Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeXU1541Mini - 1541'inizi USB'den Bilgisayara Bağlayın
Sayfa: 1 ... 7 8 [9]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: XU1541Mini - 1541'inizi USB'den Bilgisayara Bağlayın  (Okunma Sayısı 30812 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #120 : Ocak 13, 2019, 11:21:20 ÖÖ »

XM1541 kablo yaptım, USB > parallel port çevirici ile denedim olmadı, gerçek parallel port olması gerekiyormuş.

Bu proje gerçekleşirse çok işime yarayacak.

Veya en azından SD2IEC projesi tekrar yapılsa commodore-64 disketlerimi PC ortamında güvenceye alabileceğim.

Aslında bunu diğer başlıkta söylemiştim. Windows 7 makinende Paralel port yoktur bu sebeple usb olanından edin diye

usb-paralel ler ile çalışmıyor ama bulabilirsin bazı(hepsi değil) pci paralel olan kartlarla çalışıyor.

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
fort_apocalypse
Deneyimli

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #121 : Ocak 13, 2019, 11:57:47 ÖÖ »

XM1541 kablo yaptım, USB > parallel port çevirici ile denedim olmadı, gerçek parallel port olması gerekiyormuş.

Bu proje gerçekleşirse çok işime yarayacak.

Veya en azından SD2IEC projesi tekrar yapılsa commodore-64 disketlerimi PC ortamında güvenceye alabileceğim.

Aslında bunu diğer başlıkta söylemiştim. Windows 7 makinende Paralel port yoktur bu sebeple usb olanından edin diye

usb-paralel ler ile çalışmıyor ama bulabilirsin bazı(hepsi değil) pci paralel olan kartlarla çalışıyor.

Usb to parallel dönüştürücü ile şansımı denemek istemiştim sadece.

Ziyanı yok, paralel portu olan eski bir laptop alırım belki, o zaman kullanırım.
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2019, 14:14:12 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

Sayfa: 1 ... 7 8 [9]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: