Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetXbox klasik ve xmagic ps2 aparat
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Xbox klasik ve xmagic ps2 aparat  (Okunma Sayısı 499 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Nisan 03, 2020, 22:45:19 ÖS »

Uzun bir süre önce aldığım ama bir türlü fırsat bulamadığım klasik Xbox'ta ps2 klavye ve fare kullanmamızı sağlayan Xmagic aparatını denedim.

Hem de Pain killer oynayarak.

Ben cihazın bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştim asla.
Çok beğendim. Çok akıcı, kesintisiz ve menü dahil olmak üzere her oyunda çalışıyor.
Emülatörler de dahil.
Xbox'ın grafikleri de Ps2'den bayağı daha güzelmiş.

Bu oyunları oynamak için retro bir pc edinmiştim ama bu setup'tan sonra hiç gerek kalmadı gibi.
 Masum
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2020, 22:46:59 ÖS Gönderen: savagery » Logged

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2020, 03:46:10 ÖÖ »

Xbox klasiğin grafik tarzını o kadar çok sevmiştim ki ve bariz ps2 den daha iyiydi. Xbox One S almama neden oldu. Ps4'e elim gitmedi. Işık yansımaları, optik etkiler çok hoşuma gidiyor oyunlarda. Xbox'ı oyüzden tekrar seçtim.

Bana ilk konsolumu hediye eden arkadaşım (Yaklaşık 12 sene önce xbox klasik vermişti) Geçen geldiğinde tekrar bana bir xbox klasik hediye etti. Hatta forumda da paylaştım. Temizledim duruyor. Kırmayı planlamıyorum ama herkes acayip amülatör cihazıdır diyor makine için. Ben orjinale olan tutkumdan dolayı şimdilik dokunmadım cihaza.

Ama emülatör halini merak ediyorum uygun olursa görsel veya bir gece sana konuk mu olsak instagramdan abi xbox klasiğin emülatör halini görmek için. Sevgiler.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2020, 08:03:22 ÖÖ »

Tabi ki Eşref. Neden olmasın?
Ben bu Xbox klasiği uzun yıllar önce bir arkadaşımdan almıştım.
Usb girişler vs mod yapmış üzerine.
Ve içi ağzına kadar silme emülatör ve rom dolu.
Gerçekten emülasyonda çok başarılı.
Bir mame emülatörü var neredeyse tüm oyunlar mevcut. Menüden videolarını görerek seçebiliyorsun filan.

Kendi oyunlarını da yüklemiş sağolsun arkadaş.
Yan Xbox One'dan daha fazla vakit geçiriyorum bununla.
Masum

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
retrocu.6
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2020, 12:14:27 ÖS »

Merhabalar. Notlarınız için teşekkürler. Xbox Classic benim de aktif olarak kullandığım bir cihaz. Güzel exclusive oyunları olmakla beraber güçlü de bir makina. Dahili genişbant modemi sayesinde halen Halo 2 oynarım XlinkKai ile. Acaba bahsettiğiniz donanımı nereden edindiniz? İnternetten bir araştırma yaptım ama sonuç bulamadım. Acaba Halo 2 Counter Strike gibi oyunlarda da çalışıyor mu, test ettiniz mi?
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2020, 13:23:46 ÖS »

Bu oyunlarda test etmedim. İlk fırsatta bakayım. Ama dediğim gibi çok büyük ihtimalle çalışacaktır.
Mame emülatöründe bile çalışıyor. Klavye ile oynayabiliyorum.

Bu bahsettiğim aparattan kısa süre önce Letgo da görmüştüm.
Bir bakın oraya.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2020, 15:49:13 ÖS »

Valla Xbox one s'i sadece güncellemek için açıyorum abi. Oyunların çok pahalı olması Gold üye olma gerekliliği çok sıkıcı ve bütçeyi zorluyor. Hadi verdik o paraları en baba oyunların bile tat vermemesinden ötürü kenarda duruyor. En son arcade oyunları yükledim xbox one s'e sonra retro pc'ye geçtim. Crt tadıyla oynıyım bari diye Gamepass, ea acceses üyeliklerimde var oyunları kurup kurup siliyorum Kahkaha Bir Fallout 4 çok oynadım. Destiny biraz takıldım. Anthem dayanamadım Kahkaha (Sıkıldım) Alien: Isolation deliler gibi bekledim çıktı indirdim bu kadar kolostrofobik bir oyun olamaz daraldım para verdim diye oynadım dayanamadım maksimum 2 saat oynayıp sildim. Bir tek oynamak istediğim Fallout 76 var oda 230 tl artı gold alacaksın felan Kahkaha bekliyor öyle cihaz. Satmayı da düşünmüyorum. Eskiler hakikatten daha bir oyun. Bu kadar kaliteli grafikler oynanabilirliklere rağmen oyunların sarmaması enteresan. Misal birazdan c64 turnuvsına katılacağım daha heyecanlı Kahkaha
« Son Düzenleme: Nisan 04, 2020, 15:54:40 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: