Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga GenelBitirilmesi İmkansız Oyunlar
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bitirilmesi İmkansız Oyunlar  (Okunma Sayısı 7347 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fluke
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 07, 2018, 18:35:14 ÖS »

supaplex - tasarım harikası

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Şubat 07, 2018, 19:39:44 ÖS »

Ghost'n Goblins le ben ilk olarak ateri salonunda karşilaştım. oyun o kadar zor geldi ki bana o dönem dedim herhalde buda sadece jeton harcatmak için tasarlanmıs bir oyun deyip töbe edip birakmıştim. Geçen izmirmaster saolsun hediye etti Allah bin kez razı olsun bir tane amiga versiyonu açtım.oynadım 3 e kadar geldim şifresiz ama yordu bu arada çok sevdiğim bir oyundur.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Şubat 07, 2018, 19:49:29 ÖS »

Bitirmesi gerçekten imkansız oyunlar:
Tetris
Candy Crush

Alper
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 07, 2018, 19:56:20 ÖS »

Ölümsüz olmadan kolay kolay oyun bitiremem  Kahkaha

C64 ve A500 gerisi teferruat
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 07, 2018, 19:58:58 ÖS »

@witchdoktor klasik bir cümle olacak ama.
Bizler, çoğu konuda, çocukluğun keyfini, keyfiyle çıkartabilen azınlıktanız.

Oğuzhan
Uzman

Belirsiz süreliğine yokum. Saygılar

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 07, 2018, 22:20:35 ÖS »

15 yılda bitiremediğim oyunu 15 dakikada bitirmişler ya

Weird Dreams
ATARI 1040STe'de oynamıştım. PC ve Amiga versiyonları da var.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Şubat 07, 2018, 22:31:36 ÖS »

Sanitarium Atari versiyonu ilginç oyunmuş Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2018, 22:38:51 ÖS »

Ghost'n Goblins le ben ilk olarak ateri salonunda karşilaştım. oyun o kadar zor geldi ki bana o dönem dedim herhalde buda sadece jeton harcatmak için tasarlanmıs bir oyun deyip töbe edip birakmıştim. Geçen izmirmaster saolsun hediye etti Allah bin kez razı olsun bir tane amiga versiyonu açtım.oynadım 3 e kadar geldim şifresiz ama yordu bu arada çok sevdiğim bir oyundur.

Bu oyunun arcade versyonu gerçekten zor, bende zamanında atari salonunda heves edip çok jeton atmışımdır ama bir level dahi geçememiştim, yıllar sonra mamede açıp oynadım bitrdim ama tabiki ölümsüzlük hilesiyle, hileyle bile zordu yahu. Kahkaha

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2018, 23:15:05 ÖS »

Ghost'n Goblins derim. C64'te tırsa tırsa oynardım. İkinci bölüme geçince, sevinçten ölmüştüm. Zaten 2. bölümden öteye de gidemedim hiç bir zaman. Ama imkansız diye bir şey yok bence. Bir çok defa deneye deneye her şeyin üstesinden gelebiliyor insan.

+1

Ben de GnG diyecektim

TFL92
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 08, 2018, 00:08:41 ÖÖ »

The Last V8 vardı. Güzel grafikli, güzel müzikli, konuşmalı monuşmalı. Arabayı şuradan şuraya götüremiyorsun. Yavaş gitsen süresi var. Yok benzini var. Shield var, ne işe yarıyor anlayacak kadar ilerleyemedim. Acayip birşey. Videosu var adamlar 3-5 dakikada bitiriyor.

Cobra (Stallone) dersen ayrı bir saçmalık. Oyanamaya çalıştım, daha ilk anda motorsiklet bir hakkını götürüyor. Hoplamalar zıplamalar iyi değil. Ama videosunda adam gene parkta dolaşır gibi dolaşıyor. Müzikler gene çok iyi. Bir de "life" hamburger olarak gösterilmiş, canımı çektiriyor hep.

Enigma Force vardı. Benim için muamma olarak kaldı. Denton Designs oyunu, Lemon64'de 8 puanı var. Beğenilen bir oyun. Kontrolleri çözebilirsen tabii.

V - The Computer Game (Ziyaretçiler. Fare yiyen kertenkele uzaylılar. Jane Badler.) Güç kalkanlarının kodlarını çözerseniz aslında zevkli diyorlar. Kodlar da bildiğimiz sayı değil bu arada, değişik semboller. Ha, kullanımla ilgili bilgi de koymamışlar zamanında ama bizim zaten öyle bir sorunumuz hiç olmadı.

Yakın zamanda Rambo, Commando ve Yie Ar Kung-Fu'yu bitirdim gerçek makinede. Yalnız o Rambo'da esirleri kafesten eskiden çıkaramamıştım. Salak mıymışım anlayamadım. Bıçak seçiliyken kafese dokuncakmışız. Ne bombalar attım açılmadıydı o kapı.

Commando daha da kolaymış. Düşmanla uğraşmadan yukarı doğru ilerle. Bölüm sonlarında biraz debelen, bitti gitti. 3 bölüm mü ne zaten. Üstelik bilgisayar masadaydı.

Ghost'n Goblins'de son (4.) bölüme gelebilecek düzeye yakınım. Hatta geldim galiba. O bölümde biraz kasıyor ortalık.

Green Beret de trainer isteyen oyunlardan. Ya da günümüzde emülatörde "save snapshot- load snapshot" tekniği ile püf noktaları daha rahat keşediliyor. 2. bölüm sonundaki köpekler bile kolay oluyor. 3. bölümü bitiremedim.

Yukarıda "bilgisayar masadaydı" dedim. Ben bilgisayarı yere koyar ayağımla space tuşuna basardım. Hem joystick tut, hem space tuşuna uzan kolay olmuyor.

Son olarak Impossible Mission ve Frankie Goes To Hollywood'dan da bahsedelim. Esrarengiz ve zevkli oyunlardı. Ama tam ne oluyor? niye oluyor? anlayamazdım.

C64'ün joysticki onursapci tarafından temin edilmiştir.

« Son Düzenleme: Şubat 11, 2018, 16:15:35 ÖS Gönderen: TFL92 » Logged
burcincerci
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Şubat 08, 2018, 00:12:37 ÖÖ »

river raid. sonu var mi bilmiyorum.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Şubat 08, 2018, 07:16:58 ÖÖ »

The Last V8 vardı. Güzel grafikli, güzel müzikli, konuşmalı monuşmalı. Arabayı şuradan şuraya götüremiyorsun. Yavaş gitsen süresi var. Yok benzini var. Shield var, ne işe yarıyor anlayacak kadar ilerleyemedim. Acayip birşey. Videosu var adamlar 3-5 dakikada bitiriyor.

Cobra (Stallone) dersen ayrı bir saçmalık. Oyanamaya çalıştım, daha ilk anda motorsiklet bir hakkını götürüyor. Hoplamalar zıplamalar iyi değil. Ama videosunda adam gene parkta dolaşır gibi dolaşıyor. Müzikler gene çok iyi. Bir de "life" hamburger olarak gösterilmiş, canımı çektiriyor hep.

Enigma Force vardı. Benim için muamma olarak kaldı. Denton Designs oyunu, Lemon64'de 8 puanı var. Beğenilen bir oyun. Kontrolleri çözebilirsen tabii.

V - The Computer Game(Ziyaretçiler. Fare yiyen kertenkele uzaylılar. Jane Badler.) Güç kalkanlarının kodlarını çözerseniz aslında zevkli diyorlar. Kodlar da bildiğimiz sayı değil bu arada, değişik semboller. Ha kullanımla ilgili bilgi de koymamışlar zamanında ama bizim zaten öyle bir sorunumuz hiç olmadı.

Yakın zamanda Rambo, Commando ve Yie Ar Kung-Fu'yu bitirdim gerçek makinede. Yalnız o Rambo'da esirleri kafesten eskiden çıkaramamıştım. Salak mıymışım anlayamadım. Bıçak seçiliyken kafese dokuncakmışız. Ne bombalar attım açılmadıydı o kapı.

Commando daha da kolaymış. Düşmanla uğraşmadan yukarı doğru ilerle. Bölüm sonlarında biraz debelen, bitti gitti. 3 bölüm mü ne zaten. Üstelik bilgisayar masadaydı.

Ghost'n Goblins'de son (4.) bölüme gelebilecek düzeye yakınım. Hatta geldim galiba. O bölümde biraz kasıyor ortalık.

Green Beret de trainer isteyen oyunlardan. Ya da günümüzde emülatörde "save snapshot- load snapshot" tekniği ile püf noktaları daha rahat keşediliyor. 2. bölüm sonundaki köpekler bile kolay oluyor. 3. bölümü bitiremedim.

Yukarıda "bilgisayar masadaydı" dedim. Ben bilgisayarı yere koyar ayağımla space tuşuna basardım. Hem joystick tut, hem space tuşuna uzan kolay olmuyor.

Son olarak Impossible Mission ve Frankie Goes To Hollywood'dan da bahsedelim. Esrarengiz ve zevkli oyunlardı. Ama tam ne oluyor? niye oluyor? anlayamazdım.

C64'ün joysticki onursapci tarafından temin edilmiştir.

Tasekkur ederim TFL92  Masum. Gule gule kullan

C64 ve A500 gerisi teferruat
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Şubat 08, 2018, 07:52:55 ÖÖ »

River Raid,  Atari 2600 versiyonu ile başlayan bitirememe hikayem, Atari 800 xl ile devam etti
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2018, 09:11:17 ÖÖ Gönderen: phoenix » Logged
malik
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Şubat 08, 2018, 08:38:18 ÖÖ »

river raid. sonu var mi bilmiyorum.

Benim ilk osahip olduğum oyunlar.

Blue moon  (Çok saçma gelmişti banna)
Moon patrol.
Falcon patrol.
River raid.
Kid Grid.

Şafak sökene kadar oynamışlıgım var.

River raid'in sonuna bende varamadım.

Hileli olarak denicem.
Oğuzhan
Uzman

Belirsiz süreliğine yokum. Saygılar

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Şubat 08, 2018, 09:37:29 ÖÖ »

Blue moon
Moon patrol.
Falcon patrol.
River raid.
Kid Grid.

Prensip olarak oynayacağım oyunun içinde ya moon kelimesi olacak ya da -id veya -patrol’la bitecek diyorsun yani )))
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: