Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 Reloaded MK2  (Okunma Sayısı 19648 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 12, 2017, 22:13:31 ÖS »

@delimawi, belirttiğin adreste şirket adı kullanıyormusun? Öyleyse kullanma bir daha...

bana eski postacım söylemişti, adreste şirket adı görülürse direk gümrüğe sokarlar, bir yoklarlar acaba ticari mi değil mi diye demişti. ya ev adresi ver ya da adrese kurumsal bir şey yazma demişti...

eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 12, 2017, 23:32:21 ÖS »

Kullanıyorum, sözde adres kolay bulunsun diye. Aslında kullanmasam da olur. Ev adresi veremiyorum, zira gün içerisinde evde kimse yok. İşyeri adresi verince en azından dışarıda olsam bile kargo dönmez, sekreter teslim alır diye kolayıma geliyor, yıllardır adresi bu şekilde veriyorum.

Gel gelelim, özellikle şu an yaşadığım durumda, 2017 yılında hala devlet dairelerinin bu hantallığı, esasen vaandaşın hizmetinde olmaları gerekirken bu kadar günümüz teknolojisinden ve medeniyetinden uzak, inadına sanki zorluk çıkarırcasına faaliyette bulunmaları beni deli ediyor.

Üçüncü gün oldu, UKİM'e ait bulabildiğim iki numara var. Biri çalıyor çalıyor açılmıyor, öteki devamlı meşkul. E-Mail attım cevap yok. Ne istendiği açık ve net belli değil. İllaki sen hele bir gel diyorlar.

Neyse. Bakalım ne olacak.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 13, 2017, 02:30:51 ÖÖ »

Devlet dairelerinde işe alınma kriteri ne kadar bilgili olduğuna değil ne kadar torpilli olduğuna baktığı için normal bir durum.

Bizim buradaki ufak PTT ofisi mesela bir kargoyu tam 15 dakikada göndermeyi başarıyor. 55-60 yaşında bir kadın, bir tuş hareketi akabinde çıktımı diye ekran kontrolü, yıllar içinde insan biraz gelişme gösterir hızlanır diye bir beklenti oluyor ama hep aynı seviyede kalmayı başardı!!! Tavırları görseniz birde, hort zort konuşmalar vs... Arkada en az 10-15 kişilik kuyruk, millet ayakta bunu bekliyor.

Birde meşhur adreste bulamadık diye yalan durum bildirimi yapmaları var. 3-4 günün sonunda şubeye yönlendirip oradan aldırıyorlar. Bari en başından şubede de 3-4 gün asker gibi kapıda bekletme!!!

Neyse gece gece sinirlenmiyim

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Aralık 13, 2017, 09:35:22 ÖÖ »

Kullanıyorum, sözde adres kolay bulunsun diye. Aslında kullanmasam da olur. Ev adresi veremiyorum, zira gün içerisinde evde kimse yok. İşyeri adresi verince en azından dışarıda olsam bile kargo dönmez, sekreter teslim alır diye kolayıma geliyor, yıllardır adresi bu şekilde veriyorum.

Gel gelelim, özellikle şu an yaşadığım durumda, 2017 yılında hala devlet dairelerinin bu hantallığı, esasen vaandaşın hizmetinde olmaları gerekirken bu kadar günümüz teknolojisinden ve medeniyetinden uzak, inadına sanki zorluk çıkarırcasına faaliyette bulunmaları beni deli ediyor.

Üçüncü gün oldu, UKİM'e ait bulabildiğim iki numara var. Biri çalıyor çalıyor açılmıyor, öteki devamlı meşkul. E-Mail attım cevap yok. Ne istendiği açık ve net belli değil. İllaki sen hele bir gel diyorlar.

Neyse. Bakalım ne olacak.

Üstad UKİM'e telefonla ulaşmayı ben hiçbir zaman başaramadım. Atlayıp gittim işimi öyle hallettim. Aslında yüzyüze görüşünce oldukça anlayışlı davranmışladır. Hatta bir ürünüm sepetlenmiş, müdürleri sağolsun sepeti bozdurup benim ürünü çıkarıp verdirdi. Ama malesef gitmekten başka bir çare bulamadım ben, hiçbir şekilde uzaktan iletişim kurmak mümkün değil
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Aralık 14, 2017, 15:14:13 ÖS »

Aslında UKİM'e gitmeme kararı almıştım. Ama bu sabah bir forumda 7 gün içerisinde alınmaz ise ürünün geri gidebileceğini okudum. Gönderitakip ekranında da ayın 12'sine kadar müracaat etmek gerektiği yazıyordu. Neyse baktım trafik de fena değildi, taaa Başakşehir'e kadar gittim.

Danışmaya durumu ilettim, aradı buldu bir evrağı, birazdan çağıracaklar, içeride bekle dedi. Yaklaşık 30dk sonra çağırdılar.

Gümrük memuru bunun içinde ne var bilginiz var mı dedi. Evet dedim, anlattım C64 Reloaded konusunu. Pek anlamadı. Bu tarz şeyler için beyanname doldurulması gerekiyor dedi. Nasıl dolduracağım dedim, o iş çok zor ve karışık dedi.

İçimden ne demek istiyor bu acaba diye geçiriyorum ama ortam kalabalık bir sürü memur var odada. Neyse sessizliği bozmak için tekrar retro muhabetti açmaya çalıştım, hobi falan derken, hiçbirşey söylemeden hesap makinesi ile bir hesap yaptı, kağıdı eline aldı 153 yazıp bana uzattı. Vezneye öde gel dedi.

Şimdi ürün 155€+Shipping. 153TL yi nasıl hesapladı hiç anlamadım. Hesap makinesine ne 18 yazdı (beklediğim vergi oranı), ne de euro kuru ile ilgili bir hesap yaptı. Ben 120-130 arası bir ödeme çıkacağını düşünmüştüm. Neyse hiç uzatmadım gittim ödedim geldim. Ürünü alıp döndüm.

Bir iki not. Kutu ben gelmeden önce açılıp kırmızı bantla kapatılmıştı. Benim yanımda tekrar açıldı. Ama her zaman ki konu. Kutu adam gibi açılabilecek şekilde yapılmışken, benim yanımda dahi doğrudan yan tarafını falçata ile keserek açtı yardımcı çocuk. Özel önemi olan bir kutu olmadığı için sesimi çıkarmadım.

Neyse, henüz yoğunluktan deneyemedim ama ilk foto:

Siyah mat PCB, enig kaplama, siyah ZIF soketler. Ucuza kaçılmamış. Görünüşü gayet kaliteli. Yakın zamanda test edip izlenimlerimi de paylaşıyor olacağım.
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2017, 15:17:29 ÖS Gönderen: delimawi » Logged

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Aralık 14, 2017, 15:25:38 ÖS »

Çok cici duruyor. Güle güle kullan abi. İzlenimlerini merakla bekliyorum.

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 14, 2017, 15:44:47 ÖS »

delimawi hayırlı olsun zip soket yerine entegre yuvalarından kullanılsa daha mı iyi olurdu acaba. Emin olamadım. zif soket, sanki entegre her an yerinden çıkabilirmiş gibi duruyor.
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Aralık 14, 2017, 15:49:46 ÖS »

"o iş çok zor ve karışık dedi." Gayet açık ve net mesajı vermiş, aşağı baksaydın açık çekmeceyi görecektin. 100TL. atıp işi bitirebilirdin

Şaka bir yana bende bu kartı çok almak istedim ama her seferinde hayatımda C64 kullanmadığımı hatırlayıp vazgeçtim. Güle güle kullanın.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Geos
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Aralık 14, 2017, 15:54:53 ÖS »

hayırlı olsun 2tane sid chipmi takılıyor.
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Aralık 14, 2017, 16:01:12 ÖS »

Güzel bir kavuşma olmuş... Bir joystickte kocayın

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Aralık 14, 2017, 16:32:32 ÖS »

ben de gümrükte "bir an evvel malımı alıp da gideyim" diyorum ama yine de sinir olmamak elde değil...

kargo ücreti dahil rakam üzerinden vergilendirdi demekki adam (Kargosu €30 falanmıydı?)

neyse canım, güle güle kullan. tam projeci c64'ü valla.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Aralık 15, 2017, 11:37:18 ÖÖ »

Çok acilen yorum ve izlenimleri bekliyorum Çıktığında A1200 Reloaded'ı direk preorder ile ACA500Plus için yaptığım gibi, icomp gerçekten harika bir şirket.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Aralık 15, 2017, 15:36:33 ÖS »

Çok güzel görünüyor. Siyah olması ve soket yuvalarının da siyah rengi çok şık. Güle güle kullanın.

| Amiga 1200 | C= 64 | PS1 | PSone | Commodore Dergileri |
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Aralık 15, 2017, 16:15:43 ÖS »

Hayırlı olsun...Çok şık güzel görünüyor...

Gümrükte hiç bir zaman firma ismi vermeyin... Bizim iş yerimiz bir iş hanında olduğu için Han ismini bile yazmıyorum...No:7 / 2 bitti gitti Bence sen yine iyi kurtarmışsın

Güle güle kullan...

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Aralık 16, 2017, 20:44:31 ÖS »

@yavuzg: Sen de teknoparktasın galiba, teknoparktaki bir adrese istiyor olmanın bir avantajı var mı sence?

Benim adresimde önce ismim cismim sonra çalıştığım firmanın adresi yazıyor. Bugüne kadar adetli aldığım ürünler şansıma mıdır nedir hiç gümrüğe takılmadı. 1 sefer 15 adet sanırım riser getirmiştim, o da gümrükte kontrol edilmiş ama sadece herhalde ardiye ücreti olacak cüzzi bir meblağ istemişlerdi.

@delimawi : hayırlı olsun bu arada
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2017, 20:51:43 ÖS Gönderen: i_r_on » Logged

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: