Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore GenelIRQHack64 Genel Bakış ve Hızlı Kullanım Rehberi
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: IRQHack64 Genel Bakış ve Hızlı Kullanım Rehberi  (Okunma Sayısı 4870 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Kasım 12, 2018, 23:25:00 ÖS »

Vice'da press fire yapmadım gerçi yapamadım emülatörde joyirtiği gösteremedim. Belki o elrandan sonrası yoktur. Emülatore joyistik tanımlıyım bakayım once dosya sağlam mı. Sonra tekrar deneriz. Teşekkür ederim gyneco
akşam sd2iec ve floppy diskete atıp denesem mi
Denee denene Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | HDMI-520
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pi1541 | 1084 S
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Kasım 13, 2018, 00:39:07 ÖÖ »

IRQHack64'ün nadir bazı prg'leri başlatamama gibi bir bug'ı var.

Öyle bir şey olduğunu düşünüp bir sıkıştırma programı olan exomizer'den geçirdim. Ancak intro gelip oyuna geçmiyordu. Orjinali de aynı şekilde..

Oyun açılıyor aslında ama siyah ekranda kalıyor. Resetleyip bir hafızaya bakayım dedim. Oyunun intro sahnesi çıktı

Ancak oyuna başla dediğinde tekrar siyah ekrana düşüyor... tekrar reset çakıyorsun tekrar başta bir yerlere gidiyor... aynı döngü..

D64 içinde oyunla alakalı olabilecek iki tane dosya var.. gerçi diskten okuma yapsa vice'ta da tek başına prg hali çalışmaz.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Kasım 13, 2018, 02:09:56 ÖÖ »

Bu arada VICE'ta biraz kurcaladım da, benim kartuşun çok bir günahı yok. VICE'ta oyunu açtıktan sonra Settings / Drive 8 'den None seçince oyun yine siyah ekranda takılıyor. VICE'taki Kraker'lik yeteneklerim henüz kırıldığı iddia edilen bu oyunu tekrar kırmak için yeterli değil

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Kasım 13, 2018, 08:05:59 ÖÖ »

@i_r_on: vice ya da orjinal c64 debug kraker işlerini öğrenebileceğimiz bir yerler var mı? tutorial şeklinde vb

Use the brute force, Luke
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Kasım 13, 2018, 10:32:56 ÖÖ »

Saol i_r_on abi vice te press button start screeni geçemediğim için net bilemiyordum. Vice da keyboardu nasıl gosetiyoruz joypad olarak. Olmadı önce orda oynayıp IRQHack64 atmayı deniyim.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Kasım 13, 2018, 14:22:10 ÖS »

@i_r_on: vice ya da orjinal c64 debug kraker işlerini öğrenebileceğimiz bir yerler var mı? tutorial şeklinde vb

Action Replay veya Multi ICE kartuşlarda bulunan Pokefinder özelliğini kurcalayarak başlayabilirsin. Detaylı anlatımı linkteki klavuzda madde 4.2'de var.

http://ar.c64.org/wiki/Action_Replay_MK6_Manual_Project64.txt

Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Kasım 13, 2018, 14:52:30 ÖS »

AmigaEsref   Limbo tek parça oyun değil, disket oyunu. Belki ilk bölümü oynarım diye disketteki ilk dosyayı prg olarak çıkartıp çalıştırmak istiyorsun sanırım. Çoğu disket oyununda işe yaramaz. Bir iki oyunda tutturabilirsin belki ama sonraki bölümlerin yükleneceği an takılacakları kesin. Limbo için 1541, SD2IEC ya da EasyFlash kullanman lazım. VICE emulatorda tuşları joystick olarak kullanmak için Joystick settings'de Joystick #2 için "Numpad + RCTRL" seçimini yap. Bu şekilde sağ CTRL tuşu ateş, numerik klavye tuşları yönler olacak şekilde oynarsın. Bazı oyunlarda işe yaramadığını gördüğünde oyun port1'e bağlı joystick istiyor demektir. ALT+J yaparak joystick'in takılacağı yeri port1/port2 sürekli değiştirebilirsin.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Kasım 13, 2018, 15:01:39 ÖS »

AmigaEsref   Limbo tek parça oyun değil, disket oyunu. Belki ilk bölümü oynarım diye disketteki ilk dosyayı prg olarak çıkartıp çalıştırmak istiyorsun sanırım. Çoğu disket oyununda işe yaramaz. Bir iki oyunda tutturabilirsin belki ama sonraki bölümlerin yükleneceği an takılacakları kesin. Limbo için 1541, SD2IEC ya da EasyFlash kullanman lazım. VICE emulatorda tuşları joystick olarak kullanmak için Joystick settings'de Joystick #2 için "Numpad + RCTRL" seçimini yap. Bu şekilde sağ CTRL tuşu ateş, numerik klavye tuşları yönler olacak şekilde oynarsın. Bazı oyunlarda işe yaramadığını gördüğünde oyun port1'e bağlı joystick istiyor demektir. ALT+J yaparak joystick'in takılacağı yeri port1/port2 sürekli değiştirebilirsin.
Çok teşekkür ederim abi sanırım aynen dediğin gibi oluyor. Belki i_r_on abide buna bir çözüm bulur yardım istiyoruz

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Kasım 13, 2018, 18:02:45 ÖS »

@Metallic : Limbo tek prg olarak vice'ta çalışıyor. Belli bir yerden sonra diskten yükleme ihtiyacı pek tabii olabilir ancak sorun daha baştan oyunun hiç başlamaması.

Yani salt prg vice'ta çalışıyor, sürücüsüz c64'de çalışmıyor.

twitter | blog
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 13, 2018, 19:47:36 ÖS »

VICE'da salt prg olarak çalışıyor dediğin oyunun başlangıç ekranı, "LIMBO - PRESS FIRE TO START" yazan ekran sadece. Ateşe bastığın zaman disketteki LIMBO-GAME dosyası yüklenerek birinci bölüm çalışıyor. Yani "Belli bir yerden sonra diskten yükleme  ihtiyacı pek tabii olabilir" dediğin durum, birinci bölümden itibaren geçerli. Disket sürücü bağlı olmayan C64'de başlangıç ekranının bile ekrana gelmediğinin farkındayım. Ekrana gelse bile sonuçta birinci bölümü disketten yüklemek isteyecek.
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Kasım 13, 2018, 20:32:48 ÖS »

VICE'da salt prg olarak çalışıyor dediğin oyunun başlangıç ekranı, "LIMBO - PRESS FIRE TO START" yazan ekran sadece. Ateşe bastığın zaman disketteki LIMBO-GAME dosyası yüklenerek birinci bölüm çalışıyor. Yani "Belli bir yerden sonra diskten yükleme  ihtiyacı pek tabii olabilir" dediğin durum, birinci bölümden itibaren geçerli. Disket sürücü bağlı olmayan C64'de başlangıç ekranının bile ekrana gelmediğinin farkındayım. Ekrana gelse bile sonuçta birinci bölümü disketten yüklemek isteyecek.

O zaman ben d64'den bir kaç dosyayı aynı dizine açtığım için çalıştı demek ki.

twitter | blog
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 13, 2018, 20:34:51 ÖS »

Action Replay veya Multi ICE kartuşlarda bulunan Pokefinder özelliğini kurcalayarak başlayabilirsin. Detaylı anlatımı linkteki klavuzda madde 4.2'de var.

http://ar.c64.org/wiki/Action_Replay_MK6_Manual_Project64.txt

Tamamdır, teşekkürler

Use the brute force, Luke
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Haziran 10, 2019, 01:05:57 ÖÖ »

Ekstradan birde 8 gb micro sd karta ihtiyacımız var.

Öncelikle micro sd kartımızı fat32 formatında formatlıyoruz. Sonrasında aşağıdaki linkte paylaştığım içerik dosyasını indirip hepsini microsd ye kopyalıyoruz. ( RAR dosyasıdan çıkartmanız gerekiyor. Windowsta 900 mb görünürken microsd ye attığınızda 4 GB yi geçiyor data)

İçerik Dosyaları: https://drive.google.com/open?id=1OEZaj78xOYEiQq02JOfxyuH_m6ad5UhA

Eşref eline sağlık güzel bir paket olmuş.

Uzun süredir sürekli unuttuğum Turbo Mod firmware'ini yükledim bu akşam IRQHack64'e ve senin data dosyalarını 4GB'lık bir SD karta açtım. Fakat senin dediğin kadar çok yer kaplamadı. Sanırım sen SD kartını FAT32 değil FAT formatlamışsın, bu yüzden cluster boyutu olarak 64KB kullanıldığından küçük ve çok sayıda dosya kartta daha fazla yer kaplamış. FAT32'de 4GB kart varsayılan ayarlarla 4KB cluster boyutu kullandığından böyle bir sorun oluşmuyor.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Haziran 10, 2019, 10:20:31 ÖÖ »

Haksızlık bu Saol abi evet Fat olması lazım abi. Onu fat32 formatlıyım. Teşekkür ederim.

Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Haziran 10, 2019, 10:51:20 ÖÖ »

Bu benim hazirladigim imaj degil mi yahu Cok benzettim.

Soyle soyleyeyim, imaj icindeki dosyalari karta manuel atarsaniz fatsort gerekiyor. Imaj normalde sortluydu. Karta direkt yazilinca sorta gerek kalmamasi gerekiyor.

■ Ultimate 64 Elite Edition
■ A500(Plus) Rev 8A 2MB VAMPIRE 500 v2+
■ A1200 1D4 3.1.4.1 Bliz. 1234IV-30@50 128MB
■ A1200 2B 3.1.4.1 Bliz. 1260+SCSI KIT IV 060@50 128MB
■ C=128/C64 + Turbo Chameleon64 + 1541 UII Plus + SD2IEC + IRQHack64
■ Atari 856-XL-C + MyIDE-II + SIO2SD
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: