Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni bir Neo Geo doğuyor.  (Okunma Sayısı 521 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
caloteryx
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 07, 2018, 20:41:36 ÖS »

Uzun zaman önce yapımına başladığım Neo Neo kabinimde yavaş yavaş sona yaklaşıyorum. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Bu konuda ilham aldığım ve paylaşımlarından istifade ettiğim Yavuzg kardeşime çok teşekkür ederim.

« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2018, 20:44:17 ÖS Gönderen: caloteryx » Logged
Heroman
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2018, 21:43:18 ÖS »

Çok güzel görünüyor eline sağlık sessiz  sedasiz nerdeyse sonuna gelmissiniz..kolay gelsin
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2018, 23:09:18 ÖS »

Evet çok güzel olmuş. işçilik üzerinde çok uğraşıldığının göstergesi (kabinin içini bile boyamışsın )

Diğer aşamaları da heyecanla bekliyoruz

Ne koymayı planlıyorsun içine? PC + MAME? (Kontrol panel buton diziliminden çoklu oyunlu bir makine planladığın hissine kapıldım )

Ekran olarak ne kullandın?

kolay gelsin...

evreno
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2018, 10:12:10 ÖÖ »

Eline sağlık çok güzel olmuş kabin.
egemur
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2018, 17:26:00 ÖS »

Elinize sağlık. Hobi amaçlı ve keyif için yaptığınızın farkındayım. Önceden yanlış anlaşılmamak için söylüyorum.

Şöyle bir sorum var. Sahibinde vb sitelerde arcade kabin olarak satılan ürünler var. Bu ürünlerden farkları nedir? Avantaj varsa dezavantaj vs. Teşekkürler.

Commodore 64c - 1541 Ultimate+
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
caloteryx
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 08, 2018, 20:29:18 ÖS »

Evet çok güzel olmuş. işçilik üzerinde çok uğraşıldığının göstergesi (kabinin içini bile boyamışsın )

Diğer aşamaları da heyecanla bekliyoruz

Ne koymayı planlıyorsun içine? PC + MAME? (Kontrol panel buton diziliminden çoklu oyunlu bir makine planladığın hissine kapıldım )

Ekran olarak ne kullandın?

kolay gelsin...
Aslında bu işe başlarken kafamda (planlamamda) Neo Geo tarzı değil de sizin yaptığınız "Moon Patrol" kabin tarzı bir model vardı. İşe başlamak için önce malzemeleri aldım. Bu süreç uzayınca fikrim de değişti. Zatan o dönemde sizi Noe Geo kabin yaparken takip ediyordum ve  fikrim bu yöne kaydı. Hatta alimde şu an Sanwa joystick ve butonlar var. Bunları kullanacağım, biliyorum topuzlu kollar bu modele uygun değil ama sonradan değiştiririm diye düşünüyorum.
içine PC + MAME koyacağım. 6 butonlu olmasının sebebi ise Street Fighters
Ekran olarak geçen sene sahibinden sitesinden bulduğum Beko-Arçelik 25" bir CRT TV kullanıyorum. Umarım bilgisayardan  aldığım görüntüyü sağlıklı bir şekilde TV'ye aktarabilirim. Malum siz bu konuda hem gerekli eğitime hem de beceriye sahipsiniz. Bu konudaki tüm paylaşımlarınız okudum. Size  yaptığınız paylaşımlar için tekrardan teşekkür ederim. Sizin yaptıklarınıza şahit olmasaydım şu an evimin bir köşesinde bu kabin olmayacaktı.
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2018, 20:37:23 ÖS Gönderen: caloteryx » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: