Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sega Mega Drive 2 Av Mod ve Led Mod  (Okunma Sayısı 840 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Commandate
Üye

Ruhunu Özgür Bırak O kalbine Giden yolu Bulacaktır

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 19, 2018, 23:10:21 ÖS »

Merhaba arkadaşlar bu gün mega drive avmod yapıcaz bunu standart rf modulatör kablosu ile yapıcaz.
Bu elimizdeki standart Mega Drive 2 RF Modulatör
Bundan av çıkışı alıcaz sıralama şu şekilde
soldan sağ kahve-gnd  ,mavi-ses ,sarı-Video, kırmızı-ses2
modulatör den lehimleri havya ile sökelim sonra ,elimizde boş bir plastik modulatör kutusu kalıcak üzerine 3 delik delelim buralara (Şase tos-rca soket takıcaz) soketleri taktıktan sonra kablomuzdaki video ve ses çıkışları bu soketlere lehimleyelim GND kablosu 3 soketede ortak bağlanacak.işlem bitince sağlam olması için içine bolca sıcak silikon sıkmanızı öneririm.
önemli not: bu rf modulatör lerde kronik bir sorun var gnd kablosu mega drive giren uc tarafından genelde kopuyor bendekide kopuktu bu yüzden kabloyu bir ucundan acıp içindeki gnd kablosunu cıkartım ve aynı yerden yeni kablo gecirdim ,daha öncede bu tur sorunla karşılaştım resimlerde ayrıntılı bir bicim de görünmekte.tüm kabloları kontrol ettikten sonra lehimi yaptık ardından içine silikon sıktık ve av modumuz hazır.
Led Mod : Mega drive acık mı kapalımı bilemediğimiz için Led takma ihtiyacı duydum anakart üzerine dikatlice bakarsanız ortada "LED" yazan 2 lehim noktası var biri + diğeri - burdan 6v çıkıyor lakin elimde 3v luk bir led olduğu için ordan elektrik alamadım sadece "-" yi aldım "+"ucu 3v veren bir diot tan aldım kasanın arka tarafında bir delik var ledi oraya koydum tam uydu , sega kasası asla deforme ve delme işlemi görmemiştir tüm orjinaliğini korumaktadır.çoğu versiyon da bu delik mevcut olmayanlar delik acabilir resimde nerden 6v alıcağınızı işaretledim. Mod'unuz Yüksek olsun ..

Kopuk GND oln Kablo ve Kablo Değişimi

LED MOD Resmi

Av mod Hazır

Led Mod Hazır

Finish Him !!!!!!

« Son Düzenleme: Şubat 19, 2018, 23:15:59 ÖS Gönderen: Commandate » Logged

Onurum Sadakatimdir !
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2018, 23:38:52 ÖS »

Rbg mod iyi giderdi RGB kablo  😎

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2018, 00:08:21 ÖÖ »

@commandate, md2'nin video çıkış portunda zaten hem RGB hem de composite video çıkışı var, neden RF modülatör üzerinden AV çıkış aldığını tam anlayamadım. Elinde 9-pin kablo olmadığından dolayı mı?

Commandate
Üye

Ruhunu Özgür Bırak O kalbine Giden yolu Bulacaktır

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2018, 00:28:05 ÖÖ »

@commandate, md2'nin video çıkış portunda zaten hem RGB hem de composite video çıkışı var, neden RF modülatör üzerinden AV çıkış aldığını tam anlayamadım. Elinde 9-pin kablo olmadığından dolayı mı?
Evet 9 pin kablo olmadığı için elimdeki 3pin e av mod yapıldı, tabii aliexpresste 9pin hazır compozit kablo var, biz elimizdeki ni değerlendirdik ne hikmetse aldığım her segada 3pin kablo vardı

Onurum Sadakatimdir !
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2018, 01:53:00 ÖÖ »

https://urun.n11.com/diger-aksesuar-yedek-parca/9-pin-mini-din-erkek-konnektor-P105345716

Bu konnektör ve bir UTP network kablosunu (tercihen siyah) bir SCART konnectörün ile birleştirirsen MD2 için fıstık gibi bir RGB kablon olur

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: