceğim. DB23 konnektör aldım ama fpga kart almadım sanırım. En kısa zamanda temin etmeye çalışacağım ya da elinde olmayan birisi zaten alacaksa ortak alabiliriz Kahkaha.
Sayfa: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 96   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: