Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kişisel Retro ToDo List  (Okunma Sayısı 81 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 15, 2018, 05:57:52 ÖÖ »

Merhaba Arkadaşlar Retro ToDo List'imi paylaşıyorum
sebebi bir fikir vermek isteyen olursa yazabilir hem de ben hep buradan gelişmeleri ve projeleri paylaşacağım. Sadece CPC'ci olacağım demiştim ama Amiga'cılıkta yürümek zorunda kaldı. bu amigayı alma sebebimde yıllar önceki PC! dergileri. ah oradaki yazarlar sizin yüzünüzden o yıllarda PC'mi camdan aşağı atacaktım. Ne imreniyordum amiga'ya neyse lafı fazla uzatmayayım. Aşağıdaki To Do List benim retrodaki son noktam. bütün bunlar bittikten sonra keza şimdide başladım sadece CPC yazılım olacak. C ile boş zamanlarda ilerletiyorum işi. Ama malesef çok bol zaman da her zaman olmuyor. gelişmeleri resimlerle paylaşacağım. Birisi ile cihazlara daldığımızda resimleri de çekeceğim. Ama 30 sene beklemişim bu noktaya ulaşmak için onun için çok fazla acelem yok. bu arada ToDo List sadece donanım olarak listedir. yoksa yazılımdaki liste çok daha uzun... el atmak isteyen olursa her zaman kapım açık

Amstrad CPC 6128 tamir
-yeni paradoslu anakart eski kasaya takılacak
orjinal 3'' driver kablosu kesilmiş eskisindeki alınıp yerine 3'' driver kablosu tekrar paradoslu anakarta takılacak.
-Adaptör ve PSU'ya soketler bağlanacak (M4Wifi MotherX4 vs. derken CPC 6128'den 7 adet güç bağlamam gereken kablo oldu)
////////////////
1084S Monitör tamir
power tuşu tamiri
sanki anakart oynuyor sağlamlaştırılacak
temassızlık giderilecek
/////////////////
Amstrad CPC 464 tamir
-2 tuşun tırnağı kırık uç kısımları klavyeden çıkarılıp güçlü yapıştırıcı ile halledilecek
-teyp lastiği değişecek
//////////////////
Schneider CTM 640 monitör tamiri
üst kısımda titreme var tahminen kapasitörler değişecek. yabancı cpc forumlarında 2 kapasitörü işaretlemişler muhtemelen onlar patladı.
///////////////////
Amiga 600 Kasalama Projesi:
-Desktop kasaya yerleştirmek (mümkünse at desktop kasa bulunacak)
-2mb chip ram yapmak
-dual rom eklemek
-CD sürücü takmak
-scandoubler takmak lcd vga (bunu kasanın içine monte edebilirsem yapacağım aksi halde yapmayacağım)
-gotek kasaya takmak
-samsung floopy bulup kasaya takmak
-kasaya amiga logosu ve stickerları koymak
böylece desktop kasalı amiga 2000'den daha iyi bir sistem olacak.
///////////////////
Amiga 600 Rpi Projesi:
- Amiga kasaya rpiye monte etmek için parçalar 3d printerda basılacak
-amiga600 klavyesini usbye çevirip rpiye takmak şu an fiyatlar uçuk open source proje bulursam ne ala yoksa 2018 eylül ayı itibari ile shipping dahil 500tl yi geçen usb converterı almak zorunda kalacağım.
-delinmiş yerleri sunfix ile düzeltmek. bir tuşta küçük kırıklık vardı o da sunfixle düzeltilecek. eğer çatlama varsa bakılacak ve düzeltilecek.
-hdmi çıkışı olduğundan ve vampire 2 den daha hızlı olduğundan vampire 2 600 almayacağım.
////////////////////
ihtiyaç olanlar:
-CPC Meetingler için Scart CPC kablosu (37 ekran tüplü tv bulundu)
////////////////////
Alınacak Cihazlar:
-Amstrad PCW 8256 set

Amstrad CPC 6128 - MotherX4 Board, ZMEM 1MB RAM, M4 Wifi, 3,5'' floppy,3'' floppy, Gotek CPC,1084S-P1 Monitor,Tape Player, PS2 Mouse Adaptor/
Schneider CPC 6128, Gt65 Monitor/
Amstrad CPC 464, Schneider Ctm 640 monitor/
Amiga 600, 3.1Rom, Gotek, 8GB CF HDD, PS2 Mouse,PCMCIA 16MB Card
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: