Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 Reloaded MK2  (Okunma Sayısı 19647 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Aralık 16, 2017, 21:31:24 ÖS »

@yavuzg: Sen de teknoparktasın galiba, teknoparktaki bir adrese istiyor olmanın bir avantajı var mı sence?

Benim bildiğim yok. Bir defa seneler önce firma adı yazmıştım o da direk gümrüğe girmişti. Gerçi o İngiltere'den getirttiğim malzemeydi ve daha sonra duyduğuma göre DHL genelde firma adı görünce direk kendi gümrük komisyoncusunu nemalandırmak için özellikle gümrüğe sokarmış. Şehir efsanesi de olabilir tabii...

Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Aralık 27, 2017, 23:41:12 ÖS »

Benimki de bu sabah geldi. 132.60 TL kapıdan ödeme aldılar. Kafalarına göre hesaplıyorlar işte. Ama kapıya teslim yaptılar, uğraştırmadılar.

Derdim şu ki elimdeki 3 tane C64'ün de CIA chipleri onboard çıktı, test edemedim aleti. Sanırım rakip projede CIA chipleri olmadığında emülasyon yapıyordu, denedim yemedi. 12V 1A DC adaptör buldum iki tane. İkisi de çalıştırmadı aleti eksik chiplerle. Diğer chipler tamam, hatta çift SID taktım ama CIAlar konusunda yardımızına ihtiyacım olacak gibi duruyor. Diğer chiplerden de fazladan yok, çalışan makinelerden söktüm. Bana takım satabilecek olursa alırım.

Bu arada USB interface'inden debug ediliyormuş alet de vaktim olmadı. Yarın bakacağım power geliyor mu gelmiyor mu.

@delimawi, boardda yanan ışık falan yok di mi? Ben led kısmına C64'ün ledlerini bağladım, yanmadı. Acaba chipler eksikken mi yanmıyor yoksa benim adaptörlerde ya da boardda bir sıkıntı mı var, kıllandım ucundan.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Aralık 28, 2017, 10:23:15 ÖÖ »

@skate, sanırım boardun özelliği...

"...As opposed to the first C64 Reloaded board, the C64 Reloaded MK2 will automatically identify the installed chips. It will not only generate the correct clocking, but also set the right voltages for the chips that you have chosen."

yani board eğer taktığın çiplerin tipine göre clock ve voltajları bile ayarlıyorsa CIA'leri görmeyince kendini hiç açmıyor da olabilir...

normal bi c64'de hiç CIA olmasa bile en azından mavi ekran gelirdi diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim (çinden gelen "fake" CIA'leri takınca da öyle oluyordu)

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Aralık 28, 2017, 11:03:51 ÖÖ »

CIA'in hayati fonksiyonu VIC üzerindeki bank seçme portlarının da bunlar üstünde olması ancak NMOS'ta bildiğim kadarıyla boşta duran hatlar default 1 oluyor. Ekrana görüntü gelir yani.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Aralık 28, 2017, 11:04:56 ÖÖ »

Bilgi için teşekkürler. Belki yetmiyordur diye adaptörsüz doğrudan 220 volt bile verdim, yine yanmadı ledler. Herhalde dediğin gibi. Bir de şehir elektriği AC bu DC istiyor falan, ondan da sorun çıkmış olabilir.
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Aralık 28, 2017, 11:31:55 ÖÖ »

Bilgi için teşekkürler. Belki yetmiyordur diye adaptörsüz doğrudan 220 volt bile verdim, yine yanmadı ledler. Herhalde dediğin gibi. Bir de şehir elektriği AC bu DC istiyor falan, ondan da sorun çıkmış olabilir.

Adaptör kullanıyorsan zaten AC220v DC12v oluyor olmalı. Ne tarz bir adaptör kullandın? İçi + dışı - olmalı...

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Aralık 28, 2017, 11:36:33 ÖÖ »

Bu arada taşınma aşamasındayım, herşey kolilerde, tamamen meraktan Reloaded'a hiç bir çip takmadan doğrudan 12V1A adaptör bağlayarak power on yaptım. Yeşil LED uzunca bir süre yandı, sonra kesikli yanıp sönmeye başladı.

Sanıyorum adaptör sıkıntın olmalı.

Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Aralık 28, 2017, 11:41:07 ÖÖ »

Kimse 220 volta atlamadığına göre... Elimde 2 tane 12 volt 1A adaptör var. İkisi de çalıştırmadı. Karaköyden bulurum artık en kötü.
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Aralık 28, 2017, 12:30:44 ÖS »

Adaptörün iç kısmındaki deliğin iki standardı var. Eğer elindeki adaptörlerin iç deliği geniş ise, reloaded içindeki pin ince olduğu için temas etmemiş olabilir. Hafifçe kastırarak dene istersen.

Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Aralık 28, 2017, 12:54:57 ÖS »

Tam olarak bağlantı noktasının bir isim standardı var mı? Perpadayım, alayım olmadı bir tane.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Aralık 28, 2017, 13:18:40 ÖS »

... Belki yetmiyordur diye adaptörsüz doğrudan 220 volt bile verdim, ...

"Abi naaaptın? 220V verilir mi direkt!!!"

Kimse atlamadı dedin ya, ben atlayayım bari boş durmasın dedim

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Aralık 28, 2017, 14:00:00 ÖS »

... Belki yetmiyordur diye adaptörsüz doğrudan 220 volt bile verdim, ...

"Abi naaaptın? 220V verilir mi direkt!!!"

Kimse atlamadı dedin ya, ben atlayayım bari boş durmasın dedim
Ben atlardım ama uyanamamışım

Use the brute force, Luke
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Aralık 30, 2017, 08:29:07 ÖÖ »

@Skate abi c64 donanım için parça ariyor isen hali hazırda satılık arızalı satışa konmuş http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=15254.msg191704#new

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: