Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga DonanımAmiga için GBS8200 - DB23F kullanarak VGA Çıktı Çalışması
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga için GBS8200 - DB23F kullanarak VGA Çıktı Çalışması  (Okunma Sayısı 7363 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 24, 2017, 22:21:26 ÖS »

Gbs8200 de kalitesiz ve uzun kabloda görüntüde parazitler olabiliyor. Eğer yapabilirsen buradaki fix http://www.microbeetechnology.com.au/downloads/GBS8200Mod-pt3.JPG bayağı görüntüde fark ediyor.

Bu arada aliexspress de satılan uygun scart hdmi adaptörler ile amigada gbs8200 den çok daha iyi görüntü alınabiliyormuş. lakin ben henüz denemedim.

burdaki fix eski versionlarda işe yarıyor yeni version hd9800 v5 lerde işe yaramıyor bu mod yapılınca cihaz saçmalıyor.
Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Eylül 24, 2017, 22:49:05 ÖS »

Gbs8200 hd9800 yazanların hepsi aynı sadece versiyon farkları var. hd9800 de bu fix olayını yaptım. yalnız 12pf seramik kapasitör değerleri farklı olabiliyor. yapılması gereken smd direnç i lehim yapıp farklı değerlerde seramik kapasitör denemek ve görüntüde en iyi sonucu alıp o değerdeki kapasitörü lehim yapmak gerekiyor.  12 pf dan daha yüksek değerde kullandıklarım da oldu.

Amiga Repair Service
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: