Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ucuz drone sahtekarlığı  (Okunma Sayısı 1377 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
delimawi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Ekim 09, 2017, 16:46:22 ÖS »

Ben önceki mesajımda kargonun da bir şekilde ucundan kıyısından işin içerisinde olduğuna inandığımı söylemiştim. Daha fazla zan altında bırakmamak için konuyu uzatmadım ama bana gelen kargonun teslim alınma saati, eğer yazan tarih ve saat doğru ise gece 1:30 görünüyordu.

Bu saate elini kolunu sallaya sallaya şubeye gidip kargoya vermiş olamaz. Emin değilim, sadece duyum ama bir kucak kargoyu al bunları gönder diye bir tanıdık üzerinden kargoladıkları gibi bir bilgiye de ulaşmıştım.

Ayrıca ben vatandaş olarak kargo vermeye gittiğimde, TC Kimlik noma kadar alıyorlar, ancak bana gelen paket üzerindeki adres ve firma bilgisi gayet gelişigüzel ve yetersizdi.

Ben ilgili firmayı o adreste aradım ve bulamadım. Eğer kargo gerçekten etiketteki adrese gidecek ise, geri dönemeyecek demektir. Yada bizim görmediğimiz bir başka adrese gidecek bilemiyorum.

Benim durumumda şikayetçi olmak için bir kaç merciye başvurmayı denedim. Ancak ortada geçerli firma ve adres olmadığı için şikayetçi olamadım. Daha ileri gidip web sayfası üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunmak gerekiyordu sanırım.

Alın size bir dolandırıcı site daha:
http://5skampanya.com/

Eskiden kalan ürün adedi sabit imaj olurdu şimdi onu da hareketli yapmışlar git gide azalıyor. Sonra tekrar yüksek bir değere resetleniyor. Kahkaha Sanıyorum dakikakda 1 azalıyor.

Aman gidip sipariş vermeyin, sorumluluk kabul etmem. Kahkaha

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Ekim 09, 2017, 18:23:49 ÖS »

Ben hemen bir sipariş verdim...

* Untitled.png (32.35 KB, 1042x895 - Görüntüleme: 82 kez.)

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Ekim 09, 2017, 18:26:36 ÖS »

Sipariş de girilebiliyormuş yani...

CAPTCHA yok bi halt yok. Bunları bi bombardımana tutmak lazım ama muhtemel işlem gücümüz yetmez Kahkaha

* Untitled2.png (15.47 KB, 782x527 - Görüntüleme: 36 kez.)

phantom
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Ekim 09, 2017, 19:32:08 ÖS »

Aman diyim Yavuz adresini herkes gördü şimdi ama
onursapci
Üye4

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Ekim 09, 2017, 20:20:19 ÖS »

Kahkaha

C64 ve A500
cdemir
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Ekim 09, 2017, 22:03:37 ÖS »

Bu olayla çok ilgisi yok. Ama, kargo firmasının, yada şöyle söyliyeyim, bir kargo firmasının şubesinin bir satıcıyla olan işbirliğinden bahsedeyim.

İnternetten bir firmadan (adını hatırlamıyorum şimdi) bulaşık makinesi ve set üstü ocak almıştım.  Bulaşık makinesinde sorun yoktu, ocakı farklı bir model göndermişler.
Firmayı aradım. Tamam dediler anlaşmalı kargomuzla alıcı ödemeli gönderin. Doğru modeli gönderelim size.
Kargoyu gönderdim. Aradan üç dört gün geçti, eşim aradı.
Ocak geldi. Ama kargo ücreti istiyorlar diye telefon etti.
Dedim ücret olmaması lazım.
Neyse kargo görevlisiyle görüştüm. Neymiş bu getirdikleri benim gönderdiğim paketmiş gönderdiğimiz kişiyi evde bulamamışlar o yüzden paket geri gelmiş ücretini biz ödeyecekmişiz. Neyse eşim parayı ödedi paketi aldı.
İşin ilginç yanı burada başlıyor.
Paketten bizim geri gönderdiğimiz ocak değil, ilk sipariş ettiğimiz ocak geldi.
Bu andaval satıcı, andaval kargo şirketiyle anlaşmış;
Ocakın doğru olanını paketlemiş ve evde bulunamadı (şirketi evde bulamamışlar Kahkaha ) notuyla bana geri göndertmiş.
Kazkafalı herif, 3 kuruş kargo parasını bana ödettirmek için böyle bir şey yapmış.

Dambuldor ; benden 3 kuruş kargo parası kâr ettiğini sanarken.
Belki de benim ve ileride tavsiyede bulunacağım eşimin dostumun ondan yapacağı alışveriş kârlarından oldu...

Demem o ki; komple bir kargo şirketi bu tür işlere ortak olmaz belki.
Ama böyle bireysel üçkağıtçılar da yok değil..

Ben önceki mesajımda kargonun da bir şekilde ucundan kıyısından işin içerisinde olduğuna inandığımı söylemiştim. Daha fazla zan altında bırakmamak için konuyu uzatmadım ama bana gelen kargonun teslim alınma saati, eğer yazan tarih ve saat doğru ise gece 1:30 görünüyordu.

Bu saate elini kolunu sallaya sallaya şubeye gidip kargoya vermiş olamaz. Emin değilim, sadece duyum ama bir kucak kargoyu al bunları gönder diye bir tanıdık üzerinden kargoladıkları gibi bir bilgiye de ulaşmıştım.

Ayrıca ben vatandaş olarak kargo vermeye gittiğimde, TC Kimlik noma kadar alıyorlar, ancak bana gelen paket üzerindeki adres ve firma bilgisi gayet gelişigüzel ve yetersizdi.

Ben ilgili firmayı o adreste aradım ve bulamadım. Eğer kargo gerçekten etiketteki adrese gidecek ise, geri dönemeyecek demektir. Yada bizim görmediğimiz bir başka adrese gidecek bilemiyorum.

Benim durumumda şikayetçi olmak için bir kaç merciye başvurmayı denedim. Ancak ortada geçerli firma ve adres olmadığı için şikayetçi olamadım. Daha ileri gidip web sayfası üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunmak gerekiyordu sanırım.

Alın size bir dolandırıcı site daha:
http://5skampanya.com/

Eskiden kalan ürün adedi sabit imaj olurdu şimdi onu da hareketli yapmışlar git gide azalıyor. Sonra tekrar yüksek bir değere resetleniyor. Kahkaha Sanıyorum dakikakda 1 azalıyor.

Aman gidip sipariş vermeyin, sorumluluk kabul etmem. Kahkaha

« Son Düzenleme: Ekim 09, 2017, 22:05:23 ÖS Gönderen: cdemir » Logged

onursapci
Üye4

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Ekim 09, 2017, 22:34:05 ÖS »

Gecmis olsun cdemir nasil insanlar var ilginc diyecegim ama alistik artik sanki

C64 ve A500
cdemir
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Ekim 09, 2017, 23:08:54 ÖS »

@onursapci teşekkürler. Ödediğim çok büyük meblağ değildi. Garibime giden, satıcının, uyanıklık yaptığını sanmasıydı

Black & White
Üye2

Mileena hayranı (MK2'den beri)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Ekim 10, 2017, 00:43:05 ÖÖ »

Yağlı kazık gelmediğine dua etsin insanlar. Çok manidar.

Arsız retro oyuncusu, kırmızı şarap sever, Mileena hayranı, kafamdaki saçlar dökülmeye başladı fakat amiga ve commodore'daki tuşlarımın hepsi yerli yerinde. Birde bu taraftan bak olaya empati kur diyorum kendi kendime. Drone uçuran kendide uçan türünün son örneği insan ara ara ruh hastası...........
kaptan akgun
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Ekim 10, 2017, 16:42:16 ÖS »

Malesef, piyasa durust olmayan satıcı dolmuş gibi gözüküyor. Çok dikkatlı olmak lazım.
zanpinoz
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Ekim 10, 2017, 23:34:43 ÖS »

Bir keresinde iş yerine ücreti alıcıya ait olmak üzere kargo gelmişti..

Zarf içinde bir şey di.

Bir firma ismi vardı galiba, ne gönderdiği anlaşılmadığı için almamıştım.

Sonradan öğrendim, aynı ürün, istemedikleri halde birçok iş yerine gönderilmiş

Kargo ücreti ödeyip alanlar, içinden rehber gibi bir şey çıktığını söylemişlerdi.
amigateknik
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #56 : Ekim 11, 2017, 13:59:32 ÖS »

1 şeyi almadan önçe araştıraçan maalesef dikkatli olmak gerek

* yersen.jpg (55.55 KB, 720x720 - Görüntüleme: 42 kez.)

Amiga Teknik Servis
C64 & AMIGA SERİSİ & HER MARKA NOTEBOOK BAKIM VE TAMİRİ YAPILIR
Gsm:0544-6886266
mail
amigateknik@hotmail.com

web

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Amigateknik__u301788

https://www.facebook.com/Amigateknik-152101624905227/timeline/
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: