Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: NeoGeo CD - Adaptör Çözümü  (Okunma Sayısı 1062 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 23, 2018, 14:11:28 ÖS »

NeoGeo CD oyun konsolunun en sıkıntılı yönlerinden bir tanesi, adaptör soketinin alışıldığın dışında bir yapıda olmasıdır. NeoGeo CD bulsanız bile adaptörünü bulmak ciddi anlamda güç. Soketi internette çok araştırmama rağmen, isminin ne olduğunu bulamadım. Bir sitede IEC Mini olarak adlandırıldığını gördüm ama ulaşabileceğim çevrede ne yazık ki soketi gören olmamıştı. Facebook'da sorayım dedim...İlginç bir şekilde bir iki arkadaşımız soketi kullanan adaptörler gördüklerini hatta yollayabileceklerini söylediler. Bunlardan biri de Aykiri1 (Ozan) arkadaşımızdı. İşin ilginci Ozan'ın sahip olduğu adaptör 12v ve 5v sağlaması nedeniyle NeoGeo CD için çok uygundu da. Normalde NeoGeo CD 10v ve 5v ile çalışıyor olsa da herkes, 12v'un hiç sorun çıkartmadan kullanılacağını söylüyordu... Ozan'dan gelen adaptörün çıkış voltajını ölçtüğümde NeoGeo CD'ye uygun olması için sadece 5v ve Toprak (GND) yerlerini değiştirmem gerektiğini fark ettim. Değiştirip, çalıştırdığımda NeoGeo CD sorunsuzca çalıştı...

Eğer günün birinde NeoGeo CD için adaptör ararsanız, ikinci el sitelerine, bit pazarlarına iyi bakın derim. Aşağıdaki fotoğraftaki sokete sahip adaptör görürseniz de lütfen haber veriniz. Aykiri1'e hediye ettiği adaptör için çok teşekkür ederim.

Basit bir konuyu bu kadar nasıl uzun anlattım bilmiyorum Fotoğraflar aşağıdadır.

* neogeocd.jpg (242.08 KB, 1241x1068 - Görüntüleme: 448 kez.)

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: