Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımOyunun adı neydi? Amiga Pacman Klonu..
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Oyunun adı neydi? Amiga Pacman Klonu..  (Okunma Sayısı 12114 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 12, 2007, 16:54:44 ÖS »

Yanılmılyorsam bir alman yazılım grubu/firması tarafından yazılmış bir Pacman klonundan bahsediyorum. Grafikleri güzel ve aşırı akıcıydı. Bu oyunun piyasaya kutu içinde çıktığından bile şüpheliyim, benim elime bir toplama disk'ten geçmiş olması lazım. Aynı dönemde TwinTris de çıkmıştı ve ikisi de uzun süre disk sürücümün içinden çıkmamışlardı.

Euh, aslında yukarıda verdiğim detayların tamamını beynim şu anda uyduruyor da olabilir, ama mobygames'de aradım, bir pacman klonu çıkmadı. Bu oyunun adını, daha iyisi nerede olduğunu bilen var mı?

MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2007, 17:09:13 ÖS »

Deluxe Pac-Man

olabilirmi?

http://www.lemonamiga.com/?mainurl=http%3A//www.lemonamiga.com/games/details.php%3Fid%3D1299
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2007, 17:17:01 ÖS »

@Arda
Pacman klonunu bilmem ama Twintris benim favorilerimdendir. Gördüğüm en zevkli tetris klonu twintris. Hatta mesajında twintris sözcüğünü okuduğum anda oyunun müziği kafamım içinde çalmaya başladı. Bak hala çalıyo. Kahkaha
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Aralık 12, 2007, 17:24:01 ÖS »

evet, MeG, tamam budur, danke schön
Deluxe Pac-Man, çok da komplex değilmiş hani.. hemen girişeyim...

MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 12, 2007, 17:28:09 ÖS »

Deluxe-Pacman bildiğim kadarıyla kutulu oyun değildi...

Şaravara bi oyundu ve Türkiye'ye AMİGA Dergisinin Manyetik Paket disketiylen geldiydi

En azından ben ordan tanıyorum...
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 12, 2007, 17:29:12 ÖS »

Sonra lemonamigada koder'ın adına tıklayınca diğer yazdığı oyun Deluxe Galaga çıkıyo.. Amcam remake kasmış
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 12, 2007, 17:40:38 ÖS »

Edgar M. Wigdal (EMW)'ın Deluxe Pacman adlı oyunundan bahsediyor olabilirsiniz. Oldukça eğlenceli bir oyundu doğrusu, Shareware'di. EMW şu anda PC için bir klonunu sürmüş ve isim hakkından dolayı Deluxe Pocmon ismini vermiş oyuna, deneme sürümünü indirebilirsiniz:

http://www.warblade.as/pocmon/

EMW'nin asıl bomda oyunu ise Amiga'daki Deluxe Galaga'dır, Namco'nun orijinal Galaga oyununun 100 düzeylik bir remake'idir bu oyun, çok zevkli idi. Cheat'siz 100 düzeyini tamamlamıştım. PC'de ise isim hakkı nedeniyle daha geliştirilmiş (flare efektleri, gelişmiş patlama efektleri vb) bir versiyonunu Warblade adıyla piyasaya shareware olarak sürdü, bu da çok çok zevkli bir oyun (aslında düzeyler Amiga'daki versiyonla hemen hemen aynı). Bunda ise çoluk çocuk nedeniyle oyunu bitiremedim, 94'üncü düzeyde takıldım

http://www.warblade.as/
Leon
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 13, 2007, 00:03:53 ÖÖ »

Bir Pacman klonu degil ama sanirim C64'te de Cloud Kingdoms adli bir oyun vardi ve cok begenimi kazanmisti.

Efika | Amiga CD32 | 3 x C64, 2 x 1530, 1 x 1531 | Amstrad CPC64 | Amstrad CPC6128 | C64-DTV | Atari 2600 | Atari 2600 Jr. | Atari 800XL | Atari Paddle | Vestel MSX  | Sony Hitbit MSX | A500 | A500 Plus | A590 | A1200 Blizzard 1230-IV | CASIO VL-1 TONE | CASIO VL-10 | Mac Mini G4 @1,42Ggz
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 13, 2007, 17:00:00 ÖS »

@Arda
Pacman klonunu bilmem ama Twintris benim favorilerimdendir. Gördüğüm en zevkli tetris klonu twintris. Hatta mesajında twintris sözcüğünü okuduğum anda oyunun müziği kafamım içinde çalmaya başladı. Bak hala çalıyo. Kahkaha

twintris amigadaki en iyi tetris oyunuydu kesinlikle. günler geceler  boyu kazanılan twintris tecrübesiyle arcade salonundaki tetris başında gerçekleştirilen rekorlar ünüme ün katmıştı o dönemlerde ben gelince kalabalık ikiye ayrılıp bana yol veriyordu.

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 13, 2007, 17:00:56 ÖS »

bu arada deluxe pocmon süper görünüyor, onu da deniyim hemmen.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 13, 2007, 21:43:02 ÖS »

Twintris muhtemelen gelmiş geçmiş yapılan en iyi Tetris klonudur.

Twintris müziklerinin aklımızdan çıkması çok zor (Svein Berge tarafından yapılmıştı ki daha sonra Röyksopp grubunda devam etti müzik hayatına. Röyksopp'u Eple isimli meşhur parçasından hatırlayabilirsiniz.).

Ben de bir ara AMOS ile bir Tetris klonu yapmıştım ve bence oldukça zevkli idi (Hatta hayatta kazandığım ilk ve tek shareware ücretini (20DM) bu program sayesinde bir Alman çocuktan almıştım ).
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Aralık 13, 2007, 23:07:38 ÖS »

Ben de bir ara AMOS ile bir Tetris klonu yapmıştım ve bence oldukça zevkli idi

Merak ettim yazdığın oyunu. Biryerlerden indirmemiz mümkün mü?
Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 14, 2007, 09:21:51 ÖÖ »

modern dünyanın dağıtım alışkanlıklarını da hatırlayarak, kaynak kodunu da dahil edebilir misin? )))

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 14, 2007, 09:51:06 ÖÖ »

Alıntı
Ben de bir ara AMOS ile bir Tetris klonu yapmıştım ve bence oldukça zevkli idi (Hatta hayatta kazandığım ilk ve tek shareware ücretini (20DM) bu program sayesinde bir Alman çocuktan almıştım

Bazı Almanlar saf oluyor

Şakası bir tarafa, artık Amigaya zaman ayırıp eski notları, çalışmaları gün ışığına çıkartmak, paylaşmak zamanıdır. Bir zamanlar birşeyler üretmiş (ne kadar basit olursa olsun), tüm arkadaşlar çalışmalarını anlatıp, eğer mümkünse bizlerle paylaşabilirlerse çok güzel olur..

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Aralık 14, 2007, 23:43:10 ÖS »

bu aradda Deluxe pOcmOn'da 4 kere oynadım ve 1.700.000 puan yaptım level 30'a geldim. DEmo sürümünü oynuyorum elbette, bayağı zevkli aslında. Sağol witchdoctor. Bu arada biraz daha kassam amiga versioununu kendim bulurdum büyük olasılıkla, ama askerlik işte, vakit olmadı size sordum ve diyorum ki, ilk defa "vay be, saçma sapan soruları foruma taşımak faydalıymış meğer". Aradığından fazlasını bulabiliyor insan.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: