Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetDolapdere bitpazarında yaşadığım rezil durum
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dolapdere bitpazarında yaşadığım rezil durum  (Okunma Sayısı 9197 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Ağustos 03, 2017, 15:07:57 ÖS »

Arkadaşlar, şunu bilelim ki ülkemiz ne yazık ki bir özgürlükler ülkesi değil, ön yargılarla kuşatılmış bir yer. Ümidimiz tabi ki insanımızın kendini geliştirmesi, ön yargılarını yıkması, herkesin birbirine saygı gösterdiği bir yere dönüşmesi bu toprakların. Ama bugün için kadınsanız eğer giyiminiz, bulunduğunuz yer ve saat, erkekseniz saç-sakal, giyim-kuşam yani satış çok önemli...

Mantıklı görünen bir yaklaşım... ancak...
Giyiminde özgür olmak isteyenler, tavsiye ettiğin gibi, ülkenin mevcut halinden çekinerek kendi giyimlerini kısıtladığı sürece, mevcut ön yargıların yıkılmasının hiçbir olanağı kalmaz.

Bu da ikinci cümlendeki temennileri boşa çıkartır.

Yani biraz kendi içinde çelişiyor.

...ve öyleyse çözüm bu olamaz.

Alper
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2017, 15:12:27 ÖS »

@Alpyre

Bu sürecin en azından 20 yıl alacağını kabul etsek bile sinir harbi içinde, kimyanız bozularak şartları zorlayarak bu süreci yaşamak isteyip isteyeceğiniz kişisel bir tercih meselesi, yapabilene saygı duyarım. Zaten imkanı ya da koşulları uygun olanlar basıp gidiyorlar...
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ağustos 03, 2017, 15:48:12 ÖS »

@witchdoktor:

Haklısın... ancak aksi takdirde de özünde olmadığın birisi gibi görünmeye/giyinmeye çalışarak kimyan bozulacak bu defa...

...iki yanı keskin kılıçtır bunun dostum.

Alper
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2017, 16:11:45 ÖS »

@Agony abi çok geçmiş olsun yaşadığın az buz bir şey değil abi. Çok üzüldüm. Nasıl bir olay kavrayamadım. Bazı şeyler bende yaşıyorum, ama seninki cidden korkutucu boyutta abi. Tekrar geçmiş olsun.

Bazen eşimle tartışıyoruz dışarı çıkarken, soruyor kılık kıyafet konusunu bende rahat olması gerektiğini söylüyorum. En azından ben yanındayken. Tabi yaşadığım yere göre muhtamelen değişir bu durumda en azından Bursa'da rahat yaşamaya çalışıyoruz.

Ama ne yalan söyliyim benimde elimde imkan olsa gitmek isterim. Hayatta en çok korktuğum şeylerden biri düşünce ve ifade özgürlüğünün olamaması.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Ağustos 03, 2017, 17:36:14 ÖS »

Sorun XBOX'ınızla alakalı sanırım. XBOX ekranının sol üst köşesinde bir hata numarası yazması gerek... Bu numarayı araştırıp soruna çözüm arayabilirsiniz.

Dolapdere bit pazarı aklınıza gelebilecek her türden insanı görmüştür. Çok kötü bir pazarda değildir. Tezgah açan adamın kafa yapısına göre bir yorum ortaya atmış olabilirler. Yorum yapanın kafası da yerinde olmayabilir. Öte yandan, polisler, olsun dolapdere olsun, insanlar kılık kıyafet ve görünüş olarak, garip karşılıyorlarsa, belki de sizin de  bir öz eleştiri yapmanız gerekebilir... Tarih öncesinden beri giyim, kuşam toplumlarda değerli görülmüş... Bunun kolay kolay değişeceği yok.

Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 15, 2017, 18:43:41 ÖS »

Hata ekranı puslu yazılar tam okunmuyor. Chipli cihazda var softmodlu cihazda. Softmodlu cihazda deneme yaptım. Chipli cihazda denemedim.
AmonR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2017, 01:20:11 ÖÖ »

Semih Bey merhaba.
Almış olduğunuz görüntü adaptöründen bende de var (adı Neoya X2VGA) ve Xbox'ı VGA monitörlere bağlamak için kullanıyorum, oyunlarda pek sorun olmuyor ama Xbox henüz menü ekranındayken (XBMC menü ekranı, yanlış hatırlamıyorsam 480i çözünürlükte oluyor) görüntüyü monitör ekranına oturtamıyor.
Fakat belli ki sizin Xbox'da bir problem var (hata kodu verdiğinden dolayı). Bu yüzden bence öncelikle o Xbox'ı direkt bir TV'ye takıp hata neymiş anlayıp onu çözmeye çalışın.

Bu arada internetten indirdiğim kılavuzu da ekledim, belki işinize yarar.

* Neoya X2VGA.pdf (697.26 KB - Yükleme: 241 kez.)

Sinclair: ZX Spectrum +2
Sega: Saturn, Dreamcast
Microsoft: XBOX
Sony: PS1, PSP ve sonunda PS2
Nintendo: GBA, DS Lite ve sonunda Wii
Handhelds: GP2X, Dingoo A320, Samsung Galaxy S Wi-Fi 5" mini android tablet
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Ağustos 16, 2017, 09:09:56 ÖÖ »

xbox i ntsc yaparsan sorun çözülür

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
Semih Yener
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 16, 2017, 18:08:06 ÖS »

Bugün deneme yapıp sonucu bildiririm.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: