Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodoristan  (Okunma Sayısı 12731 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Mart 06, 2020, 22:10:42 ÖS »

Hort  Kahkaha

* 2018-03-05_18.00.57-810x1144.jpg (241.87 KB, 810x1144 - Görüntüleme: 116 kez.)

C64 ve A500 gerisi teferruat
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #46 : Mart 07, 2020, 00:00:08 ÖÖ »

Ben de İzmir'liyim, kendimi bildim bileli yazlarımı hep memleketim Karaburun'da geçirdim.
Her geçen sene aklım giderek daha çok oradaki evde kalmaya başladı, üstüne şimdi bu konuyu görüyorum.
Bir gün gidip yerleşeceğim gibi gözüküyor. Ama iş güçten şimdilik mümkün değil. Bağ bahçe gözüme çok güzel gözükse de o hayatın da çok ağır zorlukları olduğunu biliyorum ama yine de çok çekici geliyor.

Yazılanları okuyunca aklıma gelen bir şeyi anlatayım size.

Çok yakın bir çocukluk arkadaşım seneler önce maddi sebeplerden ötürü İstanbul'a taşınmak zorunda kalmıştı. Biz de görüşemediğimiz için bari beraber multiplayer oyunlar oynayalım diye planlamıştık. Sonra kendimize bir Minecraft server'ı açtık. Server'ı ben kendi bilgisayarımda kurdum ve arkadaşım hamachi üzerinden bağlanıyordu. Telefonda kulaklıkları takıp sohbet ederken bir yandan da kendi ufak köyümüzü inşa etmeye başladık. Başka şehirlerde olsak da birlikte bir şeyler üzerinde çalışmak ikimize de terapi gibi gelmişti. Artık arkadaşım İzmir'e kesin dönüş yaptı, sonradan iş güç derken server'a her zaman giremedik ama dosyalar hala bende ve arada açıp inşa ettiğimiz yapıların arasında gezip eski günleri hatırlıyoruz.

Doğa içinde yaşama özlemimden ötürü geçenlerde tekrardan Minecraft'a girip kendime doğa içinde ufak huzurlu bir ev inşa etme fikri aklıma takıldı. Ben de uzun bir süre sonra ilk defa Minecraft'ı tekrar açtım ve ev için güzel bir yer aramaya başladım. Evin resimlerini ekte paylaşıyorum.

Bu tip bir server'a hep beraber girip Commodore Köyü'nü tasarlamak ilginç olabilirdi.

* ESGNirZW4AElwYd.jpg (195.21 KB, 1920x1080 - Görüntüleme: 83 kez.)

* ESGNlSRXUAAMT-8.jpg (280.39 KB, 1920x1080 - Görüntüleme: 74 kez.)

* ESGNo7DWAAAlbYB.jpg (221.16 KB, 1920x1080 - Görüntüleme: 79 kez.)
« Son Düzenleme: Mart 07, 2020, 12:39:16 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

You are in a computer game, Max.
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #47 : Mart 07, 2020, 01:26:02 ÖÖ »

Yanlışlıkla düzenlemek yerine yeni mesaj göndermişim...

savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #48 : Mart 07, 2020, 12:23:40 ÖS »

Theoden. Ben o dediğini yaptım. Karaburnu'da yaşıyorum artık.
Bir Karaburunlu olarak hayatımda aldığım en doğru karar diyebilirm.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
Theoden (Arethrid)
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #49 : Mart 07, 2020, 12:45:55 ÖS »

Theoden. Ben o dediğini yaptım. Karaburnu'da yaşıyorum artık.
Bir Karaburunlu olarak hayatımda aldığım en doğru karar diyebilirm.

Dilerim ben de ilerde tamamen Karaburun'da istediğim koşullarda yaşama imkanı bulabilirim. Şimdilik sadece yazları kalabiliyorum.
İzmir/Karaburun buluşmasında tavsiyelerini bekleriz abi
Karaburun'dan freelance olarak 3D işlere devam ediyor musun?

astalavista
Deneyimli

Amiga Is My Girl

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Mart 07, 2020, 15:04:06 ÖS »

Hort  Kahkaha
Ben de İzmirliyim.Cocukken babannemlerin İzmir/Şakran da denize 10 adım tek katlı bi yazlıkları vardı.Tulumbalı ve ufak bi bahcesi olan eski tip bi ev.Fotoğraf ve Theoden hocamın yazısı bana o gunlerimi hatırlattı...

-Popülizm karşıtı çaylak retrocu.
-Anti Nintendo.
-Sonuna kadar Commodore.
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: