Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)ST-V çoklu oyun kartuşları hakkında bilgi isteği
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ST-V çoklu oyun kartuşları hakkında bilgi isteği  (Okunma Sayısı 281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 04, 2019, 22:25:51 ÖS »

Sega ST-V sistemi için ebay'da 4 ya da 8 oyunlu kartuşlar gördüm.. Bu kartuşlar convert ediliyor sanırım. Yani orjinal board kullanılıp, rom yazılıyor sanırım. Ama pek bilgi bulamadım. Her karta uygulanabiliyor mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Örnek : https://www.ebay.com/itm/Sega-ST-V-STV-MULTIGAMES-ALL-SHMUPS-8in1-Final-Fight-Revenge-PD-Arcade-JAMMA-PCB/113875046473

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2019, 23:17:23 ÖS »

çoklu oyun kartuşları seganın değil. içindeki romlar dip switch ile seçiliyor.
sop44 kılıflı rom var.  harici olarak sökülerek programlanabilir. ama üzerindekilerin programlanabileceğini sanmıyorum. OTP olmalı büyük ihtimalle

TA3OUH
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2019, 23:24:17 ÖS »

Üzerindekilerin programlanacağını düşünmedim zaten. Ama SNES / NeoGeo'da misal belli tiplerde oyun kartları var. Yani her karta her oyunu yazamıyorsunuz. Acaba ST-V içinde böyle bir şey söz konusu mu. Yoksa çok dandik bir oyun kartı bulup, uygun romları yerleştirmek yetiyor mu? Ucuz Mahjong oyunları var mesela. Onları alsak bir şekilde Radiant Silvergun yazabilirmiyiz?

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2019, 00:07:37 ÖÖ »

Ben o iş için bi ara bolca ST-V kartı almıştım (o zamanlar 5 usd'ye ST-V kartuşu satılıyordu). O zaman Darksoft ST-V multi üzerinde yeni yeni çalışmaya başlamıştı.

O zaman pek fazla bilgi yoktu ortalıkta convert için. Sonra bu kartlarda kullanılabilecek EPROM'ların fiyatına bakınca convert olayının Radiant Silvergun yapmadıkça pek de ekonomik olmadığını anlayıp aldığım kartuşları bozmadan ebay'de satmıştım. Zaten o sıra Darksoft multisi çıktı onu almıştım...

Bence tüm ST-V arşivine 300 USD 250 USD seviyesinde satılan bir kart (DS multi) ile erişebilirken 4 tane oyuna 150-250 USD vermek bence pek ekonomik değil...

« Son Düzenleme: Kasım 05, 2019, 00:17:19 ÖÖ Gönderen: yavuzg » Logged

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2019, 00:57:00 ÖÖ »

normal kartuşu convert etmekte çok ucuz değil.. 29-320 çipi 10 adet yaklaşık 150 TL kargosu geldisi gittisi vergisi 200 Lira
lehimi montajı firesi.... uğraşmaya değmez. SD kartlı multi almak daha uygun

TA3OUH
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2019, 13:48:38 ÖS »

Radiant Silvergun'ı sevmiyorum zaten Cotton güzeldi Kahkaha
-laf aramızda çalışan ST-V'de yok elimde şu anda Kahkaha ama bayağı STV kartuşum oldu. 1-2 oyun için Darksoft'u almaya değmez, elimdeki dandik kartuşlardan Cotton oyunlarını yapsak yeter diye düşünüyordum... Bu convert işlerinin de hep astarı yüzünden pahalı..

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2019, 15:46:39 ÖS »

Radiant Silvergun, hele ki Japan bios'da, ilk ekranı bile geçemiyorum ben Yaşlıyız o tarz oyunlara Kahkaha

Kartuşlar bir kaç çeşit. Ama NES, SNES veya MVS gibi popüler bir sistem olmadığı için convert AR-GE'si pek ortalıkta yok (en azından ben bu işe yıllar önce niyetlendiğimde yoktu)

Teknik olarak benzer PCB'leri bulup ROM swap ile Cotton yapılabilir gibi zira bildiğim kadarıyla encrypiton yok çoğu kartta. Hatta galiba DarkSoft'un bi lafını hatırlıyorum multide çalıştıramadıkları tek encrypted oyun Dechatlete, Cotton veya RS değil.

Neyse, şurada kartuşların iç fotoğrafları var. Oradan bakıp benzer, ucuz bir kartuş bulunursan ROM swap deneyebiliriz.

http://phillsarcade.blogspot.com/2017/03/sega-stv-carts-and-internals.html

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: