Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıPlayStation 2 ® rehberi fmcb, fhdb, modbo760, modbo4, matrix infinity, hdd
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PlayStation 2 ® rehberi fmcb, fhdb, modbo760, modbo4, matrix infinity, hdd  (Okunma Sayısı 14789 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 18, 2018, 11:46:50 ÖÖ »

İnce kasalarda sanırım animasyonlarda vs. takılma yapıyor... Ama ps2 network adapter'e gerek yok (zaten takılacak yer de yok ). eemiroglu84, belki ilerleyen günlerde onunla ilgili bilgileri de bizimle paylaşır...
İnce kasalarda genelde USB yöntemi kullanılıyor ama can sıkıcı biçimde yavaş kalıyor. 7000X serisi için durum farklı net adaptör içine entegre edilmiş durumda, bununla ilgili bir konu açmıştım ama tekrar yapıp bu başlık altında paylaşabilirim.

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Eylül 18, 2018, 11:48:10 ÖÖ »

@eemiroglu84 : Bu network adaptörlerinin sata olanları da satılıyor. Bunlarla çalışıyor mu?
Evet çalışıyor hemde daha yüksek kapasiteli hdd takılabiliyor.

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 18, 2018, 11:49:26 ÖÖ »

Teşekkürler
Rica ederim.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Eylül 18, 2018, 12:15:34 ÖS »

Sata harddisk adaptörü yada ide harddisk adaptörüne bağlı ide to sata adaptörüyle PS2'de sata harddisk kullanmanın bir dezavantajı var, Oyun içlerinde MPEG2 formatında (Uzantısı mpg değil oyun firmasına göre her türlü uzantı olabilir) IDE harddisk ile aynı performansı vermiyor. Cak cuk takılmalar, ağırdan oynayıp birden hızlanmalar, ses görüntü senkron bozukluğu gibi durumlar oluyor. Bu sadece oyun içlerindeki yüksek kaliteli videolarda oluyor, bazı oyunlar mpg1 kullanıyor onlarda sorun yok.
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Eylül 18, 2018, 12:40:00 ÖS »

"Open Ps2 Loader" varken "HD Loader" yüklemek niye ki?

OPL'nin hem oyun uyumluluğu daha fazla, hem de geliştirilmeye devam ediyor. Hatta son versiyonu ile Network üzerinden oynama oldukça geliştirilmiş. God of War ara videolarda takılmıyor artık.

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Eylül 18, 2018, 13:12:37 ÖS »

OPL olan Playstation 2 fat kasam var.
OPL versiyonu güncellenebilir mi? bana bir getirisi olur mu?
Çalışıyorsa elleme denirse uyarım Kahkaha

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 18, 2018, 13:20:18 ÖS »

Bana sanki her yeni güncellemede birini yaparken birini bozuyorlar gibi geldi, OPL 0.93 de çalışan bazı oyunlar Daily builds'lerde hiç çalışmıyor, bu çalışmayanlar 300 oyunlu kasamda 20 oyun kadar olabilir.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Eylül 18, 2018, 13:21:21 ÖS »

Bana sanki her yeni güncellemede birini yaparken birini bozuyorlar gibi geldi, OPL 0.93 de çalışan bazı oyunlar Daily builds'lerde hiç çalışmıyor, bu çalışmayanlar 300 oyunlu kasamda 20 oyun kadar olabilir.

Evet en iyisi kurcalamamak Kahkaha

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Eylül 18, 2018, 14:53:11 ÖS »

"Open Ps2 Loader" varken "HD Loader" yüklemek niye ki?

OPL'nin hem oyun uyumluluğu daha fazla, hem de geliştirilmeye devam ediyor. Hatta son versiyonu ile Network üzerinden oynama oldukça geliştirilmiş. God of War ara videolarda takılmıyor artık.
Aynı yöntem opl için de uygulanabilir tamamen isteğe bağlı.

ogün
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 20, 2018, 01:06:08 ÖÖ »

Sata harddisk adaptörü yada ide harddisk adaptörüne bağlı ide to sata adaptörüyle PS2'de sata harddisk kullanmanın bir dezavantajı var, Oyun içlerinde MPEG2 formatında (Uzantısı mpg değil oyun firmasına göre her türlü uzantı olabilir) IDE harddisk ile aynı performansı vermiyor. Cak cuk takılmalar, ağırdan oynayıp birden hızlanmalar, ses görüntü senkron bozukluğu gibi durumlar oluyor. Bu sadece oyun içlerindeki yüksek kaliteli videolarda oluyor, bazı oyunlar mpg1 kullanıyor onlarda sorun yok.

OPL içindeki ayarlardan oyunun hdd den okuma hızı ayarlanabiliyor. Bildiğim kadarıyla bu ayar otomatikman en yüksekte. Bu ayarı dvd den okuduğu hıza kadar düşürmek mümkün. Bahsettiğiniz sorun bu yöntemle çözülebilirmiş gibi geldi bana. Bende sata disk ile kullanıyorum ps2 yi ama henüz bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım.

Alıntı
Mode    Speed    Note
UDMA-4    66MB/s    Internal HDD default reading speed.
UDMA-3    44MB/s    
UDMA-2    33MB/s    
UDMA-1    25MB/s    
UDMA-0    16MB/s    
MDMA-2    16MB/s    
MDMA-1    13MB/s    
MDMA-0    4MB/s    MDMA mode 0 offers the closest transfer rate to the CD/DVD drive’s transfer rate, although it is still a little faster.

https://bitbucket.org/ShaolinAssassin/open-ps2-loader-0.9.3-documentation-project/wiki/game-settings
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 13, 2019, 18:35:47 ÖS »

Bu konu baya eskide kalmış ama cevaplanırsa sevinirim Youtube tan usb ye oyun yazmakla ilgili onlarca video izledim hepsini harfiyen uyguladım fakat cihaz bir türlü oyunları açmıyor sorun nedir bilemedim?
Playsatiton 2 Slim konsol, usb verico 8gb fat32 flash bellek.
UlaunchElf programında flash ın içine girip ordaki elf dosyasını çalıştırıyorum yemiyor, OPL ile flash ın içine girip oyunu seçiyorum yine yemiyor. Flasha iso dosyasını yazıyorum veya bin uzantılı dosyadan yazıyorum.
Sorun ne olabilir?
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 13, 2019, 22:14:25 ÖS »

İnce kasalarda sanırım animasyonlarda vs. takılma yapıyor... Ama ps2 network adapter'e gerek yok (zaten takılacak yer de yok ). eemiroglu84, belki ilerleyen günlerde onunla ilgili bilgileri de bizimle paylaşır...
İnce kasalarda genelde USB yöntemi kullanılıyor ama can sıkıcı biçimde yavaş kalıyor. 7000X serisi için durum farklı net adaptör içine entegre edilmiş durumda, bununla ilgili bir konu açmıştım ama tekrar yapıp bu başlık altında paylaşabilirim.

İnce kasalarda yükleme hızı olarak Harddiskli kalın kasa yüklemesinden aşağı kalır yanı olmayan bir yöntem var, ethernet + OPL.

Oyunları paylaşıma açmak için bilgisayara gerek yok. İnternet servis sağlayıcıları her kampanya yapışında millete router hediye ediyor, usb paylaşım yapabilen routerler herkesin elinde kaldı, 20-30TL ye satamıyorlar.

Uğraşmak isteyen usb paylaşımlı router alıp oyunları 10mb/sn hızında takılma olmadan router üzerinden oynayabilir.

https://www.reddit.com/r/ps2/comments/7ol3zb/setup_opl_for_readyshare_router_usb_connected_to/

programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 15, 2019, 11:59:33 ÖÖ »

Bir şeyi çok merak ediyorum bu PS2 nin ram miktarı arttırılabilir mi veya ekran kartı gibi başka donanımları upgrade edilebilir mi?
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: