Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriHaber ve DuyurularYurtdışından Gelen Kargoların Paketleri Gümrükler de Falçata ile Parçalanmasın
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurtdışından Gelen Kargoların Paketleri Gümrükler de Falçata ile Parçalanmasın  (Okunma Sayısı 8035 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
CM
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Mart 01, 2019, 08:57:37 ÖÖ »

Amazon' dan aldığım plak İstanbul UKIM gümrüğe takılmış, o nasıl bir falçata darbesi ise kutuyu kesmiş, kutunun içindeki kutuyu da kesmiş, plağın kabını da kesmiş ama Allah'tan plağı milimle ıskalamış. Ödediğim 37TL gümrük vergisi de cabası. Başıma gelmez demeyin, herkes bir gün falçatanın tadına bakacak anlaşılan.

hocam geçmiş olsun.

Sağolasın hocam. Dün akşam çocukları uyutup, taktım plağı, kapağı elime aldım, dinlerken uzun uzun baktım. Sonra kafam bozuldu, bir White Russian yaptım. Yok yok White Russian yok, şaka, Tennessee takılıyorum ben. Lan dedim 3 kuruşluk zevkimiz var, onu da ağız tadı ile yaşatmıyorlar adama. Dün falçata plağı ıskalamış neyseki diye sevinirken birden o kapak üzerindeki kesik bayağı battı bana. Amazon' dan geri alırım paramı dedim ki Amazon' dan iade almak gerçekten çok kolay, kısaca anlatıyım başımdan geçenleri.

"Geçen sene Amazon Almanya' dan bir Norah Jones plağı aldım, her nasılsa Polonya' dan gönderdiler, orda depoları falan var galiba. Deutsche Post falan değil ama, takipsiz adi posta ile, neyse 1 ay sonra falan geldi paket ne göreyim, A4 kağıttan hallice bir zarfa koyup göndermişler plağı, bir köşesi de 8-10cm kıvrılmış, daha paketi açmadan anladım başına bir iş geldiğini. Netekim plağın kenarından 1cm' lik bir parça kırık. Lan dedim sizin yapacağınız işin ben. Neyse siteye girdim iade işlemi başlattım, bir taraftan aklıma bin türlü soru geliyor, ambalaj hasarlı ise niye aldınız, yok hasar tespit tutanağı var mı, yok iade kargo ücreti ne kadar tutar falan bir sürü tantana. Plağın, kabın, zarfın resimlerini falan çektim, tüm silahlarımı kuşandım, saldıracağım üstlerine. Ambalaj ve ürün hasarlı geldi seçeneğini seçip altına plak kırık geldi yazdım, sonraki sayfaya geçtim, orada işte açıklama resim falan yükleyeceğim, ispat edeceğim ürünün kırık geldiğini falan diye beklerken şak diye bir yazı, para iadeniz 3 gün içinde kredi kartınıza yapılacaktır, ürünü iade etmenize gerek yok. Lan dedim bu ne, yok böyle bir dünya."

Neyse lafı uzatmayın, sonra dedim lan Amazon' un suçu ne, adamlar 2 tane kutuya koymuş, DHL takipli kargo ile göndermiş. Sonuç olarak PTT' ye şikayette bulunmaya karar verdim, edevlet üzerinden durumu bilale anlatır gibi anlattım, pek birşey çıkacağını zannetmiyorum ama bakalım görecez.
fort_apocalypse
Deneyimli

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #46 : Mart 01, 2019, 09:14:14 ÖÖ »

E-devletten CİMER kanalıyla şikayet ettiyseniz mutlaka ilgileniyorlar. Beni her seferinde şaşırtmayı başardılar. Fazla detay yazmayım ama siz de şaşırabilirsiniz.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Mart 01, 2019, 09:18:48 ÖÖ »

@CM

İnsanımızın ortalama kalitesi budur, sizle temas eden kısmı ne ise onunla ilgili bir geridönüş yaşıyorsunuz. Arada istisnai, işini özveriyle, severek yapan pırlantalar çıkabiliyor ama önemli bir kısmı malesef kasıtlı, vasıfsız, kendi dışındakiler için ahlaki değeri olmayan insanlar yumağı...
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Mart 01, 2019, 09:23:48 ÖÖ »

Şikayet var sitesinede yazın.

Geçen sene Eminönün'den gelecek kargoyu PTT tam 5 (beş) günde getiremedi. Sitesinden takip ettiğim zaman dağıtıma çıktı yazıyor, mesai bitince adreste bulunamadıya dönüşüyor. 5 gün camda bunu bekledim yakalayıp gırtlağını sıkayım diye denk gelmedi, en sonunda şubeden gittim aldım. Bari meşkuluz git şubeden al yaz gidip alayım. Oradaki ilgili bu durumun çok yaygın olduğunu heryere şikayet etmemi önerdi!!!...

Komedi tarafı 6 gün önce Çin'den sipariş ettiğim kargo bundan önce geldi.

O günden sonra PTT Kargo kullanan yerlerden birşey almıyorum.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #49 : Mart 01, 2019, 09:36:49 ÖÖ »

Sanırım geçmişte devleti devlette şikayet etmek sonuç doğurmadığından, bizde resmi şikayet kültürü avrupadaki gibi gelişmiş değil. Devlet aygıtının doğru düzgün çalışması, aksaklıkların ortaya çıkması için şikayet mekanizması çok önemli. Daha iyi bir Türkiye için, vatandaş olarak üzerimize düşen ilk görev şikayet etmek.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #50 : Mart 01, 2019, 09:45:37 ÖÖ »

Şikayet etmekte fayda var duyarlı olursak hassasiyet oluşur. Geçen bir arkadaşımla konuştum. Alacaklı olduğu bir yerden ödemesini alamamış. Dedim mahkemeler uzun sürüyor uğraştırıp bezdiriyorlar felan. Yok dedi ben gittim takip ettim her ay gittim dedi 8 aya paramı aldım dedi. Biraz uğraşmak lazım. Karşı taraf nasılsa birşey yapamaz rahatlığı ile ödeme yapmaz iken. Arkadaşın istikrarlı takibi sonucu ödemeyen kişinin evine en son polis memuru gidip hakkınızda tutuklama var deyince seve seve ödemiş canım arkadaşım diye aradı beni diyo Kahkaha Ümitsiz olmamak lazım ısrarlı olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Devleti devlet yapan onun denetlenmesi vatandaşında görevi eksiklikleri bildirmesi ve talep etmesi. Türkiye deyip geçmemek lazım. Hepimizin sorumluluğu var.
« Son Düzenleme: Mart 01, 2019, 09:47:18 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #51 : Mart 01, 2019, 10:17:57 ÖÖ »

Şikayetlerin ne yazık ki bu konuda sonuç doğurduğunu görmedik. Ama bu şikayet etmeyeceğimiz anlamına gelmemeli. Israrla şikayet edelim. Muhakkak insaflı, merhametli, ahlaklı, namuslu bir müdür, yetkili bu kurumların başına gelecektir... Onu bulana kadar şikayetlerimizi iletmeye devam edelim...

@Witchdoktor haklı. Ortalama ahlak seviyemiz de insan kalitemizde düşük... Orada taşeron olarak çalışan PTT görevlisi ".... koyim, dinlemesin plak diyerek " falçatayı sallıyorsa şaşırmamak gerek... Ücretleri düşük, çalışma şartları dandik...Bu nedenle en kalitesiz adamları taşeron olarak çalıştırıyorlar... Oradaki bir yetkili aşağıda 100 taşeron çalışıyor.. Birini atsan adam çok dert bile etmiyor dedi...Yerine aldığında aynı seviyede adam.. vs. vs... konu uzun... yakın gelecekte bir şey düzelmez... İmkansız..Emekli olduğumuzda belki  rahata ereriz hayaliyle şikayet ediyor, yetkililere ulaşmaya çalışıyoruz.

fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #52 : Mart 01, 2019, 10:43:25 ÖÖ »

Bir seneden fazla zaman geçti, aliexpresten 28 dolarlık elektronik malzeme alışveriş paketim uzun zaman gelmedi, tracking numberdan bakınca geldi, adreste bulunamadı yazıyordu. Mümkün değil çünkü yazılan tarihte dışarı çıkmamıştım. "postacı kapıya heber kağıdı bırakmamış" diye CİMERe şikayet ettim. yaklaşık 2 hafta sonra postacı ağlayarak beni telefonla aradı "abi beni niye şikayet ettin" diye.

Sonuçta paket elime geçmedi, Çine geri yollanmış dediler. Ama posta görevlisi umarım bir daha haber kağıdı bırakması gerektiğini unutmaz.

toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Mart 01, 2019, 10:47:40 ÖÖ »

Ücretin düşük olması işin gereklerini yerine getirmemek için mazeret olamaz. Bir iş yerinde çalışmaya başlamak, o maaşa o işi yapmayı kabul etmek demektir. Bence taşeronla yapılan sözleşmelerde eksiklik var. Bizim paketlerimize verilen zararlardan taşeron sorumlu tutulsa, taşeron işe aldığı insanlara doğru düzgün eğitim verir diye düşünüyorum.

PTT'deki yetkili taşeronun 100 çalışanı var birini atsam adam dert etmiyor diyorsa zaten kendisi işini yapmıyor demektir. Çalışanı atmak yerine taşerona ceza verilse daha etkili olur.

Yetkililere ulaşmaya çalışmaktan başka yapacak bir şey görünmüyor.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
deksar
Üye

3ng1n33r

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Mart 02, 2019, 14:01:58 ÖS »

Ücretin düşük olması işin gereklerini yerine getirmemek için mazeret olamaz. Bir iş yerinde çalışmaya başlamak, o maaşa o işi yapmayı kabul etmek demektir. Bence taşeronla yapılan sözleşmelerde eksiklik var. Bizim paketlerimize verilen zararlardan taşeron sorumlu tutulsa, taşeron işe aldığı insanlara doğru düzgün eğitim verir diye düşünüyorum.

PTT'deki yetkili taşeronun 100 çalışanı var birini atsam adam dert etmiyor diyorsa zaten kendisi işini yapmıyor demektir. Çalışanı atmak yerine taşerona ceza verilse daha etkili olur.

Yetkililere ulaşmaya çalışmaktan başka yapacak bir şey görünmüyor.

Kesinlikle katılıyorum, bir sorumluluk doğururdu bu önlemler en azından, hem taşeronda, hem işçilerde, hem de genel devlet düzeninde.

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Mart 03, 2019, 11:33:02 ÖÖ »

Dün Amiga 1200 keyboard membranım geldi @mathman ile paketi inceledik hayret parçalamamışlar nasıl olduysa ? kazasız belasız geldi çok şükür 

Amiga 1200 Acatune 1230 OS 3.9, Commodore 64, Commodore 1541,SD2IEC,Play station II Slim kasa,Raspberry Pi 2 Model B,Chamelon Cartridge,atari 2600 X 2,Raspberry Pi 3,1541a (Bozuk) Amiga 1200 3.9 Rom  60 gb hdd ACA 1221ec 17Mhz & 9mb Ram
integer
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Mart 04, 2019, 20:18:25 ÖS »

parcalama olayi disinda birde kargolara ek vergi aliyorlar deniliyor bu aralar kargosu gelip gumruge sunma ucreti veya vergi veren varmi?
fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #57 : Mart 04, 2019, 20:54:19 ÖS »

5 lira 20 kuruş ödedim geçen gün, ondan sonra bir tane daha geldi, onun için istemediler.

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #58 : Mart 04, 2019, 21:07:59 ÖS »

@integer : eskisine nazaran küçük paketler daha çok UKİM'e gönderiliyor. Gümrüğe sunma ücreti olarak 5.20 alınması ve paketlerin falçatayla zarar görme ihtimalleri artmış oldu...Bugün PTT'den arkadaş avuç içi kadar zarfı UKİM'e yollamışlar, 5.20 aldım, sahibi içindeki 3 TL'ydi diye söylenmiş Kahkaha Bizi çok etkileyecek bir durum yok... 5.20 değil, adam gibi baksalar bir kaç katını ödemeye razıyım...

fort_apocalypse
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #59 : Mart 04, 2019, 22:35:38 ÖS »

@integer : eskisine nazaran küçük paketler daha çok UKİM'e gönderiliyor. Gümrüğe sunma ücreti olarak 5.20 alınması ve paketlerin falçatayla zarar görme ihtimalleri artmış oldu...Bugün PTT'den arkadaş avuç içi kadar zarfı UKİM'e yollamışlar, 5.20 aldım, sahibi içindeki 3 TL'ydi diye söylenmiş Kahkaha Bizi çok etkileyecek bir durum yok... 5.20 değil, adam gibi baksalar bir kaç katını ödemeye razıyım...

Aynı görüşteyim.

Küçük paketlerin yollanma sebebi sanırım yasadışı maddelerin kontrolü için. (geçen gün haberlerde izledim birisi Amerikada yasal olan ama bizde yasadışı olan tıbbi uyuşturucu getirtmiş küçük paketlerle.)

Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: