Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriHaber ve DuyurularIntel ve ARM işlemcilerde kritik donanımsal açık
Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Intel ve ARM işlemcilerde kritik donanımsal açık  (Okunma Sayısı 4889 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yolbulduran
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Ocak 13, 2018, 13:18:01 ÖS »

Diyorum ki,
intel işlemcilere talep azalmalı, fiyatları inmeli, firma maddi olarak bundan zarar etmeli. Bunu temenni olarak değil de, ticaretin doğası olarak söylüyorum.
Fiyatı belirleyen arz-talep dengesi.
Teknoloji dükkanları ellerindeki desktop/notebook/işlemcileri satabilecekler mi? Bu fiyattan satamamalılar
@yolbulduran

Trafiğe de kimsenin çıkmaması gerekirdi belki de (örneğin bu sabah işe giderken bir araba durduk yere arkadan vurdu bana).
amiga.os
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Ocak 13, 2018, 13:23:38 ÖS »

Açık hayatın hertarafında var.
Türknet adsl kullanıyorum ve tabiki ev telefonuda var. Ev telefonunu hiç bir siteye girmedim.
Geçen gün herifin biri aradı karakoldan arıyorum yapılan aramada kimlik bilgirinize ulaştım filan diyor. Dedim ben kimlik filan kaybetmedim. Üçkağatçı kimlik bilgilerimi okuyor birde ben saçma sapan konuşunda küfür etti bende karşılık verdim.
Yani lafın kısası firmalar (burada türknet oluyor) bizim kimlik bilgilerimizi ve diğer bilgilerimizi millete satıyor.
İşlemcide açık olmuş bişeymi...

Bende de turk.net var ve ev telefonu da var. Aylarca herhangi bir şey olmadı, geçen hafta birine ev telefonum da bu diye yazdım whatsapp üzerinden ve aynı gün kombi bakım ile başladı telefonlar. True Caller tarzı programlar da bilgi toplayıp dağıtıyor.
integer
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Ocak 13, 2018, 15:10:52 ÖS »

Bende de bir senedir bir sorun yoktu . İşin ilginci adam kimlik bilgilerimin hepsini biliyor
EMREZ
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Ocak 14, 2018, 11:39:51 ÖÖ »

beklemekte yarar var, bence şuan işlemci değiştirmek zorunda değilseniz askıya alın. benim gibi düşünenler vardır mutlaka. satışları olumsuz etkilenecektir yeni işlemci çıkarırlar.

this is amiga speaking.
EMREZ
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Ocak 17, 2018, 10:05:54 ÖÖ »

yine şaşmadı. bir önceki mesajımda kur için uyarı vermiştim.
12/01, sonrasındaki hareketi grafik olarak ekledim. para kolay kazanılmıyor. o yüzden. umarım her yolunda gider.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2018, 10:07:56 ÖÖ Gönderen: EMREZ » Logged

this is amiga speaking.
AmigaFUN
Üye4

MC68060 inside!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Ocak 19, 2018, 10:21:22 ÖÖ »

inSpectre Meltdown and Spectre Check tool for Windows

This InSpectre utility was designed to clarify every system's current situation so that appropriate measures can be taken to update the system's hardware and software for maximum security and performance.

Gibson warns that his tool is new and that conclusions on the output of the tool should be carefully considered as he writes, “it has been carefully tested under as many different scenarios as possible. But new is new, and it is new. We may well have missed something. So please use and enjoy InSpectre now.

“But you may wish to check back in a few days to see whether we may have found and fixed some last bits of debris,” Gibson adds.

http://www.guru3d.com/files-details/download-inspectre.html

http://www.guru3d.com/news-story/download-inspectre-meltdown-and-spectre-check-tool.html

Amiga1200/Apollo1260@80MHz@105MIPS/RapidRoadUSB/IndiAGAmk2cr
Amiga500+/ACA500/ACA1221ec@42Mhz/IndivisionECS
Turbo Chameleon 64 w/Docking Station
RaspberryPi Zero/1B/2B/3B
Lattepanda 4/64GB
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: