Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PlayStation classic :)  (Okunma Sayısı 1177 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 19, 2018, 21:21:54 ÖS »

https://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-classic/

Use the brute force, Luke
Fitzgerald
Üye4

CD32<3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2018, 21:45:38 ÖS »

raspi'ın kas gücü ama dağınıklığına karşı bunun kapalı kutu olması.. yine de pi hala avantajlı.

Commodore Amiga 1200 - REV2B - Apollo 1230 mkII - ClassicWB3.9
Apple IIGS - ROM03 - ADTPro
Apple IIc - ROM03 - ADTPro
ogün
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2018, 00:51:23 ÖÖ »

Alet güzel özellikle kontrolcülerin aslına sadık olması cazibesini arttırıyor. Türkiyede uygun fiyata bulunamayacak olması üzücü.

Pi iyi güzel fakat kontrolcü işini benmi ayarlayamıyorum ne oluyorsa her seferinde ayar istiyor.
deksar
Üye2

Computer Engineer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2018, 11:05:42 ÖÖ »

Emülasyon galiba? UltraHD bir televizyonda, 20 yıllık oyunlar hele bir de HDMI ile, nasıl görünür ki?
Herhangi bir upscaling, re-mastering vs yapılmamışsa...
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2018, 17:18:08 ÖS Gönderen: deksar » Logged

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
naxayAxay
Yeni Üye
*

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Kasım 27, 2018, 16:29:13 ÖS »

Bana kalırsa çok saçma geliyor. Sadece fiyatı kurla çarpınca bile bir PS3 fiyatına denk geliyor. Üstelik PS3 720p ye kadar çıkabiliyor diye biliyorum (Bu makine 480p 720p değişken çalışıyor). Kablosuz kol, ps2 oyunları ve ps3 oyunları da düşünülünce bu makinenin avantajı yok. Ancak retrodan anlamayan kişiler ya da anı olsun diye alan olur. Tabi gerçek PS1 fat kasanın fiyatına bakınca yine bu cihazın anlamı kalmıyor
ssaylanc
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2018, 17:58:23 ÖS »

Oyunlar 50 Hz'de çalışacakmış ayrıca FPGA değiş emülasyon yapıyor cihaz. Raspberry pi daha mantıklı...
knighTeen87
Üye3

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 28, 2018, 07:27:02 ÖÖ »

Açıkçası ben bu tarz "Mini" klasik konsolları anlamıyorum. Benim bildiğim retro konsol ve oyun birebir o dönemi tekrar yaşamak için oynanır. CD'sini takmaktan tut joystick tasarımından parmaklarının acımasına kadar. O yüzden içinde emülatör olduğunu bildiğin, save-state falan alan, konsolun orijinal oyununu bile kullanamadığın, sadece joystick takılı bir kutuya para vermek çok saçma geliyor. Benim gözümde ha emülatörde oynamışsın, ha bunda.

PS1 tecrübesi istiyorsan gider konsolun orijinalini alırsın, tüplü TV'ye kurarsın, yana-yakıla oyununu bulursun, siyah açılış ekranında heyecan yaparsın falan. Retro dediğin budur bence, diğer türlüsü emülatörle oyun oynamaktır sadece.

AmigaEsref
Uzman

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Kasım 28, 2018, 16:59:09 ÖS »

Açıkçası ben bu tarz "Mini" klasik konsolları anlamıyorum. Benim bildiğim retro konsol ve oyun birebir o dönemi tekrar yaşamak için oynanır. CD'sini takmaktan tut joystick tasarımından parmaklarının acımasına kadar. O yüzden içinde emülatör olduğunu bildiğin, save-state falan alan, konsolun orijinal oyununu bile kullanamadığın, sadece joystick takılı bir kutuya para vermek çok saçma geliyor. Benim gözümde ha emülatörde oynamışsın, ha bunda.

PS1 tecrübesi istiyorsan gider konsolun orijinalini alırsın, tüplü TV'ye kurarsın, yana-yakıla oyununu bulursun, siyah açılış ekranında heyecan yaparsın falan. Retro dediğin budur bence, diğer türlüsü emülatörle oyun oynamaktır sadece.
+1

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
naxayAxay
Yeni Üye
*

Kirby'i severim

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2018, 17:36:18 ÖS »

PS1 oyunlarını bulmayı geçin internetten indirilen oyunları cd ye yazdırmak bile sanat gibi birşeydir. Uygun cd bulmak doğru hızı seçmek ve sizin dediğiniz gibi siyah ekrandaki o heyecan
ozgur106
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2018, 12:14:01 ÖS »

aldık bekliyoruz
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2018, 07:23:04 ÖÖ Gönderen: ozgur106 » Logged

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
HkRecai
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2018, 12:33:41 ÖS »

Tek bir PS3 makinede aslında 3 makine bulunuyor,  PS1, PS2 ve PS3. Bakınız HAN yöntemi.
Üstelik PS1 ve PS2 oyunlarında bir nebze antialiasing var görüntü gayet güzel oluyor.
ozgur106
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 07, 2018, 08:43:43 ÖÖ »

https://www.webtekno.com/playstation-classic-te-onlarca-gizli-oyun-bulundu-ama-calismiyor-h58616.html

supremenothing
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 09, 2018, 11:29:29 ÖÖ »

Arkadaşlar verim konusunu irdelemek bu cihazlar için çok yanlış.
Bu cihazların piyasaya sürülme mantığı tamamiyle geçmişten kalma hatıraları yeniden yad etmek ve o eski playstation formunu yeniden oyunculara ve playstation koleksiyonerlerine kazandırmaktan öte değil.

Sony de emin olun biliyordur herkesin emulatorlarde rasplerde herşeyi daha iyi şekilde oynayabildiğini.

Nintendo varını yoğunu mini cihaz yaparak piyasaya sürerken sony’de birşey yapmalıydı sonuç olarak. 

Bence güzel ve nostaljik yerinde bir hareket.
ozgur106
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 10, 2018, 08:01:57 ÖÖ »

Arkadaşlar verim konusunu irdelemek bu cihazlar için çok yanlış.
Bu cihazların piyasaya sürülme mantığı tamamiyle geçmişten kalma hatıraları yeniden yad etmek ve o eski playstation formunu yeniden oyunculara ve playstation koleksiyonerlerine kazandırmaktan öte de

Sony de emin olun biliyordur herkesin emulatorlarde rasplerde herşeyi daha iyi şekilde oynayabildiğini.

Nintendo varını yoğunu mini cihaz yaparak piyasaya sürerken sony’de birşey yapmalıydı sonuç olarak. 

Bence güzel ve nostaljik yerinde bir hareket.

katılıyorum

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Aralık 10, 2018, 08:06:40 ÖÖ »

koleksiyon yapıyorsanız alın bir köşede durur. Ama oyun oynayacağım diyorsanız, retropie setlerden birini alın kafanıza göre hazırlayın ve oynayın
https://market.samm.com/raspberry-pi-3-retropie-oyun-kiti

Amiga 1200/3.1/ACA 1233n/8gbCF/Gotek
Amiga 600HD/3.1/Furia/4gbCF/Gotek
2 x Amiga 500 1.3/1mb/Gotek/C=A1010
C64C/1541/SD2IEC/FIII+
C64-RbPi3-RetroPieMOD
Atari 65XE/Sio2PC
ZX Spectrum 48k&48k+DivMMC EnJOY!
Apple MacMini G4 1.25Ghz 1Gb
Apple Powermac G4 400mhz 2Gb
Playstation 2 OPL
PSP2004