Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 ile web'de imaj arama  (Okunma Sayısı 483 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 09, 2017, 03:53:30 ÖÖ »

Gereksiz projeler serisine devam

C64 ile web'de imaj aratıyoruz. Videoyu genele hitap etsin diye ingilizce olarak seslendirdim. Buluşmaya getirebilirsem türkçe de anlatırım. Yapımında yaptığım FLI converter'dan da bu konu altında biraz bahsederim daha sonra.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
phoenix
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2017, 07:41:52 ÖÖ »

Ellerine sağlık i_r_on.
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2017, 08:49:55 ÖÖ »

Güzel çalışma. İngilizcen de yakıyor hani

Alper
emarti
Uzman

furiatuneGUI █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2017, 11:16:44 ÖÖ »

ir_on güzel çalışma benim youtube altyazıları portekizce çevirdi. Portekizce öğrenmelisin bu bir işaret olmalı

READY.
https://github.com/emartisoft  *  http://csdb.dk/scener/?id=26786  *  http://emarti.sf.net  <RETURN>
?SYNTAX  ERROR
READY.

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2017, 13:14:26 ÖS »

@emarti, Alpyre : Videoda doğrudan konuştuğum için pronunciation kulak yakıyor Metin olarak kağıttan iyi aslında İngilizcem. Böyle böyle belki bu tarafını da iyileştiririm

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2017, 13:34:42 ÖS »

çok ilginç bir çalışma olmuş. Tebrikler...nereden aklına geldi?

delimawi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2017, 13:45:54 ÖS »

Gene enteresan bir proje Nejat. Ben lehimli istiyorum. Çok tel var tek tek uğraşılmaz. Bu arada avatarın yakıyor...

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2017, 14:05:22 ÖS »

@LW3D : Bu esp bazlı kartuşla web client / server tarzı şeyleri implement ettiğim vakit C64'ü cloud ile tanıştırabiliriz diye düşünmüştüm. Hali hazırda multicolor'a resim convert eden bir uygulama yazdığım için herhalde ilk etapta böyle bir şey yapmak uygun gözüktü.

Aslında aklıma ilk gelen D64 imajlarını web api'leri üstünden listeleyip yükleyen bir şeydi. Baktım onun yapılmışı var, bundan başladım.

şurada yapılmışı : https://cbm8bit.com/webdrive/

Bir de tam sürücü emülasyonu dışında hiç bir şey c64 kullanıcılarını kesmiyor.

Benzer mantıkla başka internet api'lerini de kullanmak mümkün.

Sürekli uyumluluk tarafına kafayı yormak insanın ufkunu daraltıyor. Uyumluluğu süper seviyede olan cihazlar da var piyasada zaten. Ben bu yüzden uyumluluğu biraz geri planda tutmaya karar verdim.

@delimawi : Olsa dükkan senin. Ben hala kıçımı kaldırıp pcb tasarımı öğrenicem, evde zaten yamayıp bunu çinden sipariş edeceğim de.. ölme eşşeğim ölme

Avatar FLI converter'ımın ilk eserlerinden. Scale falan edilince renkler iyice oturmuş. *Dev'lerin yapay zekalarını yanıltır belki diye böyle kullanıyorum artık

* : Google, Facebook, Microsoft vesaire..

twitter | blog

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: