Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetSony DSC-HX90V Fotoğraf Makinası
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sony DSC-HX90V Fotoğraf Makinası  (Okunma Sayısı 301 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Temmuz 11, 2018, 15:44:32 ÖS »

Kızım selfie özelliği olduğu ve 1080P video başarılı çektiği için Sony DSC-HX90V fotoğraf makinası istedi. Fotoğraf makinasından pek anlmama ve belki bu makina konusunda bilgisi olan vardır diye foruma sorayım dedim... Deneyimi olan var mı? Nereden alınır? Neye dikkat etmeli?

teşekkürler

Komodorcu
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2018, 16:51:44 ÖS »

Almak istediğiniz makine üst seviye kompakt bir makine doğal olarak fiyatı biraz yüksek. İstanbul'da oturuyorsanız Hayyam pasajını bir gezmenizi ve fiyat almanızı öneririm.
integer
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2018, 22:28:33 ÖS »

nikon a900x düşük ışık şartladında ve gece çekimlerinde daha iyi sanki.
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2018, 12:36:36 ÖS »

integer haklısınız. Ama fiyat olarak aralarında oldukça fark var. A900x fiyat seviyesine çıkabilecek olsam Sony'nin RX100 serisi aslında en iyi tercih gibi duruyor. (Şu anda HX90V- 1700TL civarına bulunabiliyor... A900x'in en ucuz fiyatı 2300TL'lerde...)

HkRecai
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2018, 13:38:42 ÖS »

Kızınızın yaşını bilmiyorun ama objektif kısmı dışarıda odak yapan fotoğraf makinasının çocuklar için daha kısa ömürlü olacağını söyleyebilirim, kendi kızımdan biliyorum, tutarken hassas olan objektif kısmından tutuyorlar, kısa zamanda ya odaklama yapmayabilir yada girip çıkan kısımlara pislik dolabilir. Su altında da çekim yapan fotoğraf makinaları var, objektif içerde oluyor, bende eski bir model olan Canon PowerShot D10 var ama şu modeli son zamanlarda gözüme kestirdim.

Fujifilm Finepix Xp130

LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2018, 14:08:11 ÖS »

Kızım dediğime bakmayın, 14 yaşında...Çok ufak değil... Vlog kamerası ve selfie için istediğinden Sony DSC-HX90V siparişi verdik. Tavsiye ettiğiniz kameraya bende bakmıştım bu arada - bakmayın kızıma diye aldığıma, pratik ufak bir kamerayla bende daha çok retro video paylaşabilir hale geleceğim diye düşünüyorum... Hayırılısı...

spunky
Üye4

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2018, 15:15:47 ÖS »

Biraz geç girdim konuya ama aldığınız kamera 14 yaşında birinin isteyeceği her şeyi yapar hatta fazlasını da yapar. Sony son dönemde tüm kamera piyasasını tokatlamaya başladı zaten.

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2018, 15:42:08 ÖS »

@LW3D

Baktım da gayet güzel bir fotoğraf makinesiymiş, alasım geldi, son anda vazgeçtim

Aslında ben Sony RX100-V ve a6300'ü takip ediyorum, uygun fiyata yakalarım belki diye ama dolar da habire yükseliyor. Beklerken RX100-Mark VI da çıkmış zaten, belki V'in fiyatı düşer ya da a6300'ün yeni bir modeli çıkar.
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2018, 21:18:14 ÖS »

Teşekkürler Spunky... aynen fazlasıyla işini görür diye düşünüyorum...Şu anda pilini şarj ediyor Kahkaha

Witchdoktor aslında gönül RX100-M4'den üzerini istiyor...Ama fiyatlar malum, çok artıyor ve USD'nin ne olacağı belli olmadığından dün acil olarak siparişi verdim... Sirkeci Hayyam pasajını gezdim...2300 TL fiyat veren oldu...2000'den aşağı bulamadım...İnternet hala fiyat olarak avantajlı... İlk defa MySonyShop.com'dan alışveriş yaptım...Dün siparişi verdim, bu sabah elimeydi (Ankaradan kargoluyorlar). Sony ürünlerinde bu siteye göz atmakta fayda var diye düşünüyorum.

http://www.mysonyshop.com/

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: