Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Maximus Arcade hakkında yardım  (Okunma Sayısı 2381 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 15, 2020, 23:10:57 ÖS »

Öncelikle merhaba arkadaşlar. İnternetten arcade station adıyla satılan pc tabanlı bir oyun konsolu aldım. İçinde 7000 mame oyunu, playstation 1 oyunları ve birkaç bilgisayar oyunu var. Netten indirdiğim playstation 1 oyunlarını roms klasörüne kopyalayıp içinde bulunan bazı oyunları sildim fakat yaptığım değişiklikler konsolu kapatıp açınca kayboluyor. Tekrar eski oyunlar geri geliyor. Bununla alakalı yardımınızı rica ediyorum. Teşekkürler

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2020, 00:04:45 ÖÖ »

Tekrar eski oyunlar geliyor dediğiniz bence sadece oyun listesi ekrana geliyordur. Tuşa basınca oyun çalışmaz. Max arcade klasöründe her sistemin kendi listesi var psone olanı kesip başka bir klasöre atın max arcade yi çalıştırın listeyi tekrar oluştursun.
Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2020, 00:17:57 ÖÖ »

Oyunlar yine açılıyor silsemde. Deepfreeze diye bir uygulama kullanılmış ondan kaynaklanıyormuş geri yüklenmesi. Şimdi onu devre dışı bırakmaya çalışıyorum. Cevabınız için teşekkürler
Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2020, 20:34:44 ÖS »

Maximus arcade programının bilgisayar açılınca otomatik olarak açılmasını nasıl sağlayabilirim arkadaşlar
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2020, 20:43:34 ÖS »

[win]+R tuşlarına basın, 'shell:startup' yazıp [ENTER]'a basın. Startup klasörü gelecek. Buraya Maximus'un kısayolunu koyarsanız her açılışta başlar.

Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2020, 20:46:09 ÖS »

Teşekkür ederim üstadım
Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2020, 18:36:32 ÖS »

[win]+R tuşlarına basın, 'shell:startup' yazıp [ENTER]'a basın. Startup klasörü gelecek. Buraya Maximus'un kısayolunu koyarsanız her açılışta başlar.

Ustam bir sorum daha olacak. Maximus Arcade ye Sega Model 2 yi yükledim oyunlar açılıyor fakat kredi atma tuşu çalışmıyor. Muhtemelen diğer tuşlarda çalışmıyor. Ayrıca ZINC oyunlarını da yükledim onda ise oyunlar açılınca siyah ekranda kalıyor.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Nisan 20, 2020, 00:38:05 ÖÖ »

Soruyu direk bana sormuşsunuz ama benim Maximus Arcade'le ilgili hiç tecrübem yok. Mame'i de yıllardır kullanmadım. Tuşları Windows mu görmüyor, yoksa sadece maximus mu görmüyor?

« Son Düzenleme: Nisan 20, 2020, 09:03:44 ÖÖ Gönderen: wizofwor » Logged

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 20, 2020, 08:21:48 ÖÖ »

https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=16801.0

Ben kabinimde Maximus Arcade kullanıyorum, 1 sene önce 7-8 ana sistemin tüm romlarını yükleyip tuş ayarlarını yaptım, 1 senedir saat gibi çalışıyor.

Maximus Arcade bir emulatör arayüzü, oyun içinde çalışmayan tuşlardan sorumlu değil, çalışmayan tuş ayarlarını Maximus Arcade'in çağırdığı emulatörden ayarlayacaksınız.
Silent_boy..
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Nisan 20, 2020, 08:59:54 ÖÖ »

Hiçbir tuş ve joystick oyunları açınca çalışmıyor. Klavye taktığımda oynayabiliyorum klavye üzerinden. Diğer emülatörlerde bu konuda bir problem yok. Sadece Sega model 2 oyunlarında bu sorun oluyor. Emülatörün controls bölümünde de ayar yapılamıyor. Buton aktif değil. Başka bir emülatör deneyeceğim şimdi. ZINC oyunlarında ise bütün oyunlarda siyah ekranda kalıyor. Pc biraz eski ondan olabilir belkide ZINC ile ilgili olan problem
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2020, 09:20:05 ÖÖ Gönderen: Silent_boy.. » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: