Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Jamma kabinine hazır 15Khz MAME PC
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Jamma kabinine hazır 15Khz MAME PC  (Okunma Sayısı 517 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 12, 2017, 20:48:42 ÖS »

Arkadaşlar selam,nette dolaşırken bi elemanın yaptıgı ; pi 2 ve jpacle yaptıgı mini Mame pcye rastladım,çok iyi gorunuyor bendeki kabine koca bilgısayarı yanastırıp ordan kablo burdan priz derken içine blg kurmak, heryerin kablo yığınına donüşmesi cok kötü ..

Burdaki sistemin,Tak ve çalıştır oluşu, tam olarak jamman kenarı konektöründen güç alması gerçekten çok  güzel...Pi tabanlı olduğundan çok düşük güç tüketimıne sahıp...

video, ses ve kontroller jpac'den geçiyor ve güç jamma PSU'dan geliyor, böylece başka konektörlere ihtiyacınız yok....tabii pi3 ile daha da iyi hale gelir..
Nerdeyse pandora box boyutlarında benim buyuk bilgısayara yol gözüküyo giibi

burdaki diğer tarafın fotosu

15khz için gereken yapılandırma ayarlarıda bu lınkte
https://www.reddit.com/r/RetroPie/comments/49wkr9/240p_rgbs_guide_rgb_composite_sync/

nerdeyse coklu oyun kartı gıbı

arkadaşlar ıncelemek ısteyenlere link
http://www.jammaplus.co.uk/forum/forum_posts.asp?TID=68409&PN=12&title=jamma-multigame-board-alternatives
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2017, 20:51:02 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2017, 23:09:44 ÖS »

Güzel bir çalışma yapmış arkadaş... ama...

JPAC = 60 USD
Pi3  = 40 USD
SD Kart = 30 USD (64-128GB yer lazım 300-500 oyun koymak için)
Soketler, kablolar v.s = 10 USD

Kabaca 100-150 USD fiyat seviyesinde alternatif bir emulasyon sistemi arıyorsan bence Pandora 5 al derim

Ha işin hoby tarafından bakarsan zaten bu malzemelerin bir kısmı elimde var diyorsan elbette ki güzel proje, ona diyecek laf yok...

evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2017, 09:13:15 ÖÖ »

bana da çok mantıklı gelmiyor bu sistemler
hali hazırda pandora varken pek anlamı yok yani
ama pc nin yerini kesinlikle tutamaz
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2017, 10:06:57 ÖÖ »

Aynen üstad malzemelerin bir kısmı elimde mevcut, sifirdan girmezdim maliyetli,alternatif olacak pandoranin. .
Büyük bir pc yığınindan kurtaracak ele avuca sigicak boyut ta olmasi büyük avantaj...farklı emulatorleri çalıştirmasi pandoranin pabucunu atacak .....

Emulasyon sistemi olmasaydi yanmistik  be ustad , yapanlarin eline saglik gerçek arcade kartina ne gucumuz yeter nede zamanimiz...Tabii bu arada pb5'si  de bi denemek lazım her telden çalıyorum

« Son Düzenleme: Kasım 13, 2017, 10:23:47 ÖÖ Gönderen: Heroman » Logged
Selim7
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 14, 2017, 00:05:38 ÖÖ »

Güzel birşeymiş, teşekkürler. : )

evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2017, 16:38:04 ÖS »

Raspbery Pi için jamma ya çeviri yapan şu proje var

http://www.neo-arcadia.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=54733

mevcut projeler arasında en iyisi bu
pi2jamma düşüncen varsa bu proje incelenebilir, fırsatım olursa bende bir ara daha detaylı inceleyebilirim umarım

bu projenin farkı pixel perfect olması, yani tüm oyunları kendi orijinal çözünürlüğüne göre çalıştırıyor
anladığım kadarı ile her oyun için bir modeline dosyası hazırlanıyor ve sistem o modeline dosyasına göre ilgili oyun çalıştırılınca çözünürlüğü değiştiriyor

pandora da olmayan bir özellik bu, pandora standart 320x240 çalışıyor
bu çözünürlüğe sığmayan oyunlarda da kırpma yapıyor
yeni pandora da ne şekilde olur bilmiyorum tabi
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2017, 18:22:53 ÖS »

Raspbery Pi için jamma ya çeviri yapan şu proje var

http://www.neo-arcadia.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=54733

mevcut projeler arasında en iyisi bu
pi2jamma düşüncen varsa bu proje incelenebilir, fırsatım olursa bende bir ara daha detaylı inceleyebilirim umarım

bu projenin farkı pixel perfect olması, yani tüm oyunları kendi orijinal çözünürlüğüne göre çalıştırıyor
anladığım kadarı ile her oyun için bir modeline dosyası hazırlanıyor ve sistem o modeline dosyasına göre ilgili oyun çalıştırılınca çözünürlüğü değiştiriyor

pandora da olmayan bir özellik bu, pandora standart 320x240 çalışıyor
bu çözünürlüğe sığmayan oyunlarda da kırpma yapıyor
yeni pandora da ne şekilde olur bilmiyorum tabi

Evet inceledim evreno iyiymiş teşekkür, ederim pandoradaki sistem şimdilik gene aynı 320*240 sadece lcd ekranlarda 720p ayara cektiler çözünürlüğü HDMI cikis koymuslar ama jamma daha henüz piyasada değil yakın zamanda cikar..
Evet pixel plusi biliyorum fakat benim elimi bağlayan  şey okbabydeki multi sync şase zırt pirt cozurlugü degistirmek bole arcade ekranlarda sıkıntı yaratiyor...Bendeki mame pc de  bile cznrlugu sabitliyordum ama bazı oyunlarda
Dehşet kötü oluyor şaseyi elime  almaktan korkuyorum. .:-))..

Esasinda şu işe bi el atmak lazim bole korkulu rüya gormektense tanesi 50-60 şa satilan bildiğin crt tv kullanmak  (birde scarcademiz olsa)bunuda JAMMA sisteme uygun hale getirmek böyle bir konu yok sanırım detayli bir anlatım olsa bende bu işe kalkisacam ama bilgim zayif yol gosteren olması lazim duy sesimi usta :-))..

Jamma uçlu olması büyük avantaj tak pandorayi tak mamepcyi tak arcade kartı daha ne isteriz...

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2017, 18:52:31 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2017, 17:07:29 ÖS »

Yada bii tvyi feda edip deneme yapicagiz bu şemaya gore ..evde tv kaynıyor güzel birseye hizmet edecek
evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2017, 17:13:07 ÖS »

Bu şema aklımda sanki yanlış diye kalmış ama kontrol etmedim tekrar
benim okbaby başlığını incele istersen orda kabini tv ye çevirdiğim detaylar yazıyor
aynı zamanda jamma ya uyumlu yani ister pc bağla ister arcade kart ister pandora
takıldığın bir şey olursa sor cevaplamaya çalışırım
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2017, 17:14:15 ÖS »

yada bundan alicagiz fikirleriniz
evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2017, 17:22:18 ÖS »

eğer kabindeki monitörü tv ile değiştirme düşüncen varsa bunu almana gerek yok
çok basit bir şekilde tv de görüntü alabilirsin 4 tane direnç ve birkaç kablo lehimi işi var sadece, jamma dan bağlantı yapacaksan araya bir çevirici koyarak o iş de çözülebiliyor 3 tane dirençden oluşan basit bir şey o da
yada pc yi jpac ile bağlayacaksan çevirici olmadan direk scart pinlerine direnç koyabilirsin bu daha da iyi olur aslında kullanım açısından
evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2017, 17:23:27 ÖS »

dediğim gibi benim okbaby başlığını bir incele tüm detayları yazmıştım orda
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 16, 2017, 17:28:10 ÖS »

@Heroman, "fikirleriniz" demişsin de soruyu tam bir anlayalım istersen;

yani sen OK baby içindeki multi-sync şase ve toshiba/hitachi (artık neyse) 27" multi-sync tüpü söküp (tüpün boğazını kırmadan) yerine TV'mi bağlamayı planlıyorsun? Doğru mu anladık?

Çıkan şase ve tüpü ne yapacaksın sonra?

Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 16, 2017, 17:47:20 ÖS »

eğer kabindeki monitörü tv ile değiştirme düşüncen varsa bunu almana gerek yok
çok basit bir şekilde tv de görüntü alabilirsin 4 tane direnç ve birkaç kablo lehimi işi var sadece, jamma dan bağlantı yapacaksan araya bir çevirici koyarak o iş de çözülebiliyor 3 tane dirençden oluşan basit bir şey o da
yada pc yi jpac ile bağlayacaksan çevirici olmadan direk scart pinlerine direnç koyabilirsin bu daha da iyi olur aslında kullanım açısından

böyle bir dusuncem var evren evet kabindeki şase çok güzel ama istediğin gibi kullanamadiktan sonra nanay..
senin konu başlığini incelicem şimdi yani kendimmi yapiyim hazirmi aliyim diye kararsiz kaldim ...kabindeki şase de 2, bir emre kadar bir köşede beklicek...
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 16, 2017, 17:50:10 ÖS »

@Heroman, "fikirleriniz" demişsin de soruyu tam bir anlayalım istersen;

yani sen OK baby içindeki multi-sync şase ve toshiba/hitachi (artık neyse) 27" multi-sync tüpü söküp (tüpün boğazını kırmadan) yerine TV'mi bağlamayı planlıyorsun? Doğru mu anladık?

Çıkan şase ve tüpü ne yapacaksın sonra?
üstad tupun  boğazını kirmadan cok cikartip taktim bir kaç kere en az 2 veye 3 kişi saglam olcak..doğru anladın ustad
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2017, 17:51:51 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: