Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetPTT'nin Özrü Kabahatinden Büyük Açıklaması
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PTT'nin Özrü Kabahatinden Büyük Açıklaması  (Okunma Sayısı 8596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 24, 2018, 11:54:00 ÖÖ »

Ben ve eşim çalıştığımız için yurtdışı alışverişlerimde adres olarak iş yerimi veriyorum. 2 yıldır da kargolar sorunsuz biçimde akıyordu. Lakin son 2 ayda ne olduysa oldu ve adeta jiletle kesilmiş gibi süreç durdu. Son 4 alışverişimden 2 ayı aşkın sürede gelmediği için para iadesi aldım ki samimi söylüyorum çok üzüldüm bu duruma.

En sonunda dayanamadım ve şirket sekreterimizden PTT'den biri gelirse süreçte bir değişiklik ya da problem olup olmadığını sormasını rica ettim. Zira şirkette bu anormal durumdan şikayetçi olan tek kişi de ben değildim zaten. Her neyse, sekreterimiz de saolsun gelen PTT görevlisine neden artık hiç yurtdışı paket getirmediğini sormuş ve aldığı cevap aynen şu:

"Bir süredir tek başıma çalışıyorum. Hem ayrıştırma hem de dağıtım işini ben yaptığımdan yetişemiyorum. Şubede bekleyen paketleriniz de var zaten. Beni şikayet edin ki yanıma birini alsınlar."

Olaya bakar mısınız? Adam yetişemiyorum ben artık diye 2 aydır kafasına göre yurtdışı postalarını getirmiyor, sormasak haberimiz bile olmayacak yahu! Üstelik gelenler sadece benim oyunlarım değil, tonla da şirketler arası yazışma var.

Ben de Cuma günü hem PTT hem de şikayetimvar üzerinden şikayet bildirimi açtım ve bugün 2 koca demet posta geldi. 2,5 aydır şirkete gelmeyen herşey içinde, aralarında benim çoktan para iadesi alıp satıcıların günahına girdiğim siparişlerim de dahil. Öyle koyun gibi bekliyormuş paketlerim aylardır.

Hayır madem böyle bir sıkıntın var, bari dürüstçe gel de ki "Ben yetişemiyorum, zahmet olmazsa şubeden gelin alın lütfen", ona bile razıyız yani. Böylesi saçma ve sorumsuz bir hareket olabilir mi?

Neden bu ülkede kargo işleri hep kanserli bir türlü anlamıyorum...

Def Leppard
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2018, 12:00:32 ÖS »

Bende uzun yıllardır yurtdışından birşeyler alıyorum. son 2 aydır bir sıkıntı var ve paketler gelmiyor. samsundaki ptt çalışanlarına sordum kurban bayramından dolayı acayip bir sıkışma olmuş bu yüzden olabilir demişlerdi. dediğiniz gibi az personel ile işi götürmeyede çalışıyorlarmış bunuda duymuştum. bizim gidip istanbuldan alma imkanımızda yok mutlaka samsuna sevk edilmesi lazım. sadece kargo işleri değil başka şeylerde de sorunlar çıkmaya başladı. örneğin bazı ilaçlar artık eczanelerde bulunmuyor ilaç sıkıntısı var. ülke çok iyi yönetiliyor diyenlere duyurulur...

Amiga Repair Service
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2018, 12:09:06 ÖS »

Bende abuk sabuk şeyler aldım ucuz yani ama genelde gelirdi 2 aydır banada gelmiyor. Çok küçük kargolar old. takip numaralarıda yok. Aradım şubeyi takip numarası olmadığından yardımcı olamadılar yurtdışı ile ilgili bölümü aradım. Onlarda o tarz ufak kargoları posta kutusuna bıraķirlar hiç geri gelmiyor onlae tekrar dedi. Posta kutusuda boş retrocular mutsuz. Bir çinimiz vardı ebay zaten el yakıyor. Ağlatıyorlar işte Fenerle minik kutular arıyoruz bahçede

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 24, 2018, 12:22:40 ÖS »

Karaköy'den 7 günde geldi PTT ile kargo, Çin'den 5 günde.

Çok ciddi kadro problemleri var. PTT genel müdürü diye aratın ne demek istediğimi anlarsınız.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
amiga.os
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2018, 13:36:18 ÖS »

2 aydır bana da yurtdışından aldıklarım gelmiyor, çok enteresan bir şekilde bıçak gibi kesildi. Ben de en yakın şubeye gidip sorgulayayım bari.
amiga.os
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2018, 14:18:55 ÖS »

2 aydır bana da yurtdışından aldıklarım gelmiyor, çok enteresan bir şekilde bıçak gibi kesildi. Ben de en yakın şubeye gidip sorgulayayım bari.

Bunu yazdıktan yaklaşık 10 dakika sonra 5 paket geldi
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2018, 14:54:40 ÖS »

@knighTeen87, ne desem bilemedim vallahi. Çalışanın vurdumduymazılığna mı, koskoca kurumun yetersiz kalışınıma üzüleyim bilemedim.

Bunu yazdıktan yaklaşık 10 dakika sonra 5 paket geldi

Bence PTT yetkilileri burayı takip ediyor.

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2018, 14:59:03 ÖS »

Her kimse çıksın ortaya o pttci

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 24, 2018, 15:51:08 ÖS »

Standart memur okul dönemi öncesi yaz tatili izni furyasıdır o. Kurban bayramı ile bileşince kombo olmuş

Use the brute force, Luke
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 24, 2018, 16:12:17 ÖS »

Yıllardır PTT'nin özelleştirilmesi tantanası dönüyor. Kurumu karlı göstermek için memur alımı yapmıyorlar. Hatta bir ara hatırlarsınız sürekli PTT şubeleri soyuluyordu. Güvenlik sistemlerini iyileştirme maliyeti çalınan paradan fazla çıkacağı için bunu bile yapmıyorlardı. Memur yokluğundan güvenlik görevlisini posta ayıklamaya gönderen bir müdür yüzünden kasaların birinden 12.000TL para çalındığını çok net biliyorum.

Özetle PTT'den ne köy olur ne kasaba. Paketinizin peşine düşmezseniz kaybolur gider.

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
omrgms
Üye

nintendo

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Eylül 24, 2018, 16:16:35 ÖS »

Ödemesi düşük olan kargoları da eve kadar getirmiyorlar artık. PTT'de sıkıntı var.
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2018, 16:17:28 ÖS »

PTT gözden çıkarıldı. PTT görevlileri ne yapsın?

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 Vampire V1200 + Scart + HDMI + 64 GB MicroSD CF Adaptörlü HDD + PCMCIA CFDisk Adapter 32 GB CF +  Gotek
LG 24MA53 TVMonitör

Amiga 500 + 2 MB RAM Kart + Internal GOTEK
Casper M989A Monitör
pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Eylül 24, 2018, 18:23:42 ÖS »

Demek ki tek sorun bende değilmiş. Benim de yarın acilen gidip paketleri sormam lazım. 1 haftada 2 adet geri ödeme talebinde bulundum. Adamlar da "lütfen kargo şubenizle görüşür müsünüz?" diyorlar. Sıkıntının PTT'den kaynaklandığını öğrenseler Türkiye' ye paket göndermeyi askıya alırlar.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Eylül 24, 2018, 18:40:49 ÖS »

Demek ki tek sorun bende değilmiş. Benim de yarın acilen gidip paketleri sormam lazım. 1 haftada 2 adet geri ödeme talebinde bulundum. Adamlar da "lütfen kargo şubenizle görüşür müsünüz?" diyorlar. Sıkıntının PTT'den kaynaklandığını öğrenseler Türkiye' ye paket göndermeyi askıya alırlar.
Adamlara atar yapıyoz. Hata bizimkilerde Birde alttan alıyorlar saolsunlar. Kesecekler gönderimi olacak olan o olacak
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2018, 18:43:28 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Eylül 24, 2018, 22:29:18 ÖS »

Çinden gelen malların takip numarası Türkiyeye girince değişiyor. Bunu da trackit online sitesinden öğrenebiliyorum.

https://en.trackitonline.ru/?

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 Vampire V1200 + Scart + HDMI + 64 GB MicroSD CF Adaptörlü HDD + PCMCIA CFDisk Adapter 32 GB CF +  Gotek
LG 24MA53 TVMonitör

Amiga 500 + 2 MB RAM Kart + Internal GOTEK
Casper M989A Monitör
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: