Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPTT "Gönderi Teslim Edilemedi" ne demek Oluyor?
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PTT "Gönderi Teslim Edilemedi" ne demek Oluyor?  (Okunma Sayısı 434 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Voltron
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 10, 2017, 12:52:53 ÖS »

Nedendir bilmem PTT kargo ara ara komple personel değişitiriyor galiba. Dağıtıcılar değişiyor, PTT kargoda çalışan elemanların büyük çoğunluğu değişiyor. Eskiden, kanka modunda paketin var abi diye sabah saatlerinde sapasağlam bir şekilde ofise getirirlerdi paketleri, zaten ptt bana 500 metre uzaklıkta.

Şimdi ise paketler ufak bile olsa ertesi güne sarkıyor. Gelen pakatler kırılacak ibaresi olmasına rağmen, dağıtıcı elemanın elindeki dağıtım listesine destek amaçlı kullanılmış oluyor, üzerine çöktüre çöktüre imza attırıyorlar. Sanırım bana en son gelen A1200 ve 600 anakartlarının sapıtma nedeni de PTT kargo. Şubeye gittiğimde ise arka ofisteki bir abi harici diğer elemanların hepsi değişmiş durumda.

Acaba PTT kargo, ihale usülü taşeron bir firma ile mi çalışıyor merak ediyorum.

A1200 1D4 3.1 Blizzard 1234IV-30@50 128MB | A1200 2B 3.9 Blizzard 1260+SCSI KIT IV 060@50 256MB | A600 6MB 3.1 4GB MiniSD Gotek | C128/C64/C64C SwinSID | 1541II+ | Atari 800XL 256K | Atari 600XL | MyIDE-II, Turbo Chameleon 64, 1541 Ultimate II+ - SD2IEC, SIO2SD, IRQHack64, Tapuino
rom
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ekim 10, 2017, 16:16:17 ÖS »

Nedendir bilmem PTT kargo ara ara komple personel değişitiriyor galiba. Dağıtıcılar değişiyor, PTT kargoda çalışan elemanların büyük çoğunluğu değişiyor. Eskiden, kanka modunda paketin var abi diye sabah saatlerinde sapasağlam bir şekilde ofise getirirlerdi paketleri, zaten ptt bana 500 metre uzaklıkta.

Şimdi ise paketler ufak bile olsa ertesi güne sarkıyor. Gelen pakatler kırılacak ibaresi olmasına rağmen, dağıtıcı elemanın elindeki dağıtım listesine destek amaçlı kullanılmış oluyor, üzerine çöktüre çöktüre imza attırıyorlar. Sanırım bana en son gelen A1200 ve 600 anakartlarının sapıtma nedeni de PTT kargo. Şubeye gittiğimde ise arka ofisteki bir abi harici diğer elemanların hepsi değişmiş durumda.

Acaba PTT kargo, ihale usülü taşeron bir firma ile mi çalışıyor merak ediyorum.

Evet bir kaç senedir taşeron firmalar takipsiz kargoların dağıtımını üstleniyor. Eski ofise gelen kıdemli bir memur bir iki dolar ver takipli al, artık gelen-giden çok karışık demişti. Taşeron firmadaki personel devri daimi çok ve hızlı olduğundan problem yaşanabiliyor. Takiplileri dağıtan memurların üzerinde gps cihazlar ve imza için evrak var. Diğer takipsiz paketler Allah!a emanet dağıtıma çıkıyor

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ekim 10, 2017, 22:38:08 ÖS »

Şirkette epey çalışan olduğu için ptt görevlisinin her dağıtım günü illaki birilerine bir şey geliyor. Bu yüzden şanslıyım, pek sektirme fırsatı olmuyor elemanların. Ama bazen gönderiler ptt merkezine ulaştıktan sonra şubede bekliyor gibisinden bir statüye düşüyor bazen de hızlıca dağıtıma veriliyor.

En azından adreste bulamadık, gel al pozisyonu hiç olmuyor

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: