Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Capcom CPS1 - Ghouls'n Ghosts  (Okunma Sayısı 1300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« : Mart 09, 2018, 19:03:43 ÖS »

Ghouls'n Ghosts Capcom CPS1 aracade sisteminde Ghosts'n Goblins'in devamı olarak yayınlanmış efsanevi bir oyundur.

İlk yayınlandığı 1988 senesinden sonra arcade lerde CPS1 sistemindeki yenilenen donanım platformunda yeniden yayınlanmış ve Street Fighter II: Hyper Fighting gibi CPS1 sisteminin son dönem oyunları gibi CPS-B-21 PPU çipi ile çalışan versiyonu (Resale versiyon olarak da bilinir) ile yeniden arcade'lere çıkmıştır.

Ben de elimdeki yedek parçaları bir araya getirdim ve son olarak uygun bir CPS1 C-board'Unu internette iletişime geçtiğim bir elemandan çok uygun fiyata temin ederek Ghouls'n Ghosts'umu kendim yaptım

Bu konbinasyondaki CPS1 sistemini gerekli EPROM'ları ve GAL'leri programlayarak istediğiniz hemen her CPS1 oyununa çevirmeniz mümkün. Ancak ben bu sistemi Darksoft'un CPS1 multi sistemi çıkana kadar saklamayı planlıyorum...

Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2018, 19:18:18 ÖS »

cadmium sarısı, van dyke kahvesi, prusya mavisi, titanyum beyazı, parlak kırmızı, koyu sienna, gece siyahı ve benzer firca darbelerinle kendi tablonu kendin yapıyorsun YAVUZG ustad Tebrikler
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2018, 20:09:51 ÖS »

Evime bir gün bir kabin yaptırmabilirsem. 1 Ghosts'n Goblins 2 de Ghouls'n Ghosts olurdu. Harika bir oyun.

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 09, 2018, 21:40:28 ÖS »

Kendin pişir kendin ye tadında olmuş
Eline sağlık üstad
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2018, 22:14:45 ÖS »

Kendin pişir kendin ye tadında olmuş
Eline sağlık üstad

Aslında biraz öyle oldu

91634B Model B-board ve 92631C model C-board kullandığında hemen her CPS1 oyununa sahip olabiliyorsun zira bu kombinasyon (model numaralarının başlangıcından da anlaşıldığı gibi) 1991-1992 senelerinden sonra Capcom'un CPS1 platformunda ürettiği son donanım.

Hemen her eski oyunun da Japonya'da "re-sale" adını verdiği bir versiyonunu çıkartmışlar bu kombinasyonda.

Bu sebeple aslında Ghouls'n Ghosts'un orijinal versiyonu bu, yani "Daimakaimura"

Japon versiyonu çok kazık ama...  

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 10, 2018, 01:31:13 ÖÖ »

Yapı marketlerde satılan bir tarafı yapışkanlı olan süngerden koruyucu kesip PCB'yi temizledim, etiketler de hazırlandı, kartın eli yüzü düzgün oldu. Bu şekilde mini Ghouls'n Ghosts (Daimakaimura) "conversion" projemiz de tamamlandı... 

Bu arada Çin'den aldığım C-Board PCB'sini temizlerken orijinalde hangi oyun için kullanılmış olduğunu da anlamış olduk

CloseOver
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2018, 02:31:31 ÖÖ »

Ben bu oyunu hiç oynamamıştım. (vurmayın) Wii u'ya yeni retroarch emülatörü kurmuştum, sizin konuyu görünce bir açıp baktım çok zevkliymiş. İlk fırsatta bitireceğim.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 10, 2018, 09:14:16 ÖÖ »

Ben bu oyunu hiç oynamamıştım. (vurmayın) Wii u'ya yeni retroarch emülatörü kurmuştum, sizin konuyu görünce bir açıp baktım çok zevkliymiş. İlk fırsatta bitireceğim.

Yok canım vurmayız

Aslında Ghouls'n Ghosts Capcom'un bir çok sistemde port edilmiş olan popüler bir franchise'ı.

SNES (Super Ghouls'n Ghosts), Mega Drive, Master system, PC Engine, Amiga, Atari ST v.s.

Ancak en iyi portun Sharp x68000 versiyonu olduğu söylenir. Muhtemel oyunun zaten arcade versiyonunun geliştirilmesinde kullanılan zamanın efsane workstation'ı olduğundandır (Ben videosunu gördüm sadece arcade'in aynısı diyebilirim)

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mart 11, 2018, 14:14:03 ÖS »

İlk fırsatta olmasa da, muhtemelen 500.cü fırsatta belki bitirirsin
Kendisi bugüne kadar en çok küfür edip oynadığım zorlukta bir oyun olup efsanedir

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
onursapci
Üye4

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 11, 2018, 22:54:48 ÖS »

Ben bitiremeyecegime kanaat getirdikten sonra artik bu eziyete son vermek icin yillar sonra hic sevmedigim birsey ama dayanamadim youtubeden bitirebilen birinden izledim .sonu guzel soylemeyeyim 
« Son Düzenleme: Mart 11, 2018, 22:56:25 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Mart 11, 2018, 23:34:18 ÖS »

Ölmeden sonunu görebilecek miyim acaba şifresiz tabi

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mart 12, 2018, 00:32:45 ÖÖ »

Jetonu bol kullanırsanız bitiremeyeceğiniz oyun yok Hele de emülasyonsa save state de büyük kolaylık

Tabii üç kağıta girmeyip oyunda kendini geliştirmeye çalışmak daha zevkli

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
CloseOver
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 12, 2018, 17:21:02 ÖS »

İlk fırsatta olmasa da, muhtemelen 500.cü fırsatta belki bitirirsin
Kendisi bugüne kadar en çok küfür edip oynadığım zorlukta bir oyun olup efsanedir

Hocam 1-2 saat falan oynadım çok az ilerleyebildim save aldım bıraktım orada, inanılmaz zormuş gerçekten. İnsanı çıldırtır. Souls serisine zor diyenlere bunu oynatmak lazım aslında.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mart 14, 2018, 10:28:52 ÖÖ »

Daimakaimura'nın x68000, PC Engine SuperGraFX sürümleri de çok pahalı ama efsanevi bir oyun kesinlikle...

hekimoglu78
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mart 14, 2018, 20:25:59 ÖS »

Müziğide harikadır

Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz !
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: