Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPlanlı eskitmeyi çok yanlış anlamış kara liste markalar
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Planlı eskitmeyi çok yanlış anlamış kara liste markalar  (Okunma Sayısı 8394 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 08, 2018, 20:30:28 ÖS »

Evet başlık ortada, son 1-2 sene içinde bir kaç aylık aletleri çöpe atınca böyle bir başlık açmayı uygun gördüm. Bundan sonra kendimce ucuz ürün almama kararı aldım, aslında kullanım ömrüyle kıyaslayınca ucuz ürün pahalıya geliyor.
Bir çin atasözü "Ucuz ürün alacak kadar zengin değilim" der, çok doğru.

1- Jwin ses sistemi
2- Tigoes klavye
3- Platoon mouse ve klavye
4- Sinbo tost makinası ve el blenderi
5- Vestel çamaşır makinası

Özellikle bilgisayarla ilgili değil ama Sinbo, atıyorum ben Sinbo fabrikasında mühendis olsam bana sorsalar nerde çalışıyosun diye, Sinbo'da mühendisim demeye utanırım. Cgtr'de ürettiğiniz kasalar elektronik devreler emin olun simbodan daha kaliteli. El blenderi yapmış adamlar ortadan ek yerinden çıktı, içini inceledim Solidworks terk elemana çizdirmişler. Bir yere vida koymuşlar vidayı yaklaşık tornavidaya 45 derece açı vererek sıkıyorsunuz önünde parça var. Bakalit olması gerekirken plastik Tost makinası yapmışlar ısınınca üstü yumuşacık oluyor.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2018, 20:45:27 ÖS »

Ben de bu tür ev aletleri konusunda tutucuyum, itiraz edenler veya farklı tecrübeye sahip olanlar olabilir ancak BOSCH diyorum. Evin tüm beyaz eşyası (ve garajdaki el aletlerim) BOSCH

Öğrenciyken annemin aldığı buzdolabını bu eve taşınıorken (2-3 sene önce) hediye etmiştik ihtiyaç sahibi birisine (20+ senelikdi ve tamir görmemişti).

Öte yandan Arzum çay kahve makinesi 1 sene yaşadı. İçini açıp tamir ederim belki dedim, yok artık dedirtecek şekilde bir arızası vardı (içi erimişti). Direk çöp... Rafa kaldırdığımız BOSCH su ısıtıcısına geri döndük

Yanlış anlaşılmasın amacım BOSCH reklamı yapmak değil ancak @HkRecai'nin tecrübelerine ve yorumuna tamamen katıldığımı belirtmek için yazdım.

Az daha pahalı olsun ama sağlam olsun diyorsanız BOSCH derim

BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2018, 21:23:48 ÖS »

Sinbo'dan daha beter bir marka var Premier!!! Adamlar direk çöp üretiyor, arkanıza bakmadan kaçın.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2018, 21:24:41 ÖS »

Teşekkürler abi bende bu markaya daha dikkat edeceğim. Şuan için Buzdolabım ve elektrikli tornavidam BOSCH daha yeni sayılırlar.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
TFL92
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2018, 22:20:05 ÖS »

Premier süperdir. Blender almıştım. İçindeki motorun yağı sızıp çırptığım krem şantiye lezzet katmaya çalışmıştı. 
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2018, 10:22:39 ÖÖ »

Conti marka blender seti almıştık. Daha ikinci günü motoru yanmıştı.
Sözde Bilecik'te bir servis ayarlamışlar. Servis değil gelen ürünleri merkeze göndermek için ayarlanmış bir aracıymış.
Neyse servis aracılığıyla tüm seti gönderdik.
2 ay kadar geçip ümidimi kestikten sonra yeni bir set gelmişti.

Sinbo da kullandım/kullanıyorum.
Benim aldığım ürünler fiyat/kalite performans olarak kötü sayılmazlar.
Ürün sonrası desteklerinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Kayınpedere kıyma makinesi almıştık. Kurban bayramında nerdeyse bir koca hayvanın tüm işini gördü. Haliyle makine pert oldu. Servise götürünce değişim yapmışlar. Bence kullanıcı hatası. Arada sırada 2 kilo et işlemek için yapılmış bir makineye 3 günde çok fazla yük bindirip bozduk. Ama yine de değişim yapmışlar.

Espresso makinemi(hala kullanıyorum) servise gönderdiğimde bir aparatını geri göndermemişlerdi. Aradım şu aparatı eksik göndermişsiniz diye. Yanına ekstra aparat da ekleyip gönderdiler.
(Aslında servise göndermeme de gerek yokmuş. Süt köpürtme aparatını iyice temizlemediğim için tıkanıklık yapmış. Bir kere daha aynı sorunu çıkartınca anladım, sorunu toplu iğne ile çözdüm Kahkaha )

Migros'dan tost makinesi almıştım. Migros kendi markasını bastırmış.
Ama Sinbo üretimi. Bir müddet sonra ısı gösterge ışıgında sorun çıktı. Ama bu şekilde kullanılabiliyor. O yüzden servise göndermedim.

Şimdiye kadar kullandığım Sinbo ürünleri çok kaliteli değildi ama verdiğim fiyata değdiğini düşünüyorum.
Ayrıca ürün sonrası destekde de hiç sorun yaşamadım.
Hatta başka servislerle yaşadığım sorunları düşünürsem.
Destek konusunda A kaliteler diyebilirim.
Ayrıca ürünler için evden teslim alma kargo hizmetleri de var.

Buzdoladı Profilo. Elektrik tüketimi haricinde bir sorunu yok. Aldığımız zaman A enerjileri çok çok pahalıydı o yüzden B almıştım.

Bulaşık makinesi Beko. Çok şatafatlı değil 3 programlı. Geçenlerde su boşaltma aksamında sorun çıkmıştı. İttire kaktıra o sorunu çözdük. Şu anda çalışıyor. Bulaşıkları temiz çıkartıyor.

Çamaşır makinesi Hotpoint/Ariston. (Gayet iyi çalışıyor)

Evde 2 TV var LG, sorunsuz çalışıyor.

Benim barışık olmadığım, ısınamadığım marka Vestel. Şimdiye kadar hiç Vestel marka bir şey almadım.

Her zaman bilindik kaliteli markaları tercih etmek lazım.
Ama bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor, farklı markalara yöneldiğim oluyor.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2018, 10:27:37 ÖÖ Gönderen: cdemir » Logged

june8efe
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2018, 10:54:31 ÖÖ »

20 yıldır kullandığım rotring tikky 0,7 birinci seri hiç sorunsuz çalışıyor.
yaklaşık 5 senedir rotring tikky 0,3 üçüncü seri kalem yine sorunsuz çalışıyor. zaman zaman satın aldığım ucuz mekanik kalemler hep sorun çıkarttı. mekanik kalemde rotring ve tombow en iyisi.

ayrıca telefon şarj kablolarıda herkesin genel derdi. bu şarj kablolarınıda akıllı saatlerdeki gibi mıknatıslı yapsalar çok iyi olacak

Geliştirme kartları: Raspberry Pi2, Arduino Uno R3
El konsolları: Ngage,DS Lite,Nintendo 3DS cfw
Tv konsolları: PS1, Hdd'li fat PS2, Wii (Softmod'lu), Xbox360 slim rgh, PS4 Slim
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2018, 11:08:47 ÖÖ »

Buyrun birçok kişi şikayet etmiş, Bu sinbonun sahtesi mi var acaba piyasada.

https://www.sikayetvar.com/sinbo/plastik/tost-makinesi
CM
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2018, 11:59:00 ÖÖ »

Ben 3 sene önce paraya kıyıp 250TL' ye Korkmaz' ın demir döküm plakalı bir tost makinesini aldım, 3. ay bozuldu, servise verdim (servis demeye bin şahit ister), 2 ayda zor geldi, sonra 3 ay sonra yine bozuldu, yine gönderdim 3 ay ses gelmedi, sonra servisi aradım, ne makinesi bizde öyle bir cihaz yok dediler. Tost makinesi kayboldu, yazmadığım yer kalmadı hiçbir sonuç alamadım.

Migros' dan 30TL' ye yukardakine benzer bir tost makinesi aldım, 3-4 ayda bir atıp yenisini alıyorum, şimdiye kadar hiçbiri bozulmadı, sadece plakaları eskidi. Hatta en son Migros' da kampanya yapmışlar, 2 tane tost makinesini 3TL' ye aldım, hala kullanıyorum.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Temmuz 09, 2018, 13:02:28 ÖS »

olabildiğince yerli ve kaliteli ürünler almaya çalışıyorum tost makinesi değiştirmekten strese girmiş biri olarak kesin çözümü bu şekilde yaptım kusursuz ve mükemmel

mrmojorisin
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2018, 13:27:17 ÖS »

Tost makinası ve kettle'ı Tefal almıştık. 13 sene kullandıktan sonra kettle seviye göstergesinden çok hafif su kaçırıyordu. Tost makinasında bi sıkıntı yoktu kullanım kaynaklı teflon'unda çizilmeler olunca gene tefal aldık. Bakalım yeni aldıklarımız ne kadar dayanacak.
Mutfak aletlerinden pek anlamam ama tencere, tava, blender falan ya tefal ya da braun almışız zamanında. Yıllardır sorunsuz çalışıyorlar.
Bu tarz aletler birazda şans işi gerçi.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2018, 13:41:14 ÖS »

Buyrun birçok kişi şikayet etmiş, Bu sinbonun sahtesi mi var acaba piyasada.

https://www.sikayetvar.com/sinbo/plastik/tost-makinesi

Sahtesi yoktur sanırım.

Yüksek ihtimal üretim hatası..

Benim yazdklarım yanlış anlaşılmasın. Ben genelleme yapmak için yazmamıştım.
Benim aldığım sinbo ürünlerinde öyle aşırı sorun yaşamadım. Onu belirtmek için yazmıştım..  Yanlız bana mı denk geldi bilmiyorım ama ürün sonrası destekte de sorun yaşamadım. Gayet hızlı çözüm ürettiler.

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 09, 2018, 13:46:38 ÖS »

Korkmaz kıyma makinesi, zayıf çıktı, sanırım bozuldu. Samsung çok tercih ediliyor ama hala pek güvenmiyorum, kendileriyle çokça vakit geçirdiğimiz lg samsung servisi tanıdığımız var, lg şirketi müşteriyi ciddiye alıyor, samsung başından atmaya çalışıyor, samsung'un böyle ciddi bir sıkıntısı var. Ariston çamaşır makinesi ve buzdolabı 10+ yıldır sorunsuz, ciddi sağlam olduklarını düşünüyorum. yanlız buzdolabı ilk günden beri gürültülü. Siemens en ucuzundan bulaşık makinesi, birkaç tane var galiba, 6 yılı geçti galiba hiç sorun çıkmadı. Philips, lg hatırladığım her şeyleri sorunsuz, uzun ömürlü. Yıllardır mümkün olduğunca philips tercih ederiz. İki istisna: arkadaşın philips tv uydu kanal geçişleri inanılmaz yavaş, philips çok amaçlı erkek grooming kit (türkçesi ne bunun?) 2-3 yılda hem kesim hem pil performansı çok düştü, sakallar sert geldi herhalde. Birde bosch tercih edenler için bilgi, bosch, siemens ve bir marka daha, üçü aynı üretim bandından çıkıyor biliyorum, manisa organize sanayi ile yakın olduğumuz için duymuş olabilirim

Use the brute force, Luke
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Temmuz 09, 2018, 13:53:56 ÖS »

Başlk küçük ev aletleri değerlendirmeye dönüşmüş ben de bir katkıda bulunayım. Küçük ev aletlerini mümkün olduğu kadar Homend almaya çalışyorum, Türk markası ve malzeme kalitesi rakiplerine göre çok iyi. Aldığım ürünlerden hiçbirinde sorun yaşamadım.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Temmuz 09, 2018, 13:54:53 ÖS »

14-15 senelik vestel buzdolabı ve tv sorunsuz çalışıyor. Sinbo tost makinesi ve türk kahvesi makinesi sorunsuz. kahve makinesi 2,5 yıllık, tost makinesi sinbonun 7 senelik. sinbo ve vestel yetkili servisleri ilgililer. hatta sinbo bazen direkt değişim sağlıyor. açıkcası ben şansa denk gelen kötü mal ve bazı ürünlerinin iyi bazı ürünlerinin kötü olduğunu düşünüyorum. hiç el blenderı almadık mesela onun için sinbo tercih etmem fakat ürüne göre mal almak en iyisi. işyerim ve evim de toplam 3 tane 12 bin btu luk kumtel daylux klima var. ve daikin servisi ilgilendiği için ve ucuz olduğu için tercih ettim. onlarda sorunsuz ve sıkıntısız. önemli olan servisinin iyi olması gerektiğini düşünüyorum. teknoloji malları içinde ise en berbat dark marka! 2 ürün aldım birisi bozuk çıktı diğeri 3 ayda bozuldu. yapı itibariyle bozulmaması gereken ürünlerdi. ama çamaşır makinesi gibi hareketli motoru olan bir üründe bosch yine vazgeçilmez.

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: