Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)[PROJE]Capcom Mini Cute Candy Cabinet İmalat
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: [PROJE]Capcom Mini Cute Candy Cabinet İmalat  (Okunma Sayısı 39789 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Mart 07, 2019, 19:27:26 ÖS »

Jeton kutusu ve takılı olduğu iç kapak da bitti bugün

BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Mart 07, 2019, 21:17:11 ÖS »

Genel hatlar ortaya çıkınca hak verdim, gerçekten pek bir şirin olacak

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Nisan 05, 2019, 22:10:51 ÖS »

Selamlar millet.
Genel olarak kabin bitti sayılır. Sırada ufak tefek dokunuşlar var

evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Nisan 05, 2019, 22:20:48 ÖS »

Eline emeğine sağlık Yunus
Fabrikasyon gibi olmuş
Bitince harika olacak
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Nisan 05, 2019, 22:44:57 ÖS »

Müthiş! Parçaların detayı, imalatının ne kadar zaman ve emek aldığını gösteriyor.

Boyaya girmeye hazır mı artık?

Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Nisan 05, 2019, 22:51:04 ÖS »

Eline emeğine sağlık Yunus
Fabrikasyon gibi olmuş
Bitince harika olacak

Teşekkür ederim. İnşallah bitecek. Beni de bitirdi gerçi

Müthiş! Parçaların detayı, imalatının ne kadar zaman ve emek aldığını gösteriyor.

Boyaya girmeye hazır mı artık?

Abi teşekkür ederim. Boya olayına daha çok var. Kabini tamamen çalışır halde eksiksiz görmeden boya işine girmeyeceğim. Boyadan sonra hata farkedersem sıkıntı büyük olur

Bazı eksiklikleri tamamlamam gerekiyor hala

1- En önemli kısım ön taraftaki Radüslü aleksi bükümü. Bunun için tekrardan bir kalıp yapmam gerekiyor
2- Speakerlerin montajı.( Resimler ve verilen ölçülere göre çizim yaptığım için bu kısmı atlamışım nasıl olduysa. Metal parçaya dışardan görünmeden hoparlör montajı biraz uğraştıracak. Bazı fikirlerim var ama göreceğiz bakalım )
3-  Kilit mekanizması, tekerler vs. gibi ıvır zıvırın hallolması.
4- En sevdiğin kısım Bezel hazırlama abi Kahkaha . Şimdilik senin yöntem ile çözeceğim ama onun için de ahşaptan bir kalıp yapıp, fiber döküm yapmayı düşünüyorum. Ticari bir proje olacağı için profesyonel çözümler lazım olacak.

Aslında şimdilik çok iyi gidiyorum. Henüz bir hata çıkmadı çizimlerde, sadece yukarda belirttiğim bir hususu atlamışım gibi.

Tam emin olmamak ile beraber bir ay içerisinde; herşeyi ile biter diye düşünüyorum
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Nisan 06, 2019, 00:02:38 ÖÖ »

Evet, dışarıdan göründüğü gibi değil tabii ki, anlattığın detaylar (en iyi ihtimalle ) senin bir ay daha canına okuyacak gibi gözüküyor...

Neyse, bittiği halini görmeye sabırsızlanıyorum (muhtemel sen de )

kolay gelsin

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Nisan 06, 2019, 11:27:28 ÖÖ »

Yunus kardesim tebrik ediyorum çok iyi gidiyorsun, Sonunda boyle bir şey çikacagina eminim cok guzel tatli şirin bir kabin olcak...
Daha once yazmis olabilirsin ama, kacirmisim galiba sistem olarak  ne duşunuyorsun blg jamma Mame v.s ..Bircok emulatöru calistiran bir altyapi kurmak da cok guzel olur ticari acidan...

« Son Düzenleme: Nisan 06, 2019, 12:42:42 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Nisan 06, 2019, 12:53:43 ÖS »

@Heroman Teşekkür ederim

Ben orijinal amma tesisatı ile bırakmayı düşünüyorum. Alanlar istedikleri gibi değiştirebilirler tabi ki
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Nisan 06, 2019, 13:12:23 ÖS »

Bence evdeki İçişleri bakani bile,bu yer kaplamayan şirin kabine hayır diyemicek, alıcısi bol olur inşallah..el yapımı göz nuru ..
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Nisan 08, 2019, 19:11:48 ÖS »

Speaker koruması için tel örgüler kullandım. Direk kaynaklamak çok hoş olmaz diye düşündüm. Basit bir kalıp yaparak tel üzerinde 2mm ilk bir yükselti oluşturdum. Bu şekilde daha güzel oldu sankim

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Nisan 08, 2019, 22:08:19 ÖS »

Abi o hoparlör ızgaralarının kaynaklanması gerektiğine eminmisin? Orijinaline bakınca bana sanki arkadan vidalanan parçalarmış geldi zira ön panel boyasıyla bunların boyası farklı gibi, ne dersin?

Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Nisan 08, 2019, 23:55:57 ÖS »

Abi o hoparlör ızgaralarının kaynaklanması gerektiğine eminmisin? Orijinaline bakınca bana sanki arkadan vidalanan parçalarmış geldi zira ön panel boyasıyla bunların boyası farklı gibi, ne dersin?

Abi yok haklısın, normalde Kaynak saplamalar ile vidalanıyor. Fakat ben o kısmı düşünmeden montaj yaptığım için şimdilik mecburen kaynak yaptım . Uzun vadede aynen dediğin gibi olacak abi
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Kasım 03, 2019, 07:44:52 ÖÖ »

Herkese selamlar

Biliyorum çok uzun zaman geçti üzerinden ama sonunda projeyi tamamladım diyebilirim.

Kabinin boya işleri bitti. Sadece parçaları yerine yerleştirip toplama kaldı. Zannedersem bir kaç güne kabin çalışır vaziyete geçecektir.

Resimleri inceleyiniz lütfen. Jeton geri iade tuşunun çalışması ile alakalı bir adet de video yayınladım.

https://www.youtube.com/watch?v=Bt46Mzu3E54
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Kasım 03, 2019, 09:19:54 ÖÖ »

eline saglik super olmus hursit 👏👏👌👍

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: