Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıUzantısı ".pac" Olan Dosyalarını Çıkartmak / Dönüştürmek (Bilen?)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Uzantısı ".pac" Olan Dosyalarını Çıkartmak / Dönüştürmek (Bilen?)  (Okunma Sayısı 779 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knighTeen87
Üye3

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 09, 2018, 13:45:28 ÖS »

Arkadaşlar merhaba,

Birkaç ay önce Gamecube için Captain Tsubasa: Ougon Sedai No Chousen'i almıştım orijinal olarak. Oyunu da kısa süre önce bitirdim. Müzikleri de çok hoşuma gitti. Youtube'daki iğrenç kalitedeki videolardan müzikleri kesmek yerine kendim oyunun CD'sinden rip'ledim ve ".pac" uzantılı dosyalar çıktı önüme.

Bir hayli araştırdım bu dosyalarını nasıl mp3 ya da Wave gibi standart ses dosyalarına dönüştürebileceğimi, keza daha önce PSF ya da pek çok farklı uzantıda dosyayı dönüştürmeyi başarmışlığım var. Fakat başaramadım ve internette birkaç yabancı sitede paylaşınca fark ettim ki .pac dosyaları ses formatı değil paket formatıymış. Tıpkı .mkv gibi. Ama ne yaptıysam da dosyaları extract etmeyi başaramadım.

Aranızda nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilecek olan birileri var mı? .pac dosyalarını bir extract edebilsem gerisini mutlaka hallederim.

Dosyaları incelemek isterseniz de şuraya yükledim: [urlhttps://mega.nz/#!2U5QVKqa!aDG0XPp5bcMiAP6wYKpEQr09eyj3IJoj0Foavfe BhOI[/url]
« Son Düzenleme: Mart 09, 2018, 20:19:25 ÖS Gönderen: knighTeen87 » Logged

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2018, 14:09:34 ÖS »

https://sourceforge.net/projects/dragonunpacker/

Böyle bir uygulama var. Belki işinize yarar

aNNaTaR
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2018, 19:08:43 ÖS »

7zip'i deneyin Verdiğiniz bağlantı şifre istiyor.
knighTeen87
Üye3

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2018, 20:19:55 ÖS »

7zip'i deneyin Verdiğiniz bağlantı şifre istiyor.

Linki denedim şimdi fakat 7-zip ve Dragon Unpacker işe yaramıyor ne yazı ki

atariManyagi
Üye2

Oyun Manyağı bir Dinozor (Yukarıdaki Resim)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2018, 17:00:14 ÖS »

Arkadaşlar merhaba,

Birkaç ay önce Gamecube için Captain Tsubasa: Ougon Sedai No Chousen'i almıştım orijinal olarak. Oyunu da kısa süre önce bitirdim. Müzikleri de çok hoşuma gitti. Youtube'daki iğrenç kalitedeki videolardan müzikleri kesmek yerine kendim oyunun CD'sinden rip'ledim ve ".pac" uzantılı dosyalar çıktı önüme.

Bir hayli araştırdım bu dosyalarını nasıl mp3 ya da Wave gibi standart ses dosyalarına dönüştürebileceğimi, keza daha önce PSF ya da pek çok farklı uzantıda dosyayı dönüştürmeyi başarmışlığım var. Fakat başaramadım ve internette birkaç yabancı sitede paylaşınca fark ettim ki .pac dosyaları ses formatı değil paket formatıymış. Tıpkı .mkv gibi. Ama ne yaptıysam da dosyaları extract etmeyi başaramadım.

Aranızda nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilecek olan birileri var mı? .pac dosyalarını bir extract edebilsem gerisini mutlaka hallederim.

Dosyaları incelemek isterseniz de şuraya yükledim: https://mega.nz/#!2U5QVKqa!aDG0XPp5bcMiAP6wYKpEQr09eyj3IJoj0Foavfe BhOI
@knighTeen87,
Senin İçin .PAC Dosalarını Çıkartmak İçin Değil de Oynatmak İçin Bir Winamp Eklentisi Buldum: SBStudio PAC Player.
Eklenti Adresi:
SBStudio PAC Player
Winamp İçin:
WinAmp
NOT: Bu Eklenti İçin Bilgisayarında Önceden Winamp'in Yüklü Olması Lazım.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2018, 17:03:25 ÖS Gönderen: atariManyagi » Logged

DS Oyun Kriterlerim:
1- Kutulu,Kitapçıklı Olacak
2- Oyun Kutusundaki ve Kartın Ön Yüzündeki Görseller Aynı Olacak. (Bu Kararı Ben Oyun Seçtikten sonra verdim)
3- İçerisinde varsa GBA Game Pak Portuna Takılan Oyun ile İlgili Aparat Bulunacak.
4- Bulmaca, Yarış, Müzik veya Spor Tarzı Olacak.
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2018, 23:40:56 ÖS »

Crossepac .pac dosyaları üreten bir programmış. Ama baya eski. Winrar .pac'ları açıyormuş. Crossepac diye aratıp inceleyebilirsiniz.

https://www.file-extensions.org/pac-file-extension-crossepac-archive-file

Use the brute force, Luke
knighTeen87
Üye3

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2018, 13:55:27 ÖS »

@knighTeen87,
Senin İçin .PAC Dosalarını Çıkartmak İçin Değil de Oynatmak İçin Bir Winamp Eklentisi Buldum: SBStudio PAC Player.
Eklenti Adresi:
SBStudio PAC Player
Winamp İçin:
WinAmp
NOT: Bu Eklenti İçin Bilgisayarında Önceden Winamp'in Yüklü Olması Lazım.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Akşam evde deneyeceğim. Gerçi daha önce 2 farklı plugin denedim pac dosyaları için ama sonuç alamadım. İnşallah seninki faydalı olur

Crossepac .pac dosyaları üreten bir programmış. Ama baya eski. Winrar .pac'ları açıyormuş. Crossepac diye aratıp inceleyebilirsiniz.

https://www.file-extensions.org/pac-file-extension-crossepac-archive-file

Valla hem rar hem de 7zip'i denedim ama sonuç alamadım hocam. Saol gene de yardımcı olduğun için

atariManyagi
Üye2

Oyun Manyağı bir Dinozor (Yukarıdaki Resim)

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2018, 12:29:37 ÖS »

Winamp ile İlgili Olarak Windows Media Player veya Media Player Classic gibi bazı Medya Oynatıcıları Bazı Ses ve Video Dosyalarını ve Medya Paketi Dosyalarını Açamaz. Winamp ise Ses ve/veya Video Codecleri (Şifre Kırıcı Eklentileri - Decoder Plugin) ile NSF, PSF, SID, OGG, 2SF, FLAC, MOD, RM, XM gibi uzantılı ses dosyaları ve MKV, FLV gibi Uzantılı Video Dosyalarını Açmak İçin Kullanılır. Ben Bu Dosyalarda ya Emülatörü ya da Winamp'i Kullanırım.

DS Oyun Kriterlerim:
1- Kutulu,Kitapçıklı Olacak
2- Oyun Kutusundaki ve Kartın Ön Yüzündeki Görseller Aynı Olacak. (Bu Kararı Ben Oyun Seçtikten sonra verdim)
3- İçerisinde varsa GBA Game Pak Portuna Takılan Oyun ile İlgili Aparat Bulunacak.
4- Bulmaca, Yarış, Müzik veya Spor Tarzı Olacak.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: