Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bartop Arcade Cabinet Yapıyorum  (Okunma Sayısı 3147 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Eylül 17, 2017, 22:32:42 ÖS »

mortal kombat kaç? pi'nin 4'ü oynatabileceğini sanmam...

bne geçende bi arkadaşa dual-atom bir sistem yaptım, tekken, mk4 vs sekiyordu içime sinmedi, gittim core2duo bir anakart alıp kullandım, 4gb ram çaktım ancak stabil oldu.

pi güzel bir platform ama olduğundan fazla bir beklentiye de girmemek lazım. ayrıca çözünürlüğünü de ayarlaman gerekebilir. gereksiz büyük bir çözünürlük boşuna pi kaynaklarını tüketiyor olablir.

ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Eylül 18, 2017, 03:01:08 ÖÖ »

Monitörü hizalamak için altına bir kutu koydum

arkasına çekmece köşesi vidalama yapıp kabine montaladım

joystick ve buttonlar da olması gerektiği gibi temiz bir şekilde yerleştirildi

ve görüntü bu fena görünmüyor şimdilik.
ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Eylül 19, 2017, 03:03:07 ÖÖ »

son sürat devam 
burada eski bir PC güç kaynağını görüyorsunuz bu güç kaynakları bu tür cihazlarda olmazsa olmaz her işe yarıyorlar 

fan ve anahtarı bu şekilde montaladım ileriki zamanlarda bir fan ızgarası yerleştirebilirim ama yerleştirmeyebilirim de 
en zor bölüm bu ses paneli oldu spariş ettiğim ses kontrol cihazı bozuk çıkınca mecburen ezski hoparlör den çıkardığım kontrol panelini montalamak zorunda kaldım en az 2 saat uğraştım ama değdi sayılır

ses kontrol daire aparatının üstüne kalın bir vida yerleştirdim ve görüntü bu şekilde. zaten istediğim aparatı üzerine geçirebileceğim için sorun yok el emeği göz nuru 
ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Eylül 19, 2017, 03:06:35 ÖÖ »

mortal kombat kaç? pi'nin 4'ü oynatabileceğini sanmam...

bne geçende bi arkadaşa dual-atom bir sistem yaptım, tekken, mk4 vs sekiyordu içime sinmedi, gittim core2duo bir anakart alıp kullandım, 4gb ram çaktım ancak stabil oldu.

pi güzel bir platform ama olduğundan fazla bir beklentiye de girmemek lazım. ayrıca çözünürlüğünü de ayarlaman gerekebilir. gereksiz büyük bir çözünürlük boşuna pi kaynaklarını tüketiyor olablir.

yok üstad mk4 değil 1-2-3. videolarda sorunsuz oynanıyor ama bende ağır. onlar oc yapmış olabilirler diye düşünüyorum ama ben oc de yapamadım bir türlü bilgin varsa paylaşabilirmisin lütfen.
ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Eylül 20, 2017, 21:53:38 ÖS »

Evet arkadaşlar burada projemi dış görünüş olarak askıya alıyorum. Bu beş para etmez Raspberry tüm pilanlarımı alt üst etti yeni pc donanımları alıp HYPERSPIN kurmayı düşünüyorum sonrasında dış görüntüyü iyileştirmeye gideceğim.
ses kontrol aparatı

Bir türlü nasıl bağlayacağıma karar veremedim

şu an için son hali böyle

devam ettikçe konuyu güncelleyeceğim görüşürüz.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Eylül 21, 2017, 01:44:05 ÖÖ »

Evet arkadaşlar burada projemi dış görünüş olarak askıya alıyorum. Bu beş para etmez Raspberry tüm pilanlarımı alt üst etti yeni pc donanımları alıp HYPERSPIN kurmayı düşünüyorum sonrasında dış görüntüyü iyileştirmeye gideceğim.

Raspi'ye bu kadar yüklenme canım, o da kendi halinde iyi proje malzemesidir. klasik arcade emulasyonu veya konsol emulasyonunda çok pratik ve hesaplı bir cihaz...

Projeni raspi ile de tamamlayabilirsin, istediğin performans için başka projeye de geçebilirsin.

ama eğer projeye pc ile devam edeceğim dersen o kabine bir anakart sığdırabilir misin bilemedim. anakart sığsa ekran kartı sığmaz, hepsi sığsa psu şığmaz vs... pc düşünüyorsan en az core2duo + 4GB ram + win7-64bit öneririm.

neyse, pc olmazsa belki bir wii sığabilir o kasaya. wii'nin çok güzel bir emulasyon platformu olduğu söyleniyor...

ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Eylül 21, 2017, 01:50:32 ÖÖ »

Raspi için custom image ler varmış onları da deniyeceğim olmazsa yapacak bişey yok. Ama 1150 pin H81m serisi anakartlar çok küçük oluyor birde G3258 emu canavarı ekran kartına bile gerek yok emulator için. ilerde ekleyebilirim yeni oyunlar için.
ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Eylül 29, 2017, 01:07:54 ÖÖ »

Sonunda Raspberry pi den kurtuldum ve adam gibi bir sistem aldım tabi abartılacak bişey değil emulator canavarı G3258 yeterli olacaktır.
Mecburen PC Power tuşu olmalıydı iyiki yedek tuş almışım

Şu an için son hali böyle
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Eylül 29, 2017, 01:57:22 ÖÖ »

on-board ekran kartı kullanmanı tavsiye etmem. hyperspin menü animasyonları bile kasma yapabiliyor. anakartın üzerinde PCI-e slot var sanırım, oraya en az bi ATI HD4000 serisi kart takarsan (40-50 TL'ye bulabilirsin piyasadan) pişman olmazsın

kolay gelsin

ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Eylül 29, 2017, 08:30:59 ÖÖ »

Hazır bir hyperspin indirdim videolar veya animasyonlarda en ufak sıkıntı yok belki çok eski donanımlarda çıkıyordur. Zaten ekran kartı da alacağım yeni oyunlar için
ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Ekim 04, 2017, 00:24:29 ÖÖ »

Arkadaşlar biraz yavaş ilerlediğimin farkındayım ama iş güç ve çocuk olunca anca zaman bulabiliyorum.
Raspberry den PC ye geçiş yaptığım için mecburen POWER tuşu bulunmalıydı bu ışıklı button işimi gördü

Dolayısıyla artık yeni oyunlarıda oynayacağım için mecburen 8 tuşa terfi etmek zorunda kaldım fazla tuş göz çıkarmaz diye düşündüm ve sol üst köşeyede bir adet yerleştirdim onu ESC olarak kullanıyorum
Hurşit
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Ekim 04, 2017, 10:29:13 ÖÖ »

Elinize sağlık güzel olmuş.
Bu arada Frontend için kesinlikle Hyperspin tavsiye etmiyorum. Ben çözene kadar çok zaman harcamıştım. Adamı kanser eder.

Size tavsiyem ki, Favorim Attractmode Frontend ya da  Launchbox kullanmanızdır. Ben Attractmode Nesica arayüzü ile kullanıyorum gayet memnunum.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Ekim 04, 2017, 10:48:03 ÖÖ »

Elinize sağlık güzel olmuş.
Bu arada Frontend için kesinlikle Hyperspin tavsiye etmiyorum. Ben çözene kadar çok zaman harcamıştım. Adamı kanser eder.

Size tavsiyem ki, Favorim Attractmode Frontend ya da  Launchbox kullanmanızdır. Ben Attractmode Nesica arayüzü ile kullanıyorum gayet memnunum.

+1

kesinlikle katılıyorum. geçende bir arkadaşa yaptım hyperspinli sistem. sırf "hypermarquee" özelliği için. anam ağladı çözene kadar yapıyı, entegrasyon mantığını v.s.

yok hyperspin'i ayarla, yok rocketlauncher'ı ayarla, yok "event dispatch system" miş yok hsfilewather mış... ıngıl ıkış bir yapısı var...

ejderfunk
Üye

Retro Manyağı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Ekim 04, 2017, 11:00:54 ÖÖ »

Ok teşekkürler tavsiyeler için ben zaten hyperspin yüzünden kafayı sıyırdım günlerim sadece onu çözmekle geçiyor
Hurşit
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Ekim 04, 2017, 12:03:36 ÖS »

Attractmode frontend için farklı temalar bulunmakta. Ben kendi kullandığım iki tema için video kaydı yaptım. Aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Hyperspin güzel görünümü için insanlar tarafından tercih ediliyor. Ama bu temalar da en az HS kadar iyi bence.
Vewlix Kabin bitince daha detaylı videolar paylaşacağım şimdilik bunlar ile idare edin

Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: